Jump to content
FAS Goran
loodilo

Koja boja Xenon svetala?

Koja boja xenona  

85 members have voted

  1. 1. Koja boju ksenona preporucujete za aftermarket ugradnju?

    • 4300K
      50
    • 5000K
      16
    • 6000K
      18


Recommended Posts

5000k ocigledno plavo sija kao sto se i vidi na slici gore, a imao sam i 5000k ugradjene bas kod ledmastersa. 

 

Takodje osetno se losije videlo sa 5000k u odnosu na 4300k, pogotovo po kisi, jer sam vozio paralelno 5000k ledmasters i oem 4300k.

 

Naravno nisi u pravu za boju i starost sijalice, ali ako si ugradio 50 setova onda tesko da si ih vozio dovoljno dugo da dodje do promene boje.

Ono sto sam ja licno doziveo i sto sam video kod drugih, jeste da 4300k prvo poplavi kao 5000k, pa onda ide u roze, na 5000k posto je vec plava odma ide u roze.

Ovako to izgleda generalno, a verujem da je jos neko imao priliku da to primeti, a i vidi se kako ispravan 4300k sija cisto belo, bez plavog kao 5000k.

 

Swap-Xenon-D1S-Headlight02.jpg

Swap-Xenon-D1S-Headlight01.jpg

 

Just now, totti said:

Ima Horvat i pokajao se emoji3.png

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Nije jedini koji se zajebao sa 5000k :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, nisi u toku :) . I njemu je pre(prodavac) preporucio bele 6000K. Da se slazu uz DRL LED na Giulietti :D , prevrnuo sam se kad sam procitao sta sve nece izmisliti samo da prodaju robu. A kada ih je montirao, du*e i glava u faru, jos bi tih 6000K otislo u jos plavlje za par desetina sati.

I moje je iskustvo da sijalica sa sve vise radnih sati polako kotrlja ka plavom delu spektra, a pred crkavanje ode u ljubicasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je :D

 

Sto je najgore, kupio bih ja od njega svakako, i jesam na kraju, samo druge boje jel. Ali posle sam naisao na drugog prodavca bisera, koji mi je uvalio H1 kao H3 (plave zarulje za maglenke). :D Tako da su mi sad samo maglenke rasparene - ali kao sto smo se slozili u drugoj temi o maglenkama - tako i treba, pa ce i ostati onda :D 

 

Inace, mislim da mogu da potvrdim da su DRL LED-ovi na Giulietti - 5000k. Iz jednog, veoma specificnog ugla, sam video da mi je xenon sada malko topliji od DRL, ali zbog gorepomenutih razloga, razlika je stvarno jako jako mala. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac znaci evo posle 3 ipo godine (set 6000k) jedna crkla druga pobelela i ta bela ce da se vrati na plavo i da ode u crvenu? Cisto sumnjam.. A do sad ni na jednom autu nisam naleteo na ove "crvenkaste" sijalice tako da je to verovatno i do loseg seta ili balasta, ali sam vidjao dosta sa jednim plavkastim (novim 6000k) i drugim belim svetlom..

 

 

 

 

 

e u tome je problem, zato sto 6000k prodaju kao "bele" 

19 minutes ago, Ivan said:

Ne, ne, nisi u toku :) . I njemu je pre(prodavac) preporucio bele 6000K.

 

 

 

 

 

Pozovi coveka i pitaj koja je cisto bela boja, da li 4300k ili 5000k

27 minutes ago, vagenovac said:

5000k ocigledno plavo sija kao sto se i vidi na slici gore, a imao sam i 5000k ugradjene bas kod ledmastersa. 

 

 

 

ne pricamo o boljoj vidljivosti nego o boji ksenona.. Zuto svetlo se bolje vidi od belog tu nema sta..

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, horvat said:

Iz jednog, veoma specificnog ugla, sam video da mi je xenon sada malko topliji od DRL

Racunaj i da si tek stavio set, kad se posle par desetina sati malo razradi otici ce trunku u plavlji deo spektra.

PS: Stavi i ovde tvoju fotku kako se po savetu strucnjaka "slazu" 6000K bele i LED, svakako ce nekome biti poucno ;) . A tek kako se beli na putu, ma milina jedna :D .

 

Za sijalice koje crkavaju - upravo ovako kako je i imenjak postavio. Mogu cesto da se vide i po gradu, pogotovo sa fabrickim ksenonima, kada teraju tako i nece da zamene. A evo kako je izgledalo jezgro (sa smesom xenon gasa, metal halidnih soli i elektrodama) jedne aftermarket H7 koju sam zamenio i koja je otisla u ljubicasti deo spektra:

 

060520174578.jpg.053faabb3420538bca62404ce3686da2.thumb.jpg.fb099128de8b8937e45b9a98f0e0392e.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga ksenon 6000k uz DRL kojeg cenimo da je 5000k:

f600feb18ddc26aa38ba4d3af74757c3.jpg

A evo ga xenon 4300k uz isti taj DRL:

7bf3cc25ed11e3a2ef98649626139341.jpg


I ovo je samo kada se gleda u far, inace gore je bilo na putu jos, kao sto sam pisao, pogotovo u gornjem delu snopa, tablice su izgledale bukvalno kao policijske...

 

Inace obe sijalice su CNLight, sa istim balastima, tako da u tome nije razlika... 


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toeto :thumbup: , sasvim dovoljno i poucno - tj. u se i u svoje kljuse :) .

Pokusacu opet da pronadjem jedan lep i slikovit prikaz kako koja boja izgleda na putu. Mada, sto ljudi vec rekose, ne treba te cifre uzimati zdravo za gotovo. Zavisi i od Kineza i sijalice na koju natrcimo, balasta, samog projektora, koliko je radnih sati ceo set ima... Poenta je samo da se ne ide u previse plave nijanse, koje nemaju nikakvu vidljivost, na mokrom su uzas, vise zamaraju oci tokom duzih putovanja nocu... A i lepota je u oku posmatraca :), nemamo naravno svi ni isti ukus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sad one slike sto sam okacio su nesto malo ne znam zasto, mozda se sad bolje vidi, boja fabrike 4300k, boja xenona pred crkavanjem.

 

Swap-Xenon-D1S-Headlight01.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec vidim sebe na tehnickom.. 'Jel bato, koji ti ovo far u boji? Ne mogu te zute u glavni far." " Ma sefe, teJ su 4300K, (O)SRAM halogenka u kratkom svet... " " Jasta jasta, cupaj ti taj xenon i da mi dodjes sa belo svetlo 6000K za ZWEI TAGE, jasnoM? "  "Ali sefe, taj ti spektar ode u plavica.."  "More turi taj spaktar u far ili..".. A onda vidi maglenke zute ko kackavalj i pocne sam da ih cupa zajedno sa branikom i prednjom maskom sa sve zilom ken**rom na celu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...