Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima! I ja sam skorasnji vlasnik brava, doduse 1.6 mjt i mogu dodati sve pohvale za ovaj auto. Vredi svaki placen euro, narocito ako se uporedi sa konkurenciojm ( u tehničkom smislu, a o dizajnu da ne govorim). Ako vam treba bilo kakav savet ili podatak, slobodno pišite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebace, trebace :clap: (da ne off-ujemo coveku temu)... Plus sto, cini mi se, niko na forumu nema Bravo sa tim manjim dizelom. I ovo malo sto ih ima su 1.9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam hteo da pazarim taj od 1.6, ali ga u tom trenutku nije bilo u prodaji.

Mozda sam trebao jos da sacekam, ali jednostavno cim sam video primerak da ispunjava sve zahteve pazario sam.

U svakom slucaju fenomenalan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pogresio, naprotiv. Taj motor je vec provereno dokazan i kao polovnjak. Za ovaj 1.6 bar za sada ima poprilicno malo informacija kako se pokazao u duzoj eksploataciji. Mada, dovoljno je neka bude i kao veci prethodnik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da si ga kupio na placu na ulasku u Luku Beograd :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga kupio tamo?! :question: Pazario sam ga na ulasku u BGD kod Bubanj Potoka. Videcemo kako ce se 1.6 pokazati, za sada sam zadovoljan. Za nijansu je skupli servis nego za 1.9 8v. Mislim da je i nesto teži (ne kapiram zašto), ali mu je obrtni moment nenormalan (300 Nm).

Pozdravljam vas sve koji su se priključili mojoj prvoj temi.. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@togo

Sto na tom placu? Imam losa iskustva sa njima

@serdar

Prvi trag svi hvale. Sad uradis veliki servis kod Gorana i imas 15000 garanciju. :unworthy:

Nego daj slike

I reci nesto vise o makini, boja, oprema, godiste, broj sasije :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi napisao jel 105 ili 120 ks. Predpostavljam da je ovaj jači.

On je ustvari zamena za 1.9 8v, sličnih preformansi sa 1litar manjom potrošnjom.

Max obrtni moment mu je velikih 300Nm na svega 1500 o/min. Nadam se da ne pada mnogo sa porastom obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da Prvi Trag, a već sam odradio servis kod Gorana. Metalik sivi je, 2008 god, 120ks, dinamic (najviše mi fali naslon za ruku) :smoke: . Nije ni bila Bog zna kakva ponuda sa 1.6 motorom pa je izbor pao na ovog. Postaviću slike za neki dan. Performanse su odlicne, iako mi je utisak da je dosta težek auto (cini mi se 1395kg ?!, sto je prilicno za ovu klasu, 230 kg tezi od golfa) ali to mu daje jak utisak robusnosti i stabilnosti. Naravno 120 ks i 300 Nm nose ove kilograme bez problema. Jedina mana mu je mozda kretanje iz mesta gde je malo tromiji, ali cim se pokrene lepi za sediste (10,5s do 100 kaze fabrika). Ja sam imao punta 2 1.9 JTD 86ks koji je nenormalno startan auto, ali i mnogo laksi te mozda i poređenje nije pravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj ubaci koju sliku te dizelace,a dobro bi bilo i snimak ubrzanja da ubacis :fun:

nego,nisam te razumjeo bas najbolje,mislis li da je Punto 1.9 jtd 86hp brzi od tog novog brava?

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini, da te služi kako treba! ;)

@zoranic MNE: Na nekoj kratkoj deonici iz mesta, verovatno da jeste. Ja dok sam imao i punta i ovu alfu, pa sam ih vozio naizmenično kako mi koji dopadne ruke, mogu reći da je puntić bio živahniji iz mesta, iako je ima 40 konja manje i više od 80Nm manje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BANJO1990: Hvala najlepše. Valjda ce biti dobar. :thumbsup:

@zoranic MNE: Upravo tako, punto je iz mesta živa vatra (ako si sam u autu), dok kod brava se ta razlika ( pun/prazan) skoro ne primeti. Uostalom punto je lakši skoro 400 kg.Posle pređenih par metara prica je skroz druga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321

Bio je na tom placu jedan 1.6 emotion koga sam ja pikiriao, ali je prodat pa sam se ponadao da je otišo u prave ruke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vala ja imam Punta JTD-a i stvarno je jak auto i uopste ne primjecujem razliku u performansama ukoliko je vise od 1 u njemu...

ali isto mislim da je ovaj novi Bravo 1.6 mjet u svim rezimima brzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Koji je servisni interval za veliki servis na Mjet 1.6 105 HP? Ovo pitam jer sam dobio mnogo različitih informacija. U manual-u na srpskom stoji 120.000, u italijanskom manual-u je 140.000 dok sam kod naših servisera dobio različite odgovore, kretali su se od 60.000 - 110.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio je jedan naslon za ruku od brava u prodaji i ovde na forumu...

cestitke za kupovinu

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne videh jel 105 ili 120 konjica?

Ja pikiram ovaj od 120.

Kakve su ti impresije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalik sivi je, 2008 god, 120ks, dinamic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa svim pozitivnim komentarima za Nouva Bravo 1.6 16V. :laughing:  

I ja sam od skoro vlasnik jednog takvog! :smoke:

Nisam ga jos vozio van grada. A za grad je fenomenalan! Kompjuter kaze da je prosecna potrosnja 6.1l - ponavljam da nije bio na autoputu! Ne secam se kad sam poslednji put bio na pumpi :question:

Veoma je udoban! Nisam od onih koji se potpisuju na semaforima, ali mi se cini da odlicno startuje. Jako lako ubrzava, a da pritom moze i poprilicno da "zalepi za sediste"

Sve u svemu, ja sam VEOMA zadovoljan!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze neko da mi objasni u cemu je razlika izmedju 1.6 MJET sa 105HP i 120HP.

 

Po netu jedino nasao da slabiji ima Turbo sa fiksnom geometrijom...

 

Sta se tice odrzavanje mali servis na 20.000km, a veliki na 120.000km? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nasim gorivom i delovima sa naseg trzista, te servisne intervale treba prepoloviti, sve preko 60k od velikog servisa je cist rizik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...