Jump to content
FAS Goran
loodilo

Koja boja Xenon svetala?

Koja boja xenona  

85 members have voted

  1. 1. Koja boju ksenona preporucujete za aftermarket ugradnju?

    • 4300K
      50
    • 5000K
      16
    • 6000K
      18


Recommended Posts

Auuuuu, krenula debata :sick: - propade group buy :harhar: .

Ajde ljudi da pravimo spisak pa da uzimamo!!! :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije debata.Samo pokusavam da vidim da li se zna gde je uredjaj po poredjenju.Imas,brand,imaskopije koje zadovoljavaju funkcijom i kvalitetom a imas i totalno djubre koje se ne zna u kojoj supi je napravljeno.NPR.Brand je Elesse majca i ako se pravi u Kini,imas kopiju koja je relativno zadovoljavajuca i pravi se u Kini i imas totales djubre koje ne zadovoljava nista.Kad se prica o nekoj stvari onda ako znas nesto o kvalitetu i klasifikujes ga kao takvog.Inace,i dosadasnje sijalice su 55W tako da se ne menja opterecenje instalacije.Ne bi bila losa kombinacija sa 6k 55W srednja i 8k 35W duga.Maglenke ili 4k ili 12k jer treba da budu sve samo ne bele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvalitet svih setova kod nas je tu negde, da nekazem sve je to isto, razlika kod ovoga je garancija, a 12000k je toliko odvratno da e to strasno! 8000 je uzivo plavo plavo

55w se i vise greje, moze da se desi da na nekim kolima istopi socivo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono 4k i 12k st sam reko za maglenke je zato sto boja razbija maglu.Inace,evo tip je iskrstio Kineze na razne nacije al je bar pokusao da klasifikuje :lol:http://www.oglasibeograd.com/XENON-HID/gallery.html Cisto me zanimalo u tom smislu,sta od ovoga sa slike se nudi posto ne verujem da ima jos puno toga na nasem trzistu a da smeju da slikaju.Ako je verovati slikama po netu ipak je 55 jaca.Bar u oborena svetla da se stavi 55W a u duga moze i 35.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je klasik far.Samo meni djavo ne da da uradim pola.Kad bi resio oba za 150e to bi bilo OK.Kontam oboreno 6k na 55W i 8k 35W na dugim.Inace ako sam shvatio dobro,temperatura sijalice je niza nego na halogenu.Inace ovo na slici ne izgleda lose.Dal zbog fonta il neceg drugog podseca me na Ruse.Naravno ne u losem kontekstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@the_reaper

Jesi li ti vec uzeo ili je ovo cisto pokazivanje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije negativno.Sretao sam po pijaci auto sijalice ruske proizvodnje.Ti bi trebalo da si vestiji sa fontovima i iskusniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se prijavio za Well Done - 180 sa ugradnjom.

Ajd kad vi ugradite te, bas me zanima koja je razlika, tj. ima li je uopste u vizuelnom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ruska, na ambalazi pise AODELIN, vrteo malo po net-u i pogodite ko ih pravi - PRC, mada to ne mora da bude znak loseg kvliteta...evo ja upravo koristim navigaciju made in PRC i ukoliko je i Xenon tog kvliteta , ne brinem brigu :thumbsup:

