Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
bubajez

Nuova Croma 1.9 MJet - temp. motora

Recommended Posts

Pozdrav drustvo,

Nova Croma 2006, 120KS, 1.9 multiJet, 185000km, pravih.

poslednjih nekoliko dana sam primetio da mi temperaturni pokazivac nije na istom mestu kao pre. Naime, pre je radna temperatura prikazivana kada kazaljka stoji na sredini skale i ne mrda ni tamo ni vamo, zakucana. U zadnje vreme ( 5-6 dana) stoji za jednu crtu nize ( prema hladno) i kada ga poteram po autoputu po ovom vremenu, padne jos jednu...

Da li bih trebao da se zabrinem?

Proveravao sam nivo ulja, sve je savrseno, kao i kolicina rashladne tecnosti.

Srdacan pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i ova tema uopšte oko radne temperature:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=28305

---------------------

Sva ostala pitanja koja su bila u ovoj temi su obrisana.

Nije dobro, nije korisno za forum praviti kupusare od tema, tj. trpati sve što te zanima u jednu temu. Time se dobija nepregledan forum, a od takvog foruma niko nema koristi.

Dakle, svako pitanje, svaki problem u posebnu temu u odgovarajućem delu foruma. Prvo se proveri da li takva tema već postoji. Ako postoji ne otvara se nova nego se nastavi sa pisanjem u već postojećoj. Kako pretražiti forum i svašta nešto drugo korisno je pojašnjeno ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=104

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci. Ponovo danas na semaforu mi se auto ugasio, upalila se lapica za ulje i akumulator uz poruku da pritisak ulja u motoru nije odgovarajuci...Sta kazete? Ja sam okrenuo kljuc i upalio i ponoov je sve kako treba??? Tj. vozi i ide normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ugasio ti se zato i piše to što piše verovatno nisi dao dovoljan gas i auto se ugasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci. Ponovo danas na semaforu mi se auto ugasio, upalila se lapica za ulje i akumulator uz poruku da pritisak ulja u motoru nije odgovarajuci...Sta kazete? Ja sam okrenuo kljuc i upalio i ponoov je sve kako treba??? Tj. vozi i ide normalno...

Ta poruka se uvek pojavi kada ti se auto ugasi zbog nedovoljno gasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Zamenjen termostat, klima je dopunjena ( nigde nije primeceno da curi), do duse ja je zimus nisam ni jednom ukljucio :(

Ociscen EGR ventil itd...

Primetno je da podize temperaturu na instrumentu znatno rze nego pre i sada je sve na sredini bez obzira na brzinu i rezim voznje.

Hvala svima na odgovorima.

Srdacan pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima se pali minimum jednom u nedelju dana da bi kroz sistem cirkulisao freon i ulje koje ga podmazuje bez obzira na spoljnu temperaturu inače dolazi do unutrašnje korozije u sistemu. Mojoj je falilo manje od 100gr tj 50gr kad se uzme u obzir +-50 od fabričkog punjenja posle 5 godina tako da su sistemi dobro napravljeni u principu ne zadaju glavobolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal nije do termostata? Mislim, u crevu mi je termostat od renoa. Počne na -6 da diže temperaturu tek posle 6-7 km, a radnu postigne posle 20-tak. Ali kada dostigne radnu ne ostaje na njoj,nego čim se smanji gas malo i spusti se na niže obrtaje onda varira kao na slikama ispod, ne pada ispod crtice manje od srednje. Imam grejanje ali se i ono isto tako teže zagreje ,al kad se zagreje onda kida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

 

Ja sam skoro menjao termostat.

Nudili mi taj od renaulta.....nemam komentar.

Racunaj ovako, termostat je retka stvar koja se na kolima otplati bez obzira na cenu novog.

Kad nije ispravan, motor sporije dostize radnu temperaturu (gledajuci slike nikad i ne postigne do kraja) i shodno tome vise trosi benzina (dizela).

Da ne spominjem sto u zimskim danima znaci grejanje u kabini.

 

Mislim da je sve receno sto treba da se kaze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni auto greje vrhunski. Kada je na 23 stepena duva kao lud. Ali mene najviše brinu te varijacije,to što kada dostigne radnu (ovih dana,baš sporo,dok prelazim 28km) skazaljka se spusti na milimetar do dva ispod sredine,pa se vrati,pa opet se spusti.... To mene brine. A grejanje mi nema neke veze s time

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/18/2016 at 9:36 AM, Ivan_KV said:
Ma meni auto greje vrhunski. Kada je na 23 stepena duva kao lud. Ali mene najviše brinu te varijacije,to što kada dostigne radnu (ovih dana,baš sporo,dok prelazim 28km) skazaljka se spusti na milimetar do dva ispod sredine,pa se vrati,pa opet se spusti.... To mene brine. A grejanje mi nema neke veze s time


Evo moje iskustvo od jutros.
Kola su bila u garazi, napolju je -4c. Grejanje krece veoma brzo. Temperatura se polako podize nakon prvog kilometra, a nakon uzbrdice od drugog kilometra u duzini km-km ipo, temperatura je na sredini. I onda, posle uzbrdice, sve na obrtajima ispod 2000, temperatura pada 2-3 mm pa tako stoji, pa pridje sredini....Na otvorenom na 2300 o/min zakucana na sredini a na nizbrdici pada opet 2-3 mm....Sve u svemu, od jutros odlucih da ne pratim kazaljku i ne nerviram se jer sve radi odlicno. A to preporucujem i tebi...Uzivanje u voznji i muzici, jos ako naidje nesto za oko usput da se vidi..neprocenjivo. A kazaljka neka seta, dok je tu u rasponu, neka je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je do termostata verovatno. Ja sam stavi u dobla kod mog drugara I isto mu se tako desavalo, cak je znala da mu se spusti I za jednu crtu ta skala, otisao uzeo drugi termostat isto od renoa, montirali I sad stoji zakucana na pola.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo je sigurno onaj sto ranije otvara

Mora da se gleda temp, ja sam kod mene stavio od 89c i zakucana je skala na pola...kad dostigne.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...