Jump to content
FAS Goran
boki

Projekat PuntoJTD 300hp+

Recommended Posts

Posle duze pauze punto se vraca u zivot,ovaj put sa doooosta vise snage.Auto je danas oteran u servis i pocelo se sa radom,vlasnik auto ce vam vise reci o projektu jer samo on zna sta radi... :)

xxx9800.jpg xxx9801.jpg xxx9802.jpg

xxx9803.jpg xxx9804.jpg xxx9805.jpg

Planirano je da auto bude gotov do petka kada ce ici na mapiranje i nadamo se da cemo vec za vikend moci da ga vidimo na stazi kako uzima klasu

xxx9806.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega velika zahvalnost Auto servisu Goran koji mi je maximalno izasao u susret i omogucio da ova ljuta masina bude spremna za Streetrace sezonu 2012, kao i Fiat lancia klubu Srbija.

...Priprema se ubacivanje novog motora koji ce biti potpomognut turbinom od 2.4 koja bi trebala da obezbedi oko 200Hp bez nitra. Zatim je u planu promena dizni i jedno zlo mapiranje, stavljanje fixnog zamajca, ojacane korpe i malo tvrdjih nosaca motora. Ovo bi trebalo da bude stage 1 dok bi se u nekoj blizoj buducnosti islo na pravljenje hibridne turbine, promene menjaca, stavljanje Q2 sper diferencijala, dodatnog soljenja mape i min. 150ks nitra. Sto se tice dodatnih modifikacija tu su jos i... Olaksavanje kola i sredjivanje vesanja, ali o tome kad dodje vreme.

Ocekujte jos slika ovih dana :D

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za entuzijazam :)

Koji je turbo, jel sa 5aka? Koje dizne idu, koliko ce moci da prskaju? Vidim da ce da leti Puntisa :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekam da se zavrsi da vidim snimak. Kada bude spreman i stisnes gas ima da spadne skoljka sa sasije od tolike snage. :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za entuzijazam :)

Koji je turbo, jel sa 5aka? Koje dizne idu, koliko ce moci da prskaju? Vidim da ce da leti Puntisa :unworthy:

od 2.4 to je petak. Dizne ce da idu najvece moguce, krenucemo polako sa testiranjem protoka pa cemo da vidimo.

@Tuborg

Ako de do sad nije raspao, ne bi trebalo ni sad :D Snimacemo sve korake pri vadjenju i montiranju motora, rasklapanje i sklapanje agregata i komponenti sa punta i na kraju bice snimak prvog paljenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo cepaj, bas me interesuje koje ce dizne na kraju uleteti, znam da je pakao zivi naci ih, a bogami i ume da kosta poprilicno.

Jos jednom :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren da budem, ovo me je baš prijatno iznenadilo! Svaka čast i da se to što pre sklopi :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odzacari FTW! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekam da vidim sve redom, a tebi druze sta rec, svaka cast na volji, vremenu, smelosti, znanju ,...... na svemu. Zeljno iscekujem da vidim to. Zelim ti srecan projekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da Ticbra dobija zestoku konkurenciju...

Samo napred odzacari... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo cepaj, bas me interesuje koje ce dizne na kraju uleteti, znam da je pakao zivi naci ih, a bogami i ume da kosta poprilicno.

Jos jednom :thumbup:

Kad imas ljude sve se moze :D

Iskren da budem, ovo me je baš prijatno iznenadilo! Svaka čast i da se to što pre sklopi :unworthy:

Sto te je prijatno iznenadilo??? Ako pratis forum videces da je ovo samo stage od cca 70-80ks :D

Jedva cekam da vidim sve redom, a tebi druze sta rec, svaka cast na volji, vremenu, smelosti, znanju ,...... na svemu. Zeljno iscekujem da vidim to. Zelim ti srecan projekat.

Hvala puno!!!

Hoce imati auspuh ili dimnjak? :D

XMMMMM... tesko pitanje!!! Ako je dimnjak iskljucivo vertikalan onda ce imati auspuh :D

@markoni...

Videcemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cvrle je utegnut i zabiberen, ali ako drug Chelic upakuje sve kao sto je zamislio - bice veselja. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahaahahahaaaa :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabricka turbina je RHF3 a sada je RHF5 turbina u pitanju, na grafikonu mozete pogledati neke specifikacije od zapremine koju pokrivaju do snage automobila u koje se serijski pakuju. Konkretno ova moja je isla u fabricke dizele do 165ks pri optimalnom boostu, sto dovodi do zakljucka da je sposobna da gura nesto preko 200ks.

xxx9830.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice ovako nekako :D

r8vs911vi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce biti neki FMIC montiran? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci na podrsci, ovo radim u glavnom zbog kluba da bi imao jednu dobru masinu koja bi ga predstavljala i po malo zbog sebe, tako da mi podrska clanova dosta znaci.

@dovla

Danas Goran ne radi, tako da smo sutra, prekosutra i eventualno u sredu tamo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...