Jump to content
FAS Goran
boki

Projekat PuntoJTD 300hp+

Recommended Posts

svaka cast,samo polako bez zurbe,pa jedini nas auto iz kluba

sto se sprema za takmicenja,a vi se zajebavate samo,sa srecom za dalje radove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada "majstor" gleda u motor sa rukama u dzepovima, sve mi je jasno :lol:

Nego, na koliko ste se konja juce na kraju nasli? :hrhr:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta miris loz ulja napravi od coveka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada "majstor" gleda u motor sa rukama u dzepovima, sve mi je jasno :lol:

Nego, na koliko ste se konja juce na kraju nasli? :hrhr:

Ma nasli smo se negde izmedju, na 300KS na tocku :D :D :D

Sta miris loz ulja napravi od coveka :D

Sta ce tek miris Xare da uradi od coveka --> :shock: :shock: :shock::crazy: :crazy: :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nasli smo se negde izmedju, na 300KS na tocku :D :D :D

Ja ovaj termin ne razumem majke mi? Jel neko voljan da mi objasni? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ozbiljno, koliki su gubici u prenosnom sistemu? Stepen iskorišćenja kod kvačila je skoro jedinica, ali ajde da kažemo 0.99. Stepen iskorišćenja kod menjačkog prenosnika nije ispod 0.97, u kardanskim zglobovima je isto oko 0.99... Koliki je onda ukupni stepen iskorišćenja čitavog prenosnog sistema? Nije ispod 0.95, što znači gubitak od 5%. To onda na tih tvojih 300+ konja motora, imaš tolike gubitke na točku da će svakako izaći oko cifre 300! I ne znam čemu onda toliki značaj te snage na točku? Odosmo u off, ali stvarno mi nije jasno, a svi se frljaju tom terminologijom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i ja neki komentar da ubacim...

Mislim da ce se ta zamisljena konjaza eventualno postici ali uz neko zestoko nalivanje gorivom (sindrom crnog gepeka) i povelikom dozom nitra inace teze malo, ali da nekvarimo elan pakuj to i da vidimo u nedelju kako se to ponasa

PS. Ne bi valjalo da bude ispod te snge inace ces odmah postat Dr coswort-ov devojka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...koliki su gubici u prenosnom sistemu? Stepen iskorišćenja kod kvačila je skoro jedinica, ali ajde da kažemo 0.99. Stepen iskorišćenja kod menjačkog prenosnika nije ispod 0.97, u kardanskim zglobovima je isto oko 0.99... Koliki je onda ukupni stepen iskorišćenja čitavog prenosnog sistema? Nije ispod 0.95, što znači gubitak od 5%. To onda na tih tvojih 300+ konja motora, imaš tolike gubitke na točku da će svakako izaći oko cifre 300! I ne znam čemu onda toliki značaj te snage na točku? Odosmo u off, ali stvarno mi nije jasno, a svi se frljaju tom terminologijom!

Gubitci su od 12-20%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ozbiljno, koliki su gubici u prenosnom sistemu? Stepen iskorišćenja kod kvačila je skoro jedinica, ali ajde da kažemo 0.99. Stepen iskorišćenja kod menjačkog prenosnika nije ispod 0.97, u kardanskim zglobovima je isto oko 0.99... Koliki je onda ukupni stepen iskorišćenja čitavog prenosnog sistema? Nije ispod 0.95, što znači gubitak od 5%. To onda na tih tvojih 300+ konja motora, imaš tolike gubitke na točku da će svakako izaći oko cifre 300! I ne znam čemu onda toliki značaj te snage na točku? Odosmo u off, ali stvarno mi nije jasno, a svi se frljaju tom terminologijom!

Snaga na tocku mozemo da izmerimo i to je ona snaga koju auto ima. Sta nekom znaci npr 1000ks na motoru ako na tocku ima npr. 150ks. Gubici mogu da budu razni, po nekim informacijama to je cca 15-35% u zavisnosti od pogona. Naravno da AWD imaju najvecie gubitke dok FWD ima najmanje, ali i to zavisi.

