Jump to content
FAS Goran
boki

Projekat PuntoJTD 300hp+

Recommended Posts

Hehe...naravno da nije :D. Sem turbine i mape, drugačiji je materijal od kojih su izrađeni, klipovi, klipnjače, vratila, ležajevi itd... Sve to sa većom čvrstoćom nego kod slabijeg modela. Čak nisu isti neki delovi ni ako upoređujemo jtd 80 i jtd 85. Ti ako praviš neki mašinski deo, unapred je definisano pod kolikim i kakvim naponom je taj deo izložen, i proračunavaš njegov radni vek, i stepen sigurnosti koji ima, a da ne dođe do loma. E sada kada bismo pravili od istog materijala npr. klipnjaču za jtd 80 i jtd 115, to ne bi bilo ekonomično. Kod slabijeg modela koji izložen poprilično manjim opterećenjima nije potrebno da ima čvrstoću kao i jači model da bi ispunio taj svoj neki zagarantovani radni vek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

C, gresis decko... sve je isto, cak su i kataloski brojevi isti tako da mislim da ona opterecenja i pritisci nemaju mnogo veze.

Hteo ti to ili ne, cak i tvoj Multijet je isti kao i onaj od 80ks, ima turbinu ko stilo, ubrizgavanje je MJ i komp EDC16 i to su sve razlike izmedju tvog motora i onog od 80ks, a razlika izmedju stilovog motora i tvog je samo ubrizgavanje i ECU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onaj 16v, znači sem druge glave, turbine i ubrizgavanja nema nikakve razlike, iako razvija 70ks više i preko 110Nm obrtnog momenta više? Isti su delovi? Ne bih rekao...

Prosto onaj ko zna kako se radi proračun radnog veka bilo kog mašinskog dela, da li to bilo vratilo(bregasto, kolenasto), ležaj...zna se od kojih faktora zavisi njegov radni vek, i zna se kakvim naponima će biti opterećen. Po tim aspektima se vrši dimenzionisanje tog dela, u ovom slučaju ne u dimenzijama, ali u materijalu sigurno. Potpuno bi bilo besmisleno praviti deo iste čvrstoće za toliki raspon opterećenja, što bi značilo da će u nekom kranjem donjem slučaju motor biti nepoderiv, a da će u drugom kranjem gornjem slučaju produvati vrlo brzo... Ja ne znam još nikoga kome je produvao jtd od 110kw...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e tu ima razlike, ja sam pricao konkretno za tvoj motor. Veruj mi da ni taj 16v nema previse razlika, osim glave i klipova. U sustini otvori e-per i tamo ces videti sve razlike koje postoje. Npr. stilov blok se razlikuje samo zbog nosaca koji idu kod njega a kod mene ne ide, ostali delovi su po kataloskim brojevima isti i kad se trazi po kataloskom broju izbacuje modele na koje pasu. Sve u svemu Fiat se potrudio oko 1. generacije i kako se kaze nisu bacali kalupe vec su samo neke delove nadogradjivali za potrebe 16v glave .

P.S. kod mene u punta sad ide stilov motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim glave 16v ima drugaciji zamajac korpu lamelu menjac...

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osim glave 16v ima drugaciji zamajac korpu lamelu menjac...

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk

Ima i drugaciju pumpu u rezervoaru, drugaciju masku na braniku... Govorimo o samom motoru a ne o menjacu, elektronici i ostalim stvarima.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metio si ga u gewinde :) To chelicu legendoooo!!!!

TT oxygen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stelovanjem visine dobija se na boljoj trakciji a stavljanjem poluosovina u pravi ugao smanjuju se gubici na prenosu snage. Smanjenje gubitaka je vrlo malo ali zato start je mnogo bitan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je bre!!!! Svakim danom u svakom pogledu, sve vise napredujes. Sve za konjice i bolju trakciju!!! Chelicu mi te volimo :)

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dr Goran i momci su ubacili motor, potrebno je da se ispovezuje instalacija i jos par sitnica pa ce sve biti gotovo!

photo_2.jpg photo_3.jpg photo_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakootzavanye!!!

IMG_0286.jpg IMG_0287.jpg IMG_0289.jpg

Skoro je sve povezano, treba samo jos da se montira izduvna grana i turbo pa sledi paljenje i montiranje kanalnog kajisa!!!

IMG_0288.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chelicu !!! :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto cujem da nece turbo od 2.4 da legne, izgleda nista od 300ks :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...