Jump to content
FAS Goran
Kosta.dz

Krovni nosači za pozajmiti ili iznajmiti?

Recommended Posts

@ RSS

To sistanje je za ocekivati-mi smo na Stilu imali Cam-ove nosace i sistanje je dolazilo zbog strujanja vazduha kroz one zlebove sa donje strane sipke koji su inace predvidjeni za podesavanje rastojanja izmedju 2 nosaca (valjda sam bila jasna) a problem smo vrlo lako resili izolirkom kojom smo iste u potpunosti obmotali.

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ RSS

To sistanje je za ocekivati-mi smo na Stilu imali Cam-ove nosace i sistanje je dolazilo zbog strujanja vazduha kroz one zlebove sa donje strane sipke koji su inace predvidjeni za podesavanje rastojanja izmedju 2 nosaca (valjda sam bila jasna) a problem smo vrlo lako resili izolirkom kojom smo iste u potpunosti obmotali.

Moj čovek, uradio sam to u roku od odmah. Inače ne isplati se iznajmljivati, ja sam kupio prošlog maja i kofer i nosače, Cam naravno, od 320L, izašlo me je oko 14000 din. Išao sam do sada 3 puta na more, jednom na planinu, i u tazbinu čini mi se. Sam kofer je u metrou bio manje od 10000 din, dok je kod drugih bio bar 14000.

Sinoć sam u povratku sa letovanja "testirao" ceo sistem :D, najveća brzina po navigaciji je bila 170km/h, što je po brzinomeru oko 185km/h, na ravnom delu auto puta. Od Predejana do Mirijeva sam stigao za okruglo 3 sata, sa sve čekanjem na naplatnim rampama. Sutra ću sipati gorivo, mislim da mi je za pređenih cca 600km potrošnja bar 7.5l/100km. Ganjao sam ga kroz celu Makedoniju i Srbiju, prosečna brzina tokom vožnje od luk oila na makedonsko - grčkoj granici do Beograda je 100km/h, sa sve davljenjem u koloni na obilasku oko Vladičinog Hana i Vranja, što je trajalo jedno 2 sata, da poludiš.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@ RSS

To sistanje je za ocekivati-mi smo na Stilu imali Cam-ove nosace i sistanje je dolazilo zbog strujanja vazduha kroz one zlebove sa donje strane sipke koji su inace predvidjeni za podesavanje rastojanja izmedju 2 nosaca (valjda sam bila jasna) a problem smo vrlo lako resili izolirkom kojom smo iste u potpunosti obmotali.

Moj čovek, uradio sam to u roku od odmah. Inače ne isplati se iznajmljivati, ja sam kupio prošlog maja i kofer i nosače, Cam naravno, od 320L, izašlo me je oko 14000 din. Išao sam do sada 3 puta na more, jednom na planinu, i u tazbinu čini mi se. Sam kofer je u metrou bio manje od 10000 din, dok je kod drugih bio bar 14000.

Sinoć sam u povratku sa letovanja "testirao" ceo sistem :D, najveća brzina po navigaciji je bila 170km/h, što je po brzinomeru oko 185km/h, na ravnom delu auto puta. Od Predejana do Mirijeva sam stigao za okruglo 3 sata, sa sve čekanjem na naplatnim rampama. Sutra ću sipati gorivo, mislim da mi je za pređenih cca 600km potrošnja bar 7.5l/100km. Ganjao sam ga kroz celu Makedoniju i Srbiju, prosečna brzina tokom vožnje od luk oila na makedonsko - grčkoj granici do Beograda je 100km/h, sa sve davljenjem u koloni na obilasku oko Vladičinog Hana i Vranja, što je trajalo jedno 2 sata, da poludiš.

 

Pitanje je da li iznajmiti ili kupiti ? Kod mene je dilema jasna bolje je iznajmiti dobru opremu za male pare. U Beogradu video sam da ima losa oprema za solidan novac a dobra oprema za mnogo mnogo novca. U Nisu sam nasao odlican krovni kofer i krovne nosace za da ne kazem male pare. Iznajmio sam THULE kofer i THule nosace za 12 dana za mog Puntica sve za 35 e. Covek kaze da je sve od opreme vrh sto sam se i licno uverio kada sam bio da mi namontira opremu negde kod Rasadnik ambulante u Nisu. Kada krecem na put pored svih stvari na koje mislim pa da jos i o tome razmisljam koje nosace da stavim i kakav je kofer da li je bezbedan stvarno je mnogo. Ja sam se odlucio na varijantu rentiranja u Nisu i uvek cu iz razloga i da kupim neki kofer to bi verovatno bio onaj iz MEtroa na kojem se plastika savija i koji citao sam po uputstvu pise maks brzina 80 km ne kazem on moze da se vozi i brze ali tako pise u uputst. Gde ga smestiti posle odmora, sta kada promenim auto mora i drugi nosac. Tako da je u Nisu situacija takva da moze da se iznajmi veoma dobra oprema za ne mnogo novca. :D