Eto i ja neki komentar da ubacim...

Mislim da ce se ta zamisljena konjaza eventualno postici ali uz neko zestoko nalivanje gorivom (sindrom crnog gepeka) i povelikom dozom nitra inace teze malo, ali da nekvarimo elan pakuj to i da vidimo u nedelju kako se to ponasa

PS. Ne bi valjalo da bude ispod te snge inace ces odmah postat Dr coswort-ov devojka :)

Sta ti mislis da ja zelim da mi auto ne dimi :D

P.S. Kad se pretisne gistro, onda sav dim nestaje :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se dimljenja tiče, bio je crveni Leon TDI na Navaku prošli put, koji je ispuštao neverovatnu količinu dima. Ono u životu nisam video, zadnje staklo i ceo zadnji deo automobila je bio sasvim crn, a iza sebe je vukao crn oblak ko hobotnica. Pretpostavljam da je takva mapa katastrofa, tj ne mogu da verujem da toliko preterivanje sa ubrzgavanjem nafte nije kontraproduktivno za sagorevanje i ukupne performanse uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se dimljenja tiče, bio je crveni Leon TDI na Navaku prošli put, koji je ispuštao neverovatnu količinu dima. Ono u životu nisam video, zadnje staklo i ceo zadnji deo automobila je bio sasvim crn, a iza sebe je vukao crn oblak ko hobotnica. Pretpostavljam da je takva mapa katastrofa, tj ne mogu da verujem da toliko preterivanje sa ubrzgavanjem nafte nije kontraproduktivno za sagorevanje i ukupne performanse uopšte.

Samo sto je ono pumpa dizna pa moze da pljune onoliko goriva a ovaj celicev jadnicak od 85ks nema nafte ni u prici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se dimljenja tiče, bio je crveni Leon TDI na Navaku prošli put, koji je ispuštao neverovatnu količinu dima. Ono u životu nisam video, zadnje staklo i ceo zadnji deo automobila je bio sasvim crn, a iza sebe je vukao crn oblak ko hobotnica. Pretpostavljam da je takva mapa katastrofa, tj ne mogu da verujem da toliko preterivanje sa ubrzgavanjem nafte nije kontraproduktivno za sagorevanje i ukupne performanse uopšte.

To je odbrambena tehnika dizelaša, da bace iza sebe što crnji oblak dima da ovaj koji je iza ne vidi gde vozi :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo nije leon nego ibica ;) i vise jbt nije crven nego nandzarast

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gubitci su od 12-20%

Snaga na tocku mozemo da izmerimo i to je ona snaga koju auto ima. Sta nekom znaci npr 1000ks na motoru ako na tocku ima npr. 150ks. Gubici mogu da budu razni, po nekim informacijama to je cca 15-35% u zavisnosti od pogona. Naravno da AWD imaju najvecie gubitke dok FWD ima najmanje, ali i to zavisi.

A gde su ti gubici, evo konkretno kod automobila sa prednjom vučom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na radilici i diferencijalu.

Da, sejina Ibiza, usro je sa nandjarastom folijom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gubitci su od 12-20%

Snaga na tocku mozemo da izmerimo i to je ona snaga koju auto ima. Sta nekom znaci npr 1000ks na motoru ako na tocku ima npr. 150ks. Gubici mogu da budu razni, po nekim informacijama to je cca 15-35% u zavisnosti od pogona. Naravno da AWD imaju najvecie gubitke dok FWD ima najmanje, ali i to zavisi.

A gde su ti gubici, evo konkretno kod automobila sa prednjom vučom?

Pa u prenosu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na radilici i diferencijalu.

Da, sejina Ibiza, usro je sa nandjarastom folijom :D

Hahahah CAR :smoke: znaci sad svetli u mraku :nuke:

Chitam, i kontam "jedina ibiza koju znam da chadi kao besna i da joj je gepek crn" je sejina, a znam da je crvena pa se zbunih :hrhr:

Pa eto, koliko je Sejo izvukao sa njegovom Ibizom? ako se zna bar od prilike.... :laser:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...