Jump to content
FAS Goran
boki

Projekat PuntoJTD 300hp+

Recommended Posts

Danas se odradilo jos par stvari, kao sto je zamena kartera (stavili smo moj stari), provera turbine, skidanje glave i provera bloka motora gde smo dosli do zapanjujucih zakljucaka, a to su da je motor toliko star da su na hilznama jos uvek tagovi od fabrickog honovanja, sto znaci da je sve toliko novo da je to neverovatno. Prilikom rastavljanja starog polumotora imali smo priliku da se jos jednom licno uverimo u cinjenicu da su JTD motori prakticno neunistivi jer je sve toliko masivno da je pravo cudo ako neko uspe da iskrivi klipove i klipnjace. Posto upload slika jos ne radi a ja pisem s lica mesta putem tapatalka, slike cu okaciti naknadno.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma JTD FTW!!!! :)

Jel' leze turbina na shraf, izduvna od Stila? Srecan rad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leze turbina na granu od stila ali ne leze na moj downpipe.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad malo i slika sa opisom!!!

1. Skinut poklopac kompresora turbine sa mehanizmom za otvaranje wastegate-a, kompresor ociscen i izduvan vazdusnim pistoljem. Mehanizam wastegate-a razradjen pomocu vazdusnog pistolja, sve iztestirano da moze da se montira. na slici mozete uporediti 2 turbine, ali mislim da bas i nisam nasao najbolji ugao za slikanje jer deluju skoro isto, ali verujte mi da je ova nova dosta sira od stare.

IMG_0164.jpg

Posle toga je skinut karter s puntovog bloka, kako bi ga namontirali na novi blok jer ima par dodataka na stilovom karteru tako da je to otpalo. Na ovim slikama mozete se uveriti kako to sve lepo i glomazno izgleda.

IMG_0165.jpg

IMG_0166.jpg

Novi blok sa klipovima. Morao sam da slikam cilindre jer se na stublinama jos uvek vide znaci rada Fiatovih honerica sto dalje dovodi do zakljucka da imam jos novih 160 000 da ubijem motor :D :D :D

Mozetre primetiti da ima nekih necistoca unutra ali to su uglavnom ostaci ubrusa jer sam morao malo da prebrisem ne bi li izgledalo jos lepse :D

IMG_0167.jpg

I na kraju... klip!!! Morao sam da slikam klip da bi ljudi imali priliku da se uvere u to koliko je sve masivno i jako'. Inace, ovaj klip sa klipnjacom su dugacki isto kao i patika br. 43;

IMG_0168.jpg

IMG_0169.jpg

... a to isto mozete videti kako izgleda i u ruci!!!

IMG_0170.jpg

Toliko od mene za danas, uskoro novi poduhvati, nove slike i novi izvestaji o uradjenom poslu.

Over and out!!!

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, sto si ga rasturao kad stavljas ceo drugi motor i zasto si ga obradjivao jel sad ide neki deblji dihtung?

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne boj se, sve je u najboljem redu. U jednom cilindru se nazirala voda pa se iz predostroznosti motor otvorio i izhonovala se stublina. Nema potrebe ni za vecim karikama ni za debljim dihtungom. Ne razumem tvoje pitanje ovde na forumu kad ti je sve receno u nedelju na okupljanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne boj se, sve je u najboljem redu. U jednom cilindru se nazirala voda pa se iz predostroznosti motor otvorio i izhonovala se stublina. Nema potrebe ni za vecim karikama ni za debljim dihtungom. Ne razumem tvoje pitanje ovde na forumu kad ti je sve receno u nedelju na okupljanju!!!

Honuju se cilindri a ovde je ravnan blok a da bi razumeo sta pricam morao bi da poznajes mehaniku a ne samo google.

I sta sad ces da vratis stare karike jer je sve bilo "dobro" i ako moze objasnjenje koje su to vece karike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasta, ravan je blok. Sto je cudno da se obradi blok, t.j. da se skine stroka s njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su te vece karike a blok se ne obradjuje sem ako nije porozan kao ovaj na slici?

A ako bas imas zelju da se provozas u autu sa 300+hp dodji provozacu te ali moras da sedis pozadi i da se vezes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu ja hocu ja :p ali da sedim napred :) Ne znam koliko max hp-a moze da se "doda" nitrom ali kontam da je cifra od 300hp malo pozamasna ali ne i nedostizna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kaficu nije nedostizna ali u ovoj prici je nemoguca i uvredljiva za nas koji placamo registraciju na 315hp.

EDIT: I sta bi prodje subota a punta ne sklopise mozda se pojavio neki problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem na sta ciljas? Ovo je XXI vek i stvari su malo slozenije nego u srednjem veku pa i automobili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cesto vidim ovu temu,ali nisam je otvarao i citao,sada sam to uradio od pocetka.

Pozdrav ekipi koja radi na rasklapanju i sklapanju.puno srece i uspeha,nadam se da ce na kraju biti sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrzavam sto neko konacno zeli da se takmici na 402, sramotimo za fiat i lanciu(posebno) time sto nemamo ni jedan auto. Ako nekad budem u prilici, tj.budem imao odgovarajuci auto sigurno cu se takmiciti. A koliko ce.konja izvuci, videcemo, cilj mu je 300 svaka cast ako uspe, ako ne opet ce izvuci dovoljno za neku 14-15 klasu sto nije malo za punta dizela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sretno u radu i cekam nastavak!

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li kakvih novosti u vezi projekta? Gde je stalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor je opet u komadu... Jos se ceka nesto delova kao sto su izduvna grana, fixni zamajac, remenica radilice i set za veliki servis. Posto je sve sad cisto... tu mislim na motor, menjac, motorni prostor, kablove :D ne vidim razlog da ne vozim bez haube kako bi mi se svet divio :ice: :ice: :ice:

ffa1.jpg

ffa2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...