Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aca777

Tipo - sijalice na centralnoj / instrument tabli

Recommended Posts

1)vrlo slabo mi svetle kazaljke za trenutnu potrosnju, sat i temp ulja, u mraku fakticki ih nevidim.. da lije to normalno ili je neka svetiljka otisla? ako je otisla,da lije neko menao to, i sta je potrebno sve skinuti, nabaviti..

2)takodje oko podesavanja temp ona 3 prekidaca kruzna (sto pokazuju toplo hladno, usmeravanje grejanja i pustanje od 1-4) nesvetli uopste. da litako treba ili je i to otislo? takodje ako je otisla,da lije neko menao to, i sta je potrebno sve skinuti, nabaviti.. Ako je normalno da nesvetle, sta se moze uciniti da svetle, vidim da je to sale bravo napravio lepo da svetli u plavo..

3) dugmici na podizacima i levi i desni su radili, svetleli zeleno, prvo se marta ugasi vozacki a aprila i suvozacki. prekidaci sve rade, prozori se spustaju, ali dugmici koji su pre svetleli zeleno, sada nesvetle u mraku kao pre. sta da radim,koja sijalica, sta vec tu ide?

Tek sam pocetnik oko ovih kola, pre sam vozio wv polo iz 1979, kod njega nije ni imalo sta da se pokvari od svetilljki, pa pomagajte:)

I cim ga sredim ljudski, postavicu i ja slike kao sto mi kazu Bane i Sasa:)

Veliki pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sve to treba da svetli. Za osvetljenje instrument table najpre je trebas skinuti. Srafovi koje je potrebno odvrteti se nalaze ispod maske zvucnika sa leve strane i na kraju table sa desne strane,isto skriveni. Sa desne strane se nalaze ispod plastike koja se skida povlacenjem u desnu stranu. Kada skines tablu sijalice ces naci sa zadnje strane,zasrafljene su. Skidas ih okretanje u levo za nekih cetvrt kruga. Moja preporuka ti ja da prvo skines jednu sijalicu pa sa njom u prodavnicu posto ima vise vrsta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako se menjaju i sijalice prekidaca ventilacije.Ima ih 2 ,izmedju prekidaca,ali ima da se odvrce dosta.5-6 srafcica .Prekidace samo povuces ka sebi,lako se vade.

Kuzni malo,tesko je sve opisati recima.

PRvi put je najteze.vec sledeci je rutina.

Instrument tabla ima 5 sijalica,cini mi se.2 su za one male satice(temperaturu motora,eco,sat)po jedna za brzinu u obrtaje i jedna valjda za predjenu kilometrazu.

POlako sa instrument tablom.Treba otkaciti konektore i sajlu.

I kada sve rasturis,obrisi prasinu :smoke:

Sijalice na prekidacima za podizace,koliko ja znam se ne menjaju.Ja sam pokusavao ali nisam uspeo da rasturim prekidac.Nema zabice,srafa...Ja to ne bih dirao,da ne bude trazenja po odpadu drugih prekidaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari, a gde su ti srafovi da se skine za sijalice prekidaca ventilacije. jel se skida samo ona plastika mala gde su prekidaci ili se to skida kad se skida i cela instrument tabla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sliku i strelice.Imas 3 srafa odozdo i 2 odozgo.Gornja 2 srafa se ne vide jer se skine plasticna maska(zabodi tanak srafciger ili tako nasto,na zabice je ta mala maska).Kada odrvnes ovih 5 srafova i kada skines ovu crnu veliku masku oko prekidaca imas jos 2-3 srafa oko samih prekidaca.Samo ce ti se kasti.Toliko se secam.Tipo je odavno prodat....

SN150719.jpg

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sliku i strelice.Imas 3 srafa odozdo i 2 odozgo.Gornja 2 srafa se ne vide jer se skine plasticna maska(zabodi tanak srafciger ili tako nasto,na zabice je ta mala maska).Kada odrvnes ovih 5 srafova i kada skines ovu crnu veliku masku oko prekidaca imas jos 2-3 srafa oko samih prekidaca.Samo ce ti se kasti.Toliko se secam.Tipo je odavno prodat....