Edited by peki11978

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ti CAM koferi i TITUS (CAM) nosači su đubre. Dovoljno je da pogledaš te nosače na nekim automobilima gde se ne skidaju već ih koriste cele godine. Skroz su nagriženi korozijom, i sami nosači i šipke. Slažem se da je THULE bolji za 3 koplja, ali stvarno nisam pao s kruške da dam 500 i više evra za krovni kofer koji koristim dva, plafon 3 puta godišnje. Za ovaj moj CAM 320 maksimalna brzina je 120km/h. Koliko sam video i THULE su urađeni od savitljive plastike, jer jednostavno tako mora, da ne bi popucala usled vibracija. Samo su THULE nosači vrh, dok su ovi CAM teško đubre.

Znam samo da će mi sledeći auto biti neki karavan, sa gepekom bar kao Lybra SW, i da nemam nameru da se zezam sa krovnim koferom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da jeste, a i korektan je bio maksimalno ne pravi pitanje oko cene dan dva preko itd. Ali to je Niš vama se sigurno ne isplati da se zaputite put Niša da bi dobili tu cenu i kvalitet. U priči mi je napomenuo da neki tipovi iz Beograda rentiraju bukvalno ove varijante iz Metroa ulože 9 999,00 dinara za kofer i kombinacija nosača za buvljaka i traže za tu opciju oko 40e. Kako li samo smeju da to rade? Video sam ima i ove Italijanske nosače SAM ali ne ovu jeftinu varijantu što ima u Metrou negu skuplju TOTUS i stavljao je jednom vozilu ispred mene video sam da je nekim gumenim trakama zatvorio ovaj otvor kod šape da ne bi zujalo što je i pisao član "acikota"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznajmio bih, a mozda i kupio, krovni nosac za lybru sedan iz 2004. godine. Naso sam neke nove u italiji ali su 170 e pa mi se to ne islpati za jedno ili dva koriscenja godisnje. Ako neko ima ....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije povoljno ako saberes da ces za 5god da potrosis pare na iznajmljivanje, al ako dajes po 30evra a ne 170 odjednom.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena izdavanja kofera se krece od 10 do 15 € /dan.

Recimo da podjes na odmor , to je minimum 10 dana , pa puta 10 € = 100 €. Znaci da nema nikakvog racuna da to radi , ili kupiti polovan ili pozajmiti od nekog prijatelja. Mada i cena novog verovatno nije mnogo veca od cene polovnog.

Moja greska evo sad sam video da iznajmljuju od 1, 5 do 3 € po danu

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro se ispravi...15e jeste ako ti bas treba 1 dan....na duze je jeftinije....

opet da kazem ja imam originale za 500L kome treba nek se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se nismo dobro razumeli. Samo nosac kosta 170 e, bez kofera. Kofer imam, nosaca nigde nema, to je problem. Mislim da ni ovi sto iznajmljuju nemaju taj nosac, vec sam se nadao da neko sa foruma ima. Ja jos uvek nisam video lybru sedan sa nosacem. Inace, najam je bolja varaijanta, ko zna koliko ce auto da bude kod mene, 5 godina sigurno nece.

Edited by brdaus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 10 dana najma kofera od oko 350 l traze 40 eur. Za nosac jos 10eur. Jeste da je sve Thule, ali nekako mi to malo mnogo. Nosac sigurno kupujem da imam svoj, a kofer cu da unajmim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@acikota

Probacu ove godine, mada idem na to da ih kupim.

Sem Thule koji je bezobrazno skup, gledam CAM i CRUZ.

U narednih 10 dana cu resiti ovo sigurno.

Thule je sigurno dobar ali nije to jedina firma na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumatic ima sad CRUZ nosace, kazu da su mnogo bolji od CAM i da se rade tipski. Svaki auto ima svoj nosac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi samo krovni nosac,ne kofer,treba mi za skije, tj tri para istih :)

sad vidim da ima samo da se iznajmi krovni nosac, hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...