Jump to content
FAS Goran
Dusco

Punto mk.2 - Skidanje oznaka sa gepeka

Recommended Posts

Za skidanje oznaka "Fiat", "Punto" i oznake motora (ako ih imate) potrebna je bocica medicinskog benzina, silk i pozeljno je posle toga izglancati nekim sredstvom za poliranje.

Same oznake su iz vise delova - svako slovo se skida posebno. Zavucite silk ispod plastike i "guslajte" :guitar:

27042012833.jpg 27042012836.jpg

Kad skinete plastiku uocicete neki materijal koji se nalazi izmedju same oznake i farbe

27042012837.jpg

Kod mene su se neki lako skidali, samo se odlepe poput slicice, ali su neki jako zapekli i tu treba koristiti medicinski benzin

27042012838.jpg

Namociti vatu med. benzinom i prisloniti na ovaj materijal koji treba ostrugati, posle par sekundi trljaj

27042012839.jpg 30042012855.jpg

Kad ogulite najgrublje delove, moze se desiti da ostanu ostaci skorenog lepka koji se benzinom ne mogu ukloniti, tad treba koristiti polir pastu i stvar je resena.

30042012856.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucio sam da poskidam sve znakove sta imam iza na autu,e sada kako da ja to skinem sam i s cime?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti obican fen,neka tanka plastika(moze stari izgrebani CD)nitro razredjivac i malo starih krpa!Zagrejes slova i polako odvajas sa Cd-om,a lepakoji ostane skidas sa nitro razrezivacem i krpama,posle toga je pozeljno oprati i ispolirati ta mesta,a napred se znak odvija,a zatvoris ga sa alu gitom,pa obradis sa smirglom P150,pa sa P250,i povecavas dok ne bude glatko,ostalo je samo da ofarbas! :fun:P.S.A mozes i sam da farbas ako imas dara ili si to vec radio! :o

Edited by neo abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumasi, kolege :D

Zelim da uklonim znak sa haube, pored znaka imam 2 tackice korozije, znaci neophodno je sredjivanje tog dela, zanima me da li moram farbati celu haubu ukoliko zelim da imam haubu bez znaka? Koliko moze kostati intervencija zatvaranja znaka kod majstora nikada nisam to radio :D Hvala - Punto 2 sporting sa uskim farovima

Edited by Nikolaq1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...