Jump to content
FAS Goran
bane1321

Novi Bravo 1.9 120ks - ostvarenje sna 2. deo

Recommended Posts

Pre mesec dana pazario sam Novog Brava 2007. godiste u dynamic opremi.

Pazario ga u Pancevu, bez provere na dijagnostici i kod mehanicara, po preporuci i savetu jednog prijatelja.

Posle kupovine pregledao kod Gorana i uz konstataciju da je sve OK uradio veliki servis - iako se vlasnik placa kleo da je servis uradjen u novembru i Italiji. Naravno, pre kupovine sklonio 700e na stranu za eventualne popravke.

Kupljen sa 122 000, do sada sam presao jos oko 2 hiljade.

I spolja i unutra u odlicnom stanju - sem tri tackice kod vozacevog prozora od cigara :smoke:

Sve u svemu vrlo sam zadovoljan.

A posto sam posle te prinove, dobio i zensku prinovu u porodici, te imam jako malo vremena kacim samo tri fotke

Fotografija0032.jpg

Fotografija0033.jpg Fotografija0034.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto si novopeceni vlasnik, koliko su ga cenili na placu i za koliko si ga na kraju uzeo (ako si voljan da podelis poverljivu informaciju :ph34r: )? Moguce je da cu imati neku varijantu da eventualno pazarim jednog 2008. pa me zanima do koje su cifre prodavci trenutno spremni da idu za njega. Pratim i oglase, ali opet sve zavisi od slucaja do slucaja.

Kada budes stigao ne budi lenj i ispisi i malo detaljnije utiske. Mada imas najlepse moguce opravdanje, neka je ziva i zdrava :thumbsup:.

Za sada je nazalost jos uvek malo Bravo primeraka, bar na nasem forumu, pa svako novo iskustvo iz prve ruke znaci.

Da se lepo navozas sa njim i da te sluzi jos 30 godina :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se lepo navozas sa njim i da te sluzi jos 30 godina :D

Daleko bilo da ga sluzi 30 godina :harhar: .Nek ti je sa srecom,prvo za dete,da je zivo i zdravo,to je najbitnije,a posle i za auto,da te lepo sluzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi na lepim zeljama!

Pokusacu da iscrpno objasnim sve, u nastavcima!

POTRAGA

Vozio sam GP, pa kako je prinova bila na putu, a lizing polako isticao,resih da kupim veci auto, sa klimom i pristojnim gepekom, a opet zgodan za parkiranje. Probrao sam 10ak modela i krenuo u 4 mesecnu potragu po netu. Iako sam hteo da pobegnem od Talijana, okreni, obrni dodjoh do Fiata i to dva modela Bravo i Croma. Odveo zenu na plac da ona oceni i sa smeskom je vratio kuci! Cim sam prodao grandea poskidao sam sve oglase sa Bravom i Cromom i krenuo!

KUPOVINA

A u oglasima svasta, gomila netacnih podataka, pored predjene km, netacno je navedena lista opreme u 80 posto slucajeva. A kako sam uglavnom oglase gledao na mobu tesko da sam mogao da vidim da li ima siber ili u kom je nivou opreme! Inace minimum je bio dynamic. Potraga po placevima je trajala 10ak dana. Pogledao sam 10ak Bravoa i 4 Crome! O ceni sam pricao samo sa dvojicom. Na placu na vidikovcu mi je brava sa 6500 spustio na 6. Inace imali su finu kromu ali u active opremi. Bravo je bio dynamic plus dig.klima, ali je imao par krupnih ogrebotina na tabli. I oba auta odlicne gume!

Moj sam nasao u Pa na placu Ljuba auto. Pored njega je imao extra kromu. Moj je spustio sa 6500 na 6200 i ni makac. A kromu je spustao za 50e samo, i ubrzo je i nju prodao.

Posto mi se uklapao u budzet, a jedan poznanik i preprodavac i poznanik sa vlasnikom placa ga preporucio,resio sam da ga kupim!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUTO

FIAT Bravo 1.9 multijet 120ks

proizveden 17. maja 2007. godine

prodat u neko malo mestasce u Italiji

presao 121 854 km i ta kilometraza mu stoji u carinskim papirima i u ugovoru sa Lease planom

Spoljasnost odlicno ocuvana, ne vide se tragovi udaraca, svi srafovi ne daju znake odvijanja. Radjen mu je branik. U zadnjem levom svetlu ima vode malo.

