Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zdravo narode! Da ukratko predstavim svog puntica.Jos je stranac, al' za jedno 3 nedelje eto ga sa SD tablama. :thumbsup:

Datum proizvodnje: 7.10.2000.

Motor: 1.2 16V

Nivo opreme: HLX 3 vrata

Broj predjenih km: 110000

stanje auta-sasvim zadovoljavajuce, osim ''ocesotina'' karoserije u donjem delu. :vava:

i neispravnog servo upravljaca.Evo i slika u nastavku.

DSCN2961.jpg DSCN2962.jpg

DSCN2966.jpg DSCN2967.jpg

DSCN2968.jpg DSCN2983.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je oparan,i sajnta i stranice. :( Ovako je lep,felne,lep paket opreme ,dobar motor,o volanu ne treba pricati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je placen?

Ovde ima dosta da se radi na limariji,nije bas malo ocesan u donjem delu.Imas ulegnuce na sred desnih vrata.Ocesan je sa svih strana.Siva boje je najnezahvalnija za farbanje jer se uglavnom uvek vidi razlika izmedju krpljenih povrsina.City servo je otisao.Meni je to skup kvar.

Iscukan je sa svih strana.

Zar nije bilo nesto ocuvanije da se uzme :question:

Mada, sve se da srediti,samo kosta.Najbolje je kupiti sredjeno i ne gubiti vreme sa majstorima.

Onda se opet vracam na prvo pitanje.KOliko je placen ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je oparan,i sajnta i stranice. :( Ovako je lep,felne,lep paket opreme ,dobar motor,o volanu ne treba pricati :(

Za pare koje sam dao, nije se moglo vise. :crybaby: Da nije ovako ''oparan'' kako ti rece, bio bi za jedno 1000 svajcaraca skuplji.I dodaj jos 500chf za volan.Inace, motor prede kao mace, sto me jako raduje. U principu, i treba da prede sa samo 110kKM.To mi je i bio cilj-naci nesto sto je extra odrzavano, pa makar i sa nekom oderotinom, sa kojom mozes da teras. Ima onih koji se zalecu na lepotu i izgled, radio CD, vuferi, kuferi i sl. :thumbdown: A, posle, dzaba ti svi Pioneeri ako, moras busom po devojku. :wallbash:

Sto se tice opreme, u Svajcarskoj se teze nalaze slabije opremljeni modeli,pa se stvarno isplati za nekoga ko hoce da potrazi nesto za sebe, za uzivanciju. Visi paket opreme je posle plus prilikom preprodaje.-lakse nadjes kupca, ako nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je placen?

Ovde ima dosta da se radi na limariji,nije bas malo ocesan u donjem delu.Imas ulegnuce na sred desnih vrata.Ocesan je sa svih strana.Siva boje je najnezahvalnija za farbanje jer se uglavnom uvek vidi razlika izmedju krpljenih povrsina.City servo je otisao.Meni je to skup kvar.

Iscukan je sa svih strana.

Zar nije bilo nesto ocuvanije da se uzme :question:

Mada, sve se da srediti,samo kosta.Najbolje je kupiti sredjeno i ne gubiti vreme sa majstorima.

Onda se opet vracam na prvo pitanje.KOliko je placen ako nije tajna?

Nije tajna-1300chf. Sto se ostecenja tice,rekoh bas malo pre da mi nije nesto mnogo bitno za pocetak.Sredicu i to, svakako. za te pare ovde je mogao samo neki ili sa ostecenjima ili sa 200 hiljada i vise km. Meni je bilo bitno da je prosao rigorozni tehnicki pregled u septembru prosle god i da je otad presao samo 5000km.Dobio sam i zimske gume u extra stanju na celicnim felnama(sto mislim da vredi barem 200eur), sto me posebno raduje, jer ne moram da se cimam u novembru oko toga.

Servo-ne mora da bude skup kvar. U ostalom, videcu kad dodjem kuci sta kazu nasi majstori, mada se nosim sa mislju da pokusam sam da sredim, makar da proverim lemove. Mozda uspe.Nadam se samo da nije ona najgora(tj najskuplja varijanta) u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ima da bude tip-top. Za sada mi je bitno da sam ''na tockovima''. Da ne bude zabune, nisam od onih koji bi i u toalet, da mogu, isli autom. :p Xexexexe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup: dobro to je tvoje sta ce sa autom,ali imas tu vise faktora da sagledas ,koliko se sta isplati da li uvoziti ili ne i slicno,ja sam nekada alergican na auto koji je zensko vozio primera radi,bez obzira sto je dosao iz Eu,ali opet cast pojedincima,bitno je da te dobro sluzi :)

Uradi mu sve servise da budes miran to ti je sada najbitnije. :thumbsup:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se isplativosti tice, cena na nasim tablama ce biti apsolutno ista(mozda 10-15% visa) kao i po placevima(koji retko uvoze iz svajcarske jer su troskovi uvoza veci) i oglasima za auto u takvom stanju.Ali, opet jedno veliko ALI-jednostavno nisam hteo da se bakcem sa nasim prodavcima, preprodavcima i slicno. Cast pojedincima kako kazes, ali ih ima stvarno malo.Hteo sam sam da se upustim u sve ovo, pa kako bude.