SN150719.jpg

E carsko objasnjenje, nema sta :unworthy:

Usput sisao sam dole, skinuo ta prva 5 srafa, i umesto 5, kod mene je bilo 6! I kad sam skinuo ta 6 ostala su ta 2 minijaturna iza prekidaca, pa cu to sutra.. i onda na zamenu sijalica:) Pa auto ce biti jos lepsi kad svetli i to :laughing: :laughing:

Moram reci da je Tipo za svoje godine bas lep auto i da ima puno opreme i llepih svetlecih elemenata! Po svemu tome golf 2 mu nije do kolena! Mnogo mi je drago sto sam uzeo Tipo a i vi drustvo ste super, vasa volja da pomognete je pravi dijamant ovog foruma!! Dace Bog da zavrsim ovo mucenje od faksa pa kad se zaposim, dolazim na prvo okupljanje u Bg da se vidimo,i castim vas sve! A ko dolazi u Nis, nek se javi na pm, i moj je gost u gradu!!

Evo poceo sam i sa zamenom playera, to je u temi ispod,pa mi se pridruzite :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam ja menjao sijalice nisam skidao konektore i sajlu.Mogao sam da zavucem ruku,a i nisam hteo da ne bi zajebao nesto.

Da li se lako skida ta sajla i kako se namesta posle? Jel moze da dodje do nekih komplikacija?

Imam u planu nesto da udadim sa osvetljenjem pa je neophodno skinuti je.

Da li bi mogla tabla sa sidicivalvole-a na moj 1.6.i.e.bez nekih prepravki???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam sajla je kao mali dzek.Izvuces i utaknes posle,kada je vracas.Nemoj srafiti tablu dok se ne provozas i vidis da li funkcionise.Skidao sam 5-6 puta,nije bilo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skinuo danas onu plastiku na centralnoj tabli, izvadio 2 sijalice, zamenio 1,koju sam imao, a sutra kupujem i drugu, a i jos par u rezervi:) Probao sam onu jednu i bas lepo izgleda! Steta sto do sada nisam to znao:) A uskoro cu i instrument tablu ,ali pre toga mora kais za alternator.. A i ono sa temp nisam resio.. Mada u zadnje vreme neide preko 100c :)

@Sale tipo

brate a sediciavole jel osim 260kmh izgravirano,ima jos neku razliku od table za obicnog tipa? I kad je stavis, jel ce meriti da ides brze, posto se brojke nepoklapaju,ili to nema veze?? Npr kod njega je 120kmh tamo gde je nama 90/100kmh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ko stavljao one kao led diode,a izgleda kao sijalica ili bas led diode sve sa kuciste,jer kod mene nece da svetle bez obzira na smer /polove,bar one led diode kao sto su sijalice,a prave leddiode nisam probao,gledao sam u kit komercu ima raznih,ali nije bas jeftino,pa rekoh da stavim da probam.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane brate, mogu ti reci da sam juce zamenio sijalice u centralnoj konzoli kod "klime" i tek sada vidim koliko lepo svetli auto unutra!! Nisam ni znao do pre par dana da to tu reba da svetli!! PRELEPO JE!! PREZADOVOLJAN SAM!!!

Zadnja 2 dana sam i bojio tankom cetkicom tackice koje su bile po ivicama vrata, bilo ih je solidan broj, i to sam sredio, auto je sve lepsi i lepsi:) Jos malo da poradim i bice i slicica uskoro:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedva naterah caleta da skinemo instrument tablu, i ne rade mi 2 sijalice (analogna tabla), prva je sijalica izmedju signalizacije za ulje i signalizacija za rucnu. A druga je odma levo od rucne.. Za sta su ove 2 sijalice, tj za sta signaliziraju?

Takodje mi je interesantno da sve 3 sijalice koje pokazuju osvetljenje na one 3 kazaljke (temp, trenutna potrosnja i sat), po instrumentu rade, ali svetle tako da se nocu ne vidi nista, tj moram da upalim svetlo u kabini da bi jedva video sta pise na njima.. bio sam ubedjen da ne rade.. Moze li tu neka jaca sijalica? po podacima su trenutne 12v 2w

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...