Unutrasnjost takodje odlicna. Ima dve tri tackice, verovatno od cigara, na levim vozacevim vratima. Naravno tu je i koza volana i menjaca, koja je izguljena, ali u manjem obimu no na drugim primercima koje sam gledao. Ni na jednom tasteru, prekidacu niti na papucicama nema znaka habanja.

Motor mirno radi, prilikom paljenja nema cimanja.

Plastika i materijali u kabini su fenomenalni, nema fantomskih zvukova. Cesto fa vozim bez upaljenog radija, privikavam se na dizelasa.

Uradio veliki servis kod Gorana, gde sam ga posle kupovine i pregledao.

Zamenio dve sijalice - poziciju i desno kratko - vrlo lako jer su farovi jako pristupacni.

Zamenio brisace.

Voznja je fenomenalna. Nesto i ne voli grad, ali zato kad izadje na autoput - leti

Gledacu ovih dana da okacim jos slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se lepo navozas sa njim i da te sluzi jos 30 godina :D

Daleko bilo da ga sluzi 30 godina :harhar: .

Naravno da sam ovo za 30 godina rekao iz zafrkancije, vidis da sam stavio smajlija :thumbup: .

Hvala ti za informacije, pogotovo za ovaj deo oko trenutnog kretanja (skidanja) cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu. Ukoliko mogu na bilo koji nacin da ti pomognem, javi se ovde ili na pp da ti ostavim broj!

Ono sto nisam rekao je da su 80posto placeva raspolozeni za proveru, mada ima onih koji to odbijaju i daju casnu rec da je auto ok!

Sem na vidikovcu i u pancevu, svi su imali lose gume! Na mom su uniroyal rainexpert iz marta 2011.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi druze, hvala na ponudi i ljubaznosti. Ako zatreba neki savet imacu u vidu, pa cu te cimnuti na PM, da ne spam-ujem vise tvoje prestavljanje.

Generalno se ljudi zale da je poprilicno losa ponuda Nuova Bravo polovnjaka kod nas. Ne toliko kvantitativno, vec kvalitativno, a to je i moj utisak. S obzirom na to kako je uradjen i na odnos cena-kvalitet, opet uz sjajne dizelase, pretpostavljam da ce i sa njim biti slicna situacija kao i sa Stilom. Sa zadovoljstvom (pored svih ostalih kvaliteta) kupis redak auto koji se ipak izdvajao, da bi ih danas bila poplava na ulicama :D .

Generalno sto se guma tice, ako je neka kvalitetnija marka u pitanju i u dobrom su stanju, plus ako je trap OK - super, trosak manje, taman pokrije veliki servis po kupovini. Medjutim, cesto su znali i da montiraju nove gume neke krs marke ili druge polovne, da sakriju problem sa trapom i neravnomernim trosenjem guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se lepo navozas sa njim i da te sluzi jos 30 godina :D

Daleko bilo da ga sluzi 30 godina :harhar: .

Naravno da sam ovo za 30 godina rekao iz zafrkancije, vidis da sam stavio smajlija :thumbup: .

joj bre ivane,pa znam sta si mislio,ne treba mi pojasnjenje :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li namerno gledao samo dizele? Da li je bilo i benzinskih varijanti? Recimo neki 1.4T :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam i obecao jos slikica

Fotografija0043.jpg xxx9500.jpg xxx9501.jpg

Fotografija0044.jpg Fotografija0047.jpg

@Srdjan

Iskreno, nije mi bilo toliko bitno, prizeljkivao sam 1.6 dizelasa, ali tada ga nije bilo u ponudi.

