Jump to content
FAS Goran
loodilo

Koja boja Xenon svetala?

Koja boja xenona  

85 members have voted

  1. 1. Koja boju ksenona preporucujete za aftermarket ugradnju?

    • 4300K
      50
    • 5000K
      16
    • 6000K
      18


Recommended Posts

Ma xendže su prava stvar! Veoma pametna i isplativa investicija! Eto kad je već Neša najavio novu saradnju, lepo se strpi i sačekaj popust a i sigurno će ti kvalitetnije uraditi nego da se sam petljaš + garancija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

garancija nema veze sa tim, uglavnom su slicne cene za slican kvalitet, a ugradnja je jednostavnija od zamene sijalice na stilu :lol:

ako ste zainteresovani mozemo organizovati group buy, tipa 10 setova ili tako nesto, onda bi mogli da prodjemo sa mnoooogo manje kesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema veze? Pa naravno da ima, ne može da ti da garanciju ako ti recimo proda set a ti ga sam ugradiš... Ovako, lepo ti proda set, naplati ti ugradnju i dobiješ garanciju.... bez obzira što je ugradnja krajnje trivijalna. Tako ti je sa većinom stvari. Naravno možda negde i to drugačije funkcioniše... A group buy je prava stvar, samo treba skupiti ljude... :) SAMO! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...uskoro ( za par nedelja ), članovi FLCS će imati popust u jednoj od poznatih firmi za ugradnju Xenona, pa ako ne žuriš, sačekaj malo sa ugradnjom... ;)

Postojaće dve varijante, skuplja i jeftinija, i na obe će postojati popust... :cool:

Ili, ovo što kaže Repaer ako bi hteo Xenone što pre... :cool:

Da li ce obavestenje o toj akciji biti u okviru ove teme ili ce biti postavljena nova tema za sve zainteresovane???? :rolleyes:

To je nesto slicno kao sto se trenutno radi na Cannon-u , ako se ne varam... :thumbup:

@the_reaper

Na koju varijantu konkretno mislis kada kazes "...kupis i ugradis sam...", koja je cena za H7???? :blink:

Vidim da po net-u ima raznih cena , ali i da ima pojedinih koji se tako dobro reklamiraju, ( da ne navodim nazive firmi ), prosto da covek odmah otrci da ugradi, :scooter: a cena kompleta od 85e i ugradnja 10e, sa garancijom naravno :blink: ?!!! Koliko li je to dobro ili ... Tek tako pitam za misljenje, jer mi se cini da je za bezbednost u voznji XENON odlicna stvar!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje vreme vidjam mnogo auta po gradu sa xenonima u boji modrice :ouch: sijaju odvratno.Pretpostavljam da to spada u one lose xenone koji posle izvesnog vremena pocnu da svetle u plavim zutim i crvenim tonovima umesto blestavo belo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@loodilo: na mestu na koje ja mislim, garancija godinu dana, sam ugradjujes, garancija pokriva i sijalice ;) provereno

@NED: H7 - 35w 70e

H7 - 55w 80e

ako bi isli na group buy verovatno 10 - 15 e nize :lol:

@bokia: to je zato sto seljaci ugradjuju one 12000k ultraturbo ljubicaste :thumbdown:

da pustimo u novu temu spisak za zainteresovane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA sam ZA!!! :thumbsup:

Jos nesto, sta da se radi ukoliko ne mogu ( ne znam) sam da ugradim??? :blushing: Koliko je ugradnja???? :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ugradicemo zajedno, vukasin je vec stavio kod sebe na punta moze da pomogne ako zatreba ;)

ja za sebe uzimam 3 seta, znaci jos 5 -6 ljudi i eto group buya :D

evo spiska pa ko je zainteresovan:

1. the_reaper x3

2. NED

3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ja sam vrlo zainteresovan

2. Moram da uteram neke dugove i ne znam koliko će to potrajati

3. Ima li neko zainteresovan da mi na Okupljanju malo detaljnije objasni šta kako to sve?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bokia: 80e 55w 70e 35w, ovo su regularne cene, ako se skupi jos ljudi verovatno se to biti jos manje, nema potrebe da ides na 55, samo se greju bezveze

@dovla: objasnicu ti ja sve sto te zanima :) moze i ovde ne moras cekati skup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su jacine ti xenoni, da li i to biramo??? Ja bih licno uzeo 6000K ili...8000K???????? Hmmmm.... :unsure:

Koje je vase misljenje u vezi jacine , a shodno tome i boje????? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kelvinne1.gif

kelvintng5.jpg

biras sam naravno, mislim da trenutno nema 5000k, ima od 6000-8000

6000 pomalo vuce na roze kad je kisa, sve preko je vec roze

ja sebi uzimam 6000, ili mozda 5000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 10 izgledaju super na slici.Nekako su najbelje.Ono sto sam rekao za lose xenone,nije u pitanju boja kao na slikama.Far svetli sa pola inteziteta a u faru se vide boje od zute preko crvene pa do plave.S obzirom da ne daju ni pola kolicine svetla,verovatno su krenule da gube snagu i na kraju ce crci ili sijalica ili balast.Objasni nam malo ono za 35 i 55w.

Share this post


Link to post
Share on other sites

55w samo pravi nepotrebno opterecenje i toplotu, malo jace sijaju ali to je neka razlika koju ja jedva vidim, fiat iovako ima jadnu struju ne treba je dodatno maltretirati, koliko sam ja video nije well done,

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i cena:

1. Xenon set 35W H1, H7, H3 (4300K-10000K € 70

2. Xenon set 55W H1, H7, H3 (4300K-10000K € 80

3. Bi-Xenon set 35W H4 Bixenon (4300-8000K) € 95

4. Bi-Xenon set 55W H4 Bixenon (6000K) € 105

garancija je godinu dana na sve, ukljucujuci i sijalice, naravno ako nema fizickih ostecenja

mozete sami da zovete lika na 063 552055 ili mozemo da se organizujemo pa da posalje svima odjednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakve su sanse da se organizujemo???? :rolleyes: Hoce li za group-buy biti popusta i koliko nas treba da bi se sve to organizovalo???

Za sada smo izgleda samo the_reaper i ja?! :whistle: Ja uzimam H7, 35W, 6000K!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo su cene za ljude sa foruma preko koga ide prodaja, inace su za 10e vece, tako da je ovo vec popust :D

+garancija godinu dana koju niko drugi ne daje

i ja uzimam iste cim prodam pojas :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

po mom mishljenju najbolje su 5000 i 6000, sve ostalo je izobliceno svetlo i mnogo vise smeta ostalim ucesnicima u saobracaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel se zna koj set?Proizvodjac?Tako nesto?Ovde smo pricali samo o nabavci xenona,a nigde nismo pricali o konkretnom proizvodjacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovde sigurno ne pricamo o Philips,Osram itd.Ali postoji razlika i u aftm.delovima.Kopajuci malo zakljucio sam da je prica prilicno sarena i napolju.Sa rezervom uzimam i ove slike al bolje videti sto vise teorija

aV1JiVz9.jpg

Pq1SclCJ.jpg

aV1Jj71S.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu ja da ti nabavim i Osram, komplet je 115e po faru :D

ovi su iz madjarske, a verovatno made in china kao i svi ostali, i oni od 100e, i oni od 180e

stavio sam ponudu jer je extra povoljna s obzirom na garanciju, ja licno nemam procenat ni zaradu tako da mi je svejedno koliko ce ljudi uzeti

ovaj 8000k izgleda extra, ali kad pocne kisa poljubicasti malo, po meni je 6000 prava mera za plavicasto svetlo, uzivo je druga prica nego na slici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...