Jump to content
FAS Goran
pliver

Grande Punto - može li bez servo volana?

Recommended Posts

Mozda na puntu, na Grandeu ima itekako  sasvim dovoljno otpora, ali osecaj prianjanja tockova nula. Kad bi se eliminisao motor serva i reduktor koji ubija taj osecaj tek onda mislim da bi bilo bolje, samo ne znam koliki bi otpor na volanu bio , ipak ovo je mali auto a ne dajc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na obicnom Puntu Mk1 bez serva sam jasno osecao i znao koji tocak proklizava pri startu na skliskome ili koji je blokirao pri kocenju. Na GPu upravljac pruza povratnih informacija kao volan za PC igre od 1000 dinara!

Kao sto kazem sve ono cega nema ne moze se ni pokvariti a i bez tih stvari se bolje i lakse zivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istine i zablude / pažljivo pročitajte. Moj glas ide za elektro servo, i uvek imam tačan osećaj šta je pod točkovima. Pre dve godine sam Stila vozio 30 km po čistom ledu i brzinom ne manjom od 80 km/h i nijednog trenutka me volan nije izneverio. City nikad ne uključjem.

 

Servo_1.jpg Servo_2.jpg Servo_3.jpg Servo_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega je prepravio grande punto na elektricni i ima jedan jedini problem, a to je servo mu neradi dok god je i 1 zica spojena na racunalo auta, kad odspoji konektor s racunala radi mu servo ali onda mu ne radi abs te jos neke lampice tj greske izbacuje, medjutim kada spoji konektor na racunalo sve ostalo radi ali tada ne radi servo. Ima li neko rijesenje jer smo se 2 dana patili i nismo uspjeli odgonetit kako da radi i servo. moze li se nekako spojit drito mozda neki prekidac ili sta vec da servo radi kada je dan kontakt i kad je spojeno na racunalo auta(jer tada mu radi gotovo sve samo servo ne)

 

probali smo jednu po jednu zicu skidati s racunala ali dok god je i jedna zica spojena na racunalo servo ne radi, ali kad su sve odspojene s racunala servo radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda treba Proxy da se odradi, ali kako god nađite nekog pravog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sto majstori koje smo pitali neznaju. cudno da servo radi ok dok nije spojen na racunalo ali tad abs i ostalo ne radi i obrnuto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je bezbedno ukloniti servo-motor Punta II ili Pande II i trajno voziti tako? 

 

Koliko bi koštao prelazak na fabrički sistem bez serva kod Punta (Panda takav - mislim - nema) i da li je to intervencija "na šraf"? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imas puntica fabricki bez serva tako da bi trebalo da bude na sraf :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:

Pa imas puntica fabricki bez serva tako da bi trebalo da bude na sraf :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Verovatno. Pitam za svaki slučaj, kod starijih automobila je ponekad bilo i drugih razlika. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...