Sto se tice benzinaca, bilo je par 1.4 8v, a t-jet ni u najavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, kada vidim kako padaju cene - ja sam 2010. u leto platio Brava (1.9MJT/120ks, 2007., 101000km) 8700E. Dakle, ne racunajuci novac dat za servise, cist gubitak od oko 2000e u nepune 2 godine. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste to brate,ali to je i dve godine mladji auto,znas sta je 3 god i sta je 5,ogroomna razlika,zamisli auto koji se vozi dve pune godine i onda ti uzmes tvoj nov i pocnes da vozis nov,pa ti vidi sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka te dobro služi i da uživaš u ovoj mašini! :)

Nije mi jasno, šta obuhvata dynamic oprema? Sad vidim na slici da nema digitalnu klimu, a mislio sam da to ide obavezno u dynamic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi puno!

@banjo

dynamic obuhvata man.klimu, esp,abs,8 airbagova,el.podizace napred,el.retrovizore sa grejanjem,alu felne,maglenke,board...

Emotion ima dig.klimu,tempomat,naslon za ruke,podizace i nazad...

Mada ima i primeraka sa dynamic opremom i necim iz emotiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast! Odlican izbor! Neka te lepo sluzi i bolji da kupis. Po meni je to izvanredan auto, za ljude sa stilom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je to izvanredan auto, za ljude sa stilom :D

Mislis, za ljude sa stilom ili za ljude sa Stilom :p ?

Bogami, s obzirom kakve pozitivne komentare Nuova Bravo dobija i kao polovnjak i s obzirom na cenu, verovatno ce vrlo brzo pola Srbije biti ljudi sa stilom :laughing: . Kao sto pomenuh par postova iznad, ocekujem da ce se ponoviti ista prica kao i sa nesrecnim Stilom. Serbia rules :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki "Italijan" je za ljude sa stilom,nema tu druge price... :D . Inace utisci ce u buducnosti biti iskljucivo pozitivni koliko ja vidim i imam iskustva, pa pogledaj gde su italijanska vozila bila pre 5god. a gde sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da imam stila, cak i na svadbi me je vozio drugar u STILU :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki "Italijan" je za ljude sa stilom,nema tu druge price... :D .

Ne bih se bas slozio sa tobom, bar kada je o nama Srbima rec. Imas na forumu jednu interesantnu temu "Da li je Stilo postao Golf II modernog doba", pa baci pogled kada budes imao vremena.

Upravo Stilo je poznat kao ne bas slavan projekat Fiata - kada sam ga svojevremeno kupovao (pola razumom a pola emocijama zbog izgleda) cuo sam samo komentare tipa "tolike pare za to 'talijansko gov.o", "da li si normalan, pa gde njihov dizel", itd. Ali Internet je cudo i to mi je jedino pomoglo u odluci, jer ih je po oglasima bilo po par komada, a za vecinu servisera je jos bio svemirski brod.

Pa je polako pocelo :secret:, a pogledaj samo kakva je situacija danas, sto se kaze, iskacu iz frizidera. Tako da mi ta prica, da su "italijani za ljude sa stilom" bas i ne pije vodu, u nasem slucaju. Iz tih razloga sam gore i rekao "nesrecni Stilo", jer sam ih i po Evropi vidjao vrlo malo, posebno u Italiji. Ne znam samo odakle ih vise kod nas uvoze :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni posle alfe 159 najljepse auto

i kad budem se rjesavao svog stilkonje volio bih pazariti bas ovakav primjerak :unworthy:

sve pohvale za auto i da te dugo dugooooo sluzi

puno predjenih kilometara :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te lepo služi!

I moj je Braviša isti takav!

P.S. Ja sam čovek od stila a dok sam vizio stildžu sam bio čovek sa Stilom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na Italijane generalno, i na Alfe i Lanche.Ja ljude koji ih voze tako kapiram, tj. sa stilom :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa Stilom je ziva istina, kada sam 2006. uzeo polovnog u NSu je to bio redak auto, posle godinu vec ih je bilo vise po gradu, a posle 2 nisi mogao da se parkiras, a da na istom parkingu ne bude jos nekoliko stildzana. Sto se Brava tice - i posle 2 godine jos uvek nije tako cest na ulicama, ne verujem da ih u NSu ima vise od 10tak. Kanda je kriza ucinila svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...