Na kraju krajeva, imao sam srece, pa sam sam ga zaradio za mesec dana.

Oko toga ko ga je vozio i kako-znam samo da je promenio 3 vlasnika i da ima redovne servise, tako da o srvisu treba da razmisljam tek za 10000km, jer je uradjen V servis pre 5000km gde su i svecice i vodena pumpa zamenjene (jedino ako nije lazni pecat u servisnoj knjizici. :realmad: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca sto su delovi i limarija jeftini za punta pa polako,sredjujes jedno po jedno.Bitno je da je mehanicki ispravan pa posle laganica vizuelno sredjivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan mali update- proslog petka rano ujutru je punto prijavljen na carini i sad ceka da se odradi papirologija, homologacija, pa registracija. pre toga PUS broj(zardj'o na bloku broj motora,pa se ne vidi). Najbitnije je da je presao 1600km, a da nije ni stucnuo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los puntic, sve se to da srediti. Preko ove ulubljene sajtne zveknes sporting pragove, neki kacketic pozadi i to je to :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre kacketic pozadi? Pa zar ne treba napred da mi ne bije sunce u oci? :laughing: Salim se! Od tuning styling fora jedino bih pragove i taj zadnji spojler odradio, a lezace mu kao bolesnom pomorandza! ...i mozda neke 15ice felne, ali samo kad idem negde u zapadnu Jevropu, da se ne lomatam po nasim kaldrmama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ... Sve nas je vise iz Smedereva na forumu :thumbsup: , za taj servo raspitaj se ima neki covek u Lasti sto ih reparira, ili potrazicu broj od komsije, njemu je pre vise od godinu dana radio za 30 evra i servo radi jos uvek, tako da nije neka velika investicija, a bez serva je kao da vozis tamica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo komsho!! Vid'o sam ti djuntu dok sam bio u sd! Uvek je lepa crno-bela kombinacija!(verovatno se nece svi sloziti ) Sto se tice serva jos se nisam posteno iznervirao sto je volan tezak, jer sm 99% voznje presao na autoputu. U svakom slucaju pusti br tel od tog lika iz Laste. Koristice, a ne moze da skodi. Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje oci vide samo crno belo, nisam saznao broj od onog lika, ali znam da zivi u Mostarskoj, 2 ulicica sa desne strane i radi kao autoelektricar u lasti, a ako na neki nacin dodjem do broja telefona ili budem prolazio Mostarskom javicu ti ...

Lep ti je Punto, nego me interesuje koliko trosi 1.2 16v :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto sipas, potrosi!!!!!Ima neku rupu!!!xexexe! Po kompu mi je potrosnja na autoputu bila 16.5km/l, sto mu dodje oko 6l/100km. Natovaren maximalno i sa brzinama oko 3500rpm. Cenim da ce po gradu da bije ok 7l/100km preko leta. Mozda i vise ako uzmemo u obzir kakvo nam je gorivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, nije to strašno mnogo, meni je 8v na benzinu trošio oko 5 - 5,5, a sad na plinu ide oko 6,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

O potrosnji cu znati vise kad se budem jos malo vozikao okolo. Za sada je ok. Motor je prosao prosle godine testiranje na izduvne gasove, tako da verujem da to ima veze i sa potrosnjom koja bi trebalo da je u okvirima fabrickih brojki.dobar motor manje trosi, itd... naravno,ima tu jos mnogo sta sto utice na potrosnju, ali da sam ne trpamo i to u temu gde treba samo da se hvalim i razmecem sa mojega punta! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala i puno pozdrava za Tivat! Mozda i prozujim malo po tvom kraju kad dodjem na more. :laughing:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najzad registrovan na SD table. Srecom, auto mi i nije bio nesto preko potreban u poslednja 2 meseca koliko se oteglo oko svega. U medjuvremenu popravljen servo kod majstora Pece u Smederevu za 3500din. Sad samo vozim u krivinama. :guitar:

Da dodam da je i motor prosao tkzv ''pusovanje'' sto je samo jedna smehoteka kako se to radi. sve se odigrava u trouglu: servis koji ukucava broj-saobracajna policija- SUP. svi srecni i zadovoljni osim mene koji je video kako se za 10min zaradjuju 4k dinara da se ukuca desetak karaktera i kako ocekujes da ce tehnicki trajati makar 20 min, a ne 2. Sve je podredjeno tome da se proda osiguranje, a da li je auto ok?-koga jos za to zabole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada ces jednim prstom da okreces volan :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...