Jump to content
FAS Goran
danijel

IMMO problem / IMMO off

Recommended Posts

Pozdrav svima! Imam jedan problem tj, jedan problematicni stilo, ispisuje Asr failure, Lose connection, Airbag failure, Asr failure, e sad citao sam forum i ostale tema al nikako da nadjem resenje pa molim za pomoc. Dakle probao sam sve i svasta ciscenje D4 konektora, mrenje napona, ciscenje mase i sve je bilo uzalud na kraju sam poceo da gledam komplet instalacije i krenuo sam od volana i imam sta da vidim, citac koji cita kod kljuca je skinut i tu sam se zbunio auto pali ali izbacuje ove greske a takodje ne radi pokazivac temp. i obrtaja, e sad posto je na autu odradjen immo off mene zanima kako srediti sve to makar da radi pokazivac temperature??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može da makar radi ovo ili ono na instrument tabli, sve je to povezano, tj. ili će raditi sve kako treba, ili neće.

Zašto je rađen IMMO off?

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMMO off se obicno radi kada "srecan" kupac dobije klonirane kljucice :thumbdown:

Inace, IMMO off se radi kroz mapu ECU-a, tamo se zagasi te nema potrebe za cupanjem kkonektora. Ja bih pre svega proverio da li je taj automobil legalan uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je radjen al mi tako izgleda to sam prvo pomislio, a moguce je i da ecu nesto pobrljavio, nista mi nije jasno, jel se immo off radi u motornom ecu ili u body???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se "ubije" na nacin kao sto je kod tebe uradjeno, a moze da se ubije kroz mapu ECU-u koja se iscitava sa racunarom. To je elegantnija varijanta i sve radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

coveka je zezao da s veremena na vreme izbacuje greske pa nemoze da upali auto onda je on isao po servisima da mu to srede i evo kako su to uradili, strasno!! e sad mene zanima kako to da vratim u predhodno stanje onda bi proradila i tabla ako sam dobro shvatio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri kontakt bravu. Naprskaj kontakt sprejom kontakte na kontakt bravi, ali ne tamo gde ulazi ključ nego sa kontra strane gde ulaze kablovi :) Kako okrećeš ključ sa kontra strane se spajaju kontakti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod elektronicara i mehanicara sa dijagnostikom. Ovaj prvi da ti vrati sve u fabricko stanje, ovaj drugi da ti ubije IMMO ako ne bude palio sa konektovanim dzekovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pozdrav, imam Fiat Punto 2 iz 2002 god. i zanima me kako se može deaktivirati sistem imobilajzera?

Odgovor:
 

Poštovani Marko
Sistem imobilajzera se može deaktivirati korišćenjem 5-cifarskog koda sa sigurnosne kartice vozila (koja se ne isporučuje na svim tržištima) kao što je detaljno opisano u uputstvu dobijenom od proizvodđača.
Hvala na ukazanom poverenju"
 
Da li je ovo tacno,procitao sam na stranici promobile?
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...