Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ivan.ik

Navak Track Day

Recommended Posts

Evo ga, samo što je kupio Deltu i već počinje :rambo:

Pitanje je blo "uslužno" za drugara kojeg to interesuje. Mene Navak neće videti skoro (nikad ne reci nikad) iz principa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ja imam para za gorivo ili barem da sam blize, ja bih vozio ceo dan :D

Svaka ti čast ako bi mogao da izdržiš toliko. :D Ja nema šanse da bih mogao, jer prošli put me je i jedan stint poprilično izmorio, znoj je kiptao iz mene :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,da pitam ovako kao neko ko ne poznaje trkacke osobine auta,onaj plavi bmw5 ,jel normalno da se naginje onoliko u krivinama,da ima onakvu siluetu pri ulazu u krivinu,ako su sportske opruge i vesanje.. ?

M5 nije trkacki auto i nije normalno da se auto onoliko naginje ali kad se uzme u obzir da taj auto ima 1700kg jako je tesko napraviti toliki auto da se ne naginje a da ima upotrebljivo vesanje

Rece doktor i nastavi pravo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,da pitam ovako kao neko ko ne poznaje trkacke osobine auta,onaj plavi bmw5 ,jel normalno da se naginje onoliko u krivinama,da ima onakvu siluetu pri ulazu u krivinu,ako su sportske opruge i vesanje.. ?

M5 nije trkacki auto i nije normalno da se auto onoliko naginje ali kad se uzme u obzir da taj auto ima 1700kg jako je tesko napraviti toliki auto da se ne naginje a da ima upotrebljivo vesanje

Rece doktor i nastavi pravo :D

Probaj da objasnis jel si ovako ispao glup u drustvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora malo da se naginje, i formula 1 se naginje (sem onda kada su imali aktivno vešanje). Koliki god da je hod vešanja opteretiće spoljne točkove u krivini. Alfa je isto vrlo teška, 1700+ sa mnom i punim rezervoarom, a naginje se vrlo malo. Na snimku iz kabine izgleda kao da se uopšte ne naginje, ali na fotkama se vidi da se nagne malo.

Kao što Dr reče, mogli su da otvrdnu vešanje kao na pravom trkačkom automobilu, ali onda to više nije automobil pogodan za svakodnevnu upotrebu, što znači da je za većinu nas - neupotrebljiv. Ko bi kupio M5, Alfu 159 ili neki sličan auto da ga samo voziš po pisti. Pre bih nabudžio nekog jugića, clia ili 106 za tako nešto, pogotovo za sporu i tehnički zahtevnu stazu kao što je Navak.

Da bi ti se auto naginjao moras da vozis na slikovima sa obicnim (tikvica) gumama nema sanse da se naginje a evo prilike 15.7 je sledeci trackday .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pumpa, neka mala privatna. Malo dalje takođe ima pumpa, ali nema šanse da sabiješ ceo rezervoar. Ni ti ni auto ne možete da izdržite 3h pun tempo.

Sasvim dovoljan je i individualan termin od 30 minuta. Nisam bio prisutan, ali kažu momci što su vozili 3h, da je na pola termina većina vozača napustilo stazu.

kum i ja onomad sipali pun (50-55L) i krenuli iz bataje belom deltom na navak, on odvozao tamo nekih 15-20min (uglavnom u crvenom :D) i jedva se vratismo kuci u debeloj rezervi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je pametno za auto da se uprede i počne da driftuje, tj kako se ponaša, može li da se prevrne i sl? Kontam da je sa zadnjom vučom lakše da se upravlja ili možda grešim? Ja recimo i kada vozim putem po krivinama brzo, čim čujem da gume počnu da škripe, odma smanjim doživljaj :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne može a Mercedesova A klasa ?

Zajebano može da bude kad isklizneš i nastaviš po poljani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki auto moze da se prevrne po principu: okrenuo sam ga sam,... sasvim sam... na krov !!! :)

Ozbiljno, po kom principu auto koji driftuje, kliza bocno ili sta vec ne moze da se prevrne?

To mu dodje citava fizika, nije bas tako prosto. Momenti sile i inercija su cudo...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pogresno vreme okrenuti tockovi?

Ma, nije za igranje, kako kazete, svaka sitnica, bukvalno.

Problem je sto na te sitnice vozac nema uticaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao, ide li neko sad u subotu 09.03.2013 na Premijere pre Sajma u Navak? trebao bi mi prevoz do tamo i nazad ... Hvala :unworthy:

zakazana mi je vožnja u 15h .... :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:scooter:dobio novog vlasnika... jedino da upregnem pse da me odvuku do tamo... ali nema snega... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...