A i sta se danas ne pravi u PRC-u??? ( izvin'te na ovoliko puta ponovljenoj skracenici PRC, ali bas je dobra... :rofl::rofl::rofl: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak i na mojim Mac-ovima pise PRC.Sve nam prave Kinezi,jos malo pa ce i decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad sam malo obratio paznju na HIV i nacin ugradnje.Za pocetak mislim da je bolje uzeti 55W jer ne opterecuje instalaciju osim same baterije.Napajanje ide direktno sa baterije a sa tvoje instalacije struja sad sluzi samo za komandu kontaktoru.Znaci,ako imas pristojan akumulator to je to.Na kraju to nije veca snaga od postojece sa halogenim sijalicama.Jedino sta jos nisam utvrdio su boje svetla za dugo i oboreno.Mislim da bi trebalo da ide u oboreno 6k,dakle malo prirodnije au dugo 8k,tako da kad upalis dugo svetlo u stvari imas dva spektra.sto bi trebalo u principu da bolje pokrije osvetljenost na raznim materijalima na putu.A,sta kazete? :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad sam malo obratio paznju na HIV i nacin ugradnje.Za pocetak mislim da je bolje uzeti 55W jer ne opterecuje instalaciju osim same baterije.Napajanje ide direktno sa baterije a sa tvoje instalacije struja sad sluzi samo za komandu kontaktoru.Znaci,ako imas pristojan akumulator to je to.Na kraju to nije veca snaga od postojece sa halogenim sijalicama.Jedino sta jos nisam utvrdio su boje svetla za dugo i oboreno.Mislim da bi trebalo da ide u oboreno 6k,dakle malo prirodnije au dugo 8k,tako da kad upalis dugo svetlo u stvari imas dva spektra.sto bi trebalo u principu da bolje pokrije osvetljenost na raznim materijalima na putu.A,sta kazete? :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...bokija, mani se tih 8.000 ili bilo šta slično... ;)

Sa tom bojom svetla ne pokrivaš nikakav spektar...ne može da se probije ni kroz kišu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakat radicu oba svetla,samo moram da snimim malo u praksi kako boje izgledaju.Slike nisu merodavne.Imao sam dobra iskustva sa sijalicama tipa cool blue,mada u nekim situacijama nisu bile dobre.Zato kontam da ako imam dve nijanse svetla mogu da pokrijem bolje razne kombinacije.Racunam da u startu 6k je belo kao dan a 8k malo plavetnije.Mada sve to mora da se vidi na licinom mestu.Mozda je kombinacija i 5k+6k.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Racunam da u startu 6k je belo kao dan a 8k malo plavetnije.

4300K je kao dan. Sunce u podne.

5000K je već sa nijansom plave, ali bela dominira, koja je naravno najbolja...

6000K već ima ozbiljne doze plave u sebi, i sa njom komšiluk zna da imaš Xenone, dok sa ovim ispod i nisu najsigurniji... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto si se u praksi nagledao boja onda pretpostavljam da je to tako.U tom slucaju bi isao 5k+6k oba na 55w.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da komšiluk zna da imaš xenone :) hahah šalu na stranu, ja iam 6000K i sasvim sam zadovoljan... eto bokija ako dođeš u nedelju na skup možeš da vidiš i iznutra i spolja kako to izgleda... razmišljam se da ugradim xenone u maglenke ali trenutno imam neke druge investicije u planu pa ću to ostaviti za neki drugi put. Žao mi je što ne mogu da montiram bi-xenon, e to je prava stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loodilo, ajd' pusti neku sliku tvojih farova , mislim xenona od 6000K, da vidim kako to izgleda u praksi, jer sam se ja KAO opredelio za takve!!! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio bi xenon na punta Mk2b na kratko svetlo (mislim da je h7) verovatno 5000k ili 6000k (da bude belo svetlo). Interesujem me kakva ce biti razlika kada se ukljuci i dugo svetlo, da li bi pomoglo da ubacim samo neku Osram silver... ili koju vec da se ne bi videla razlika u boji? Da li bi se palila lampica da je neka sijalica neispravna na tabli? i da li postoji neka jednostavna metoda da se ubace LEDiode umesto pozicija i da takodje ne svetli lampica "bulb failure" na tabli?

Hvala

Laki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za duga svetla je dobro da stavis Osram Night breaker (tako cu ja da uradim) :rolleyes: , ili mozda Cool Blue bas iz tog razloga da se ne vidi razlika u boji, mada...... kada pa i vozis sa dugim svetlima i ko to tada pa i vidi?????? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...