Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bogami imas dosta predjenih ali JTD je masina. Samo nastavi da ga odrzavas tako i za tebe nema zime. :thumbsup:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju je za sint ulja(wr to nije,bar sam tak cuo) optimalan rok 15 000 km koristenja,mijenjanje na 10 000km je bacanje para,pogotovo na JTD...Inace puntic je stvarno lijep :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju svako ulje posle 10000 izgleda isto, tj crno !

 

Videces kakvo ce ulje da bude posle 10000, pa razmisli da li ces jos toliko da teras ... ili jos pola ... ili kod majstora odmah na zamenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je sastav tog ulja mnogo gori nego sastav novog ulja ;)

 

I na kraju, za 3 godine ili 30000 predjenih umesto 3 puta, ulje promenis samo 2 puta ... to je 50e ustede ako se ne varam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crno kod tebe beli sto vozis dizela :p kod nas sa benzincima bude tamno zuckasto tj. vuce na narandzastu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude i kod benzinaca crno,ako se samo vozi na benzin a ne na plin.Ja menjam seleniu 20k na 5000,bas me briga sta pise na kantici.Ja tu kilometrazu predjem za nekih 10-11 meseci.Bolje to nego da razmisljam.☺☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je sastav tog ulja mnogo gori nego sastav novog ulja ;)

 

I na kraju, za 3 godine ili 30000 predjenih umesto 3 puta, ulje promenis samo 2 puta ... to je 50e ustede ako se ne varam :)

Naravno da jest,ali nije isti sastav ulja kod npr selenie td 10w40 i ciste sintetike(koju npr ja sipam,nije selenia...).Ja mijenjam svakih 15 000,tj svakih godinu dana,ovisno sta prije prodje i  tako vec 10tak godina.Naravno nemam nikakvih problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BANE puntac ti je prelep. Bas po mom ukusu. Ja svoj zamisljam sa slicnim felnama, ali bih bezao od 195 guma. Negde sam ovde na forumu procitao da je 1.2 benz. nepokretan sa tim gumama :D. Meni su interesantne 185. Ove felne mi se bas svidjaju zbog falca, ali generalno ne volim felne kojima su kraci pod ovakvim uglom (tupi ugao sa jedne a ostri sa druge strane kraka i varijacije na temu). Jednostavan razlog je sto bi takve felne, po meni, trebalo praviti da budu "leva" i "desna", ali se to ne desava, pa onda imas sa leve strane da ti je 'ostrica' okrenuta ka nazad, a na desnim ka napred :).

 

Sa ovim felnama Puntac izgleda nabijeno, teško i nekako kompaktno. 

 

Jedno iznenađenje je ovde bilo. Mislio sam da jtd troši više po gradu i na otvorenom. Sve vreme sam bio u zabludi da moja umerena vožnja ibarskom magistralom koja daje 4.3l-100km je ustvari dobra strana činjenice da je 1.2 8v slab motor. Često sam poželeo da imam jtd-a (posebno uz Rudnik), ali sam istovremeno uvek pomislio da na tom motoru potrošnja ne bi bila ispod 5.5 na otvorenom. Za 1.3mjet je neko dokazivao ovde na forumu da je spuštao potrošnju ispod 4. Naravno, nije to toliko presudno da li je 4 ili 5.5 na otvorenom, koliko mi je presudno u gradskoj vožnji. Ovaj moj zna da popije preko 7.5l po gradu...

Edited by Fikret Pasovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami imas dosta predjenih ali JTD je masina. Samo nastavi da ga odrzavas tako i za tebe nema zime. :thumbsup:

Ni drugi nisu presli manje. Jedino moze da bude vise da su presli :D! Dobar mu je Puntisa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fikret Pasovic

Hvala, druze. Ja imam i zimski set 175 i ne primecujem razliku u potrosnji i brzini u odnosu na 195. Svaka rh cup felna je lepa i pogotovo lepo stoje na punticima i jos distancer kao sto sam ja stavio i lepo izbaci gumu i dobija auto dosta na izgledu. Jedino sto mozda malo vise opterecuje trap, ali ovaj moj je utegnut maksimalno o tome bas vodim racuna. :)

Potrosnja od 4.3l je po bordu, a on sigurno laze bas za 0.4- 0.5l, sto je i dalje sasvim dobra potrosnja. :)

 

@ MilanStilo 

 

Presli su dosta njih kao i moj i vise  samo sto na satu pise manje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Fikret Pasovic

Hvala, druze. Ja imam i zimski set 175 i ne primecujem razliku u potrosnji i brzini u odnosu na 195. Svaka rh cup felna je lepa i pogotovo lepo stoje na punticima i jos distancer kao sto sam ja stavio i lepo izbaci gumu i dobija auto dosta na izgledu. Jedino sto mozda malo vise opterecuje trap, ali ovaj moj je utegnut maksimalno o tome bas vodim racuna. :)

Potrosnja od 4.3l je po bordu, a on sigurno laze bas za 0.4- 0.5l, sto je i dalje sasvim dobra potrosnja. :)

@ MilanStilo

Presli su dosta njih kao i moj i vise samo sto na satu pise manje. :D

Pa da. Na satu svaki skoro ima 140.000-150.000km a u stvari... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Fikret Pasovic

Hvala, druze. Ja imam i zimski set 175 i ne primecujem razliku u potrosnji i brzini u odnosu na 195. Svaka rh cup felna je lepa i pogotovo lepo stoje na punticima i jos distancer kao sto sam ja stavio i lepo izbaci gumu i dobija auto dosta na izgledu. Jedino sto mozda malo vise opterecuje trap, ali ovaj moj je utegnut maksimalno o tome bas vodim racuna. :)

Potrosnja od 4.3l je po bordu, a on sigurno laze bas za 0.4- 0.5l, sto je i dalje sasvim dobra potrosnja. :)

@ MilanStilo

Presli su dosta njih kao i moj i vise samo sto na satu pise manje. :D

Ako bord laze za 0,5L to je onda super, onda sam ja mog spustio na 4,1L (3,6 po board-u)

Edit:

871bb8f8516fe430c3d3aaf90954f3e0.jpg

Edited by Zemunac1993

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveravao sam sa punim rezervoarom i laze oko 0.5, a potrosnju na magistali spustim ispod 4l, ali zato ne predjem 60. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da radim trap kad i mali servis, taman ga malo zimi rasteretim. :D Salim se, ne bih alu felne zimi, a i velike su 15-ice za zimu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...