Jump to content
FAS Goran
Kosta.dz

Krovni nosači za pozajmiti ili iznajmiti?

Recommended Posts

Već duže vreme sam tražio po netu stopice za krovni nosač pošto je jedna izgubljena. Nikako nisam uspeo da nađem, svi hoće da prodaju kompletno nosač, što je na kraju i bila opcija.

image.thumb.png.656eaa5130f10f1bb6d57450e7e0ac3d.png

 

 

Danas bio u Gumaticu, poneo stopicu koju već imam i našao za 400 kinti :) 
A letos sam pitao u drugom Gumaticu, kažu nemaju. A ovaj na uglu Bele Njive i Temerinske ima. Tu kad god sam ušao uvek sam našao ono što sam tražio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko preporuku gde bih mogao da iznajmim kofer i nosace za letovanje? Krecem za par dana. Videh da se time bave oni sto prodaju Thule u Tosinom bunaru i neki Nikola na KP.
Nosace se mislim da kupim, mozda i budu bili korisni sutradan, ali kofer nemam gde da drzim cele godine. 
Takodje, ako je neko od kolega raspolozen da mi izrenta svoj, jos bolje, recite cenu! Nesto najmanje bi zavrsilo posao jer sam iznenada dobio 5-og putnika za more, a preskocio bih nerviranje oko kompromisa u pakovanju... 
Jedino sam nasao da se pise o tome u necijoj temi o grande puntu. 
Hvala unapred! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te sa KPa i ja znam, trazio sam svojevremeno cenu komplet aero nosaca za Bravo. Em imaju sve moguce kombinacije za nosace (nema da se setas) em imaju gro varijanti kofera za rent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rentirao na KP od nekog lika sa NBG, sve namontira za par minuta, slika LK i teraj, kazes mu okvirno koji dan se vracas. Ne secam se tacno cene ali mislim da je oko 50€ bilo za 7 dana sa sve nosacima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mi je slikao LK i dao sam odmah novac za rentiranje. Nema kaucije ili sl. Kod ovih sto rade iskljucivo Thule tj i prodaju i rentiraju, se valjda potpise neki ugovor i plati se po povratku. Kod njih bi mi bilo 85e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/20/2022 at 9:23 PM, virke said:

Kontaktirao sam dvojcu sto izdaju nosace i kofere. 4e dnevno za kofer i nosace 350-430L

Je l imas i dalje kontakt od te dvojice? Ja ovo sto vidim po KPu, nema ispod 7e za komplet?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktirao sam ovog iz Kg-a, odgovara mi i zbog montaze jer cu iz Kv-a na more. Cene su sledece:
 

Quote

Manji kofer (320-360litara)145cm sa nosacima je 4eura /dan
Veci koferi (450-470litara)175-196cm su 5e/dan.
Najveci (500 litara) 205-235cm su 6e/dan.

Dan montaze se ne racuna. Nosaci su tipski za Vas model auta, nisu univerzalni.Nosaci su marke Thule, kao i koferi.

Moram samo da vidim koju velicinu uzeti, dajte neku preporuku koju litrazu da uzmem? U sustini ide cela hippie komuna, zena, bebac, tast, tasta i ja. Kontam da mi je ovaj veci kofer dovoljan? Mada za 1e razlike mogu i ovaj najveci da uzmem ali ne znam je l ima neke velike razlike u voznji izmecu veceg i najveceg? 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti nadaj, za ćeru niko nije dovoljno dobar :P .

33 minutes ago, Dzimbo said:

Kontaktirao sam ovog iz Kg-a, odgovara mi i zbog montaze jer cu iz Kv-a na more.

Lepo kazes tasti da zbog stvari nema mesta i da te ceka u KG, dok namontiras krovni kofer. Pa se setis da si je zaboravio tamo negde iza Soluna - em se odmoris, em jos ustedis za krovni kofer :stuart: . Follow me for more recipes :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, Ivan said:

Lepo kazes tasti da zbog stvari nema mesta i da te ceka u KG, dok namontiras krovni kofer. Pa se setis da si je zaboravio tamo negde iza Soluna - em se odmoris, em jos ustedis za krovni kofer :stuart:

c84.thumb.jpg.e38e487472d48eb1d01635d719ec1b4d.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Dzimbo said:

koju velicinu uzeti

Spram taste... Ne otvaraju krovne kofere na granici :D


E salu na stranu, ti od 190+ cm znaju biti sa puno litara ali samo da su dugacki, tipa skije da se stave. Vidi kakve kofere nosis, njihovu sirinu, pa onda spram toga gledaj i sirini/visinu kofera. I uzmi u obzir da je prednji deo oboren pa ne mozes da iskoristis celu duzinu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/10/2022 at 9:07 PM, Dzimbo said:

Kontaktirao sam ovog iz Kg-a, odgovara mi i zbog montaze jer cu iz Kv-a na more. Cene su sledece:
 

Moram samo da vidim koju velicinu uzeti, dajte neku preporuku koju litrazu da uzmem? 

 

Najveći. Kad je bal, nek' je pod maskama. Pa namerno poneseš i skije i staviš ih pored ležaljke na plaži. Nek' se vidi raskoš!

 

:respect:   :unworthy:      :band:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je kofer 80x50x30, dogovor je pao za krovni kofer 165x75x33 unutrasnjih dimenzija (tako mi receno), sto znaci da je iz kategorije veci, tj. 5e po danu. Interesantno da nije potrebna nikakva kapara, vec eto samo usmena rezervacija. Dosta cudno u danasnjem svetu da nesto ide na rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo
Lakse i kabaste stvari u kofer, a teze u gepek zbog centra mase vozila i bolje stabilnosti.
Koferi koji se otvaraju sa obe strane su mnogo prakticniji.
Pazi na visinu auta, cesto neces da uspes da stanes ispod nastresnica na parkinzima ispred hotela ili marketa, takodje ako parkiras ispod krosnje drveta.
Ako ti sviraju-piste nosaci, popuni rupe i kanale necim ako nisu zapuseni gumicama i cepovima. 
Eto par saveta od mene :)
Srecan put!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...