Jump to content
FAS Goran
loodilo

Koja boja Xenon svetala?

Koja boja xenona  

85 members have voted

  1. 1. Koja boju ksenona preporucujete za aftermarket ugradnju?

    • 4300K
      50
    • 5000K
      16
    • 6000K
      18


Recommended Posts

evo i ja da kazem koju pametnu:))ja imam 4300k neki NRP i mogu reci da se kod mene vidi zuta nijansa,ne jako ali se opet vidi...ali svakako moj glas ide za 4300k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli smo da otvorimo i neko glasanje na ovu temu.

Moj glas po ko zna koji put ide za 4300K. Nijansa sigurno varira i od proizvodjaca. Moji "WellDone" 4300K komplet je u pocetku imao neku nijansu zute. Od ranije sam znao, a i Vlada Trion me je ubedio da ce se vremenom "razgaziti" tako da sam odustao od 5000K. Vrlo brzo je boja presla u kristalno belu i takva je i dan danas posle 3 godine.

Sto se tice funkcionalnosti (u mom slucaju i najbitnije) ubedljivo najbolji izbor, vec prezvakano. A ukusi su razliciti, meni se licno sve preko 5000K ne svidja i vuce mi na kicericu. A ako je nekome bitno da i komsija vidi da se fura xenon, to je toliko evidentno i sa 4300K u odnosu na halogenku, da je suvisno komentarisati.

Edit: nadam se da nisam toliko corav da do sada nisam video mogucnost glasanja u ovoj temi ranije - ili je to upravo omoguceno dok sam davao predlog :unworthy:, posto vidim samo par glasova trenutno...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako diskutujemo o ukusima, tj dopadanju pojedinih boja onda se setite "de gustibo non diskutare" (o ukusima se ne raspravlja).

Ako pričamo o fiziologiji oka onda svakako znate da smo kao živa bića naučili na sunčevo dnevno svetlo i to nam je najprirodnije,

te nam takvo i odgovara. To su po ovom merenju temperature boje do 4000K. Plave i ljubičaste nijanse su iritantne za za naše oko

kao i za ceo nervni sistem. Ima puno ispitivanja na ovu temu, ali ima i podele u mišljenjima oko raznih mešavina boja.

Već je odavno pokazano da 4300K najmanje zamara, ukoliko je to nekome ko vozi uopšte važno. Različiti smo i ja to uvažavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja nakon zamene 6000k seta za 4300k set da iznesem neke utiske.

1) 6000k izlgeda lepse, nema sta da se prica. ipak neko ce reci da je to jeftin aftermarket china shop look, ali meni je ostala lepa uspomena na pojavu prvih xenona koji su bili 6000k najcesce....

2) 4300k se bolje vide, bez sumnje, i moze biti da i manje zamaraju oci, jer je 4300k prirodnija svetlost za nase oko. Bolje se vide na mokrom.

E tako, sad kada sam ja lepo izmislio toplu vodu, da iznesem jos pametniji zakljucak :D:D:D

Zakljucak, stvar ukusa i izbora pojedinca, da li mu je bitniji xenon look ili dobra vidljivost :) Meni ovo drugo, fala bogu, mada da napomenem da u odnosu na halogene i jedan i drugi su tata mata!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pogresio,ja bi turio istu tu boju ali ne znam da li ce da me drkaju zandari sto nemam prsklaice za farove i automatsku nivelaciju farova vec onu sa dugmici koje sam stisces.Neki kazu oce neki nece pa ne znam sa da radim...doduse zavisi i na kakvog zandara naletis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da te nece niko drkati, pa pola srbije vozi sa xenonima i nisam cuo da su ikog za to smarali, ja imam xenon na rebrastom staklu sto je mnogo upadljivije pa nikada nisam imao nikakvo cimanje za to, a tebi u puntu sa socivom kontam da nece ni izvaliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 4300 k uopste nisi upadljiv,nikog do sada kod nas nisu cimali za xenone.Cimaju ovi preko najcecese Madjari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam i ja da sredim farove malo i da ugradim ksenone, bice to 4300k, jel ima neko neki poseban model da preporuci i ako neko moze da mi objasni da li je moguce ubaciti ksenone i u maglenke na puntu mk2, jer kad sam menjao sijalicu za maglenku primetio sam da ima i neka zica u njoj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

na maglenku jes sa zicom,al na far je bez zice H2 obicna, i stavi 6000k top izgleda :)

ne mislim da je pametno staviti xenone na maglenke,jer nek one ostanu zute kad padne kisa da sluze :)

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko neki poseban model da preporuci

Ako uspes negde da naletis, moja iskrena preporuka je "WellDone". Prezadovoljni korisnik vec vise od 3 godine, rade bukvalno perfektno bez i jednog problema (bez sustanja radija, nepaljenja sijalica...) a sijaju za sve pare :). Tada su bili skuplji od ostalih (cena im je bila 220 Eur sa ugradnjom, sto danas zvuci neverovatno, ja ih kupio preko Group buy za 170). Uzeo sam ih kod Vlade Triona u Kumodraskoj. Proguglaj malo pa ces po forumima videti pozitivna iskustva i drugih koji su ih ugradili.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mk2 za maglenku sijalica je H3,i moguce je staviti xenon naravno i u njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili Poll na vrhu strane, 60% ljudi se izjasnilo za tu boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene na bravu bile 4300 kelvina, i sijalo je belo, da belje nije moglo, sve zavisi kako kome naleti, vidjao sam i 4300 a da sijaju maltene pa skroz plavo. Varira, jer kinez je kinez :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je već do balasta, a ne do sijalica :)

Osim ako naravno niste kupili 6000k a da na kutiji piše 4300k :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su bile bele obe sijalice i onda je jedan balast riknuo, kupio sam drugi i taj far je sad plav kao 8000k, a drugi je ostao beo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...platio kaznu 110eura u Nemackoj za xenone na kombiju...bili 6000k,morao sam da menjam na licu mesta...

razlog:kao previse rasipa svetlost,smeta drugima,nemam elektronsku nivelaciju ,nemam brisace i prskalice.....

a kad sam ih pitao da liimaju sve to i oni na njihovom BMW0u,ostao sam bez odgovora

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojim sve zemljama u okruženju drndaju za naknadno ugrađene ksenone?

grujo pretpostavljam da bi te cimali i da si imao 4300k ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U septembru stavio bear 4300k stavio mi drugar sa hondinog foruma,za sad prezadovoljan kod mene su onako "hladno"beli nema primese zute..moja preporuka za 4300k

Share this post


Link to post
Share on other sites

vratih par stranica nazad i vidim svoje postove iz 2012te, demantujem samog sebe, kakav plavi 6000k i gluposti.

Od kad sam stavio 4300k preporodio sam se, sad bih zabranio sve sto ima vise kelvina :)  i dje da mi je naci 4000k sa malom nijansom zute bi ih uglavio rado!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...