Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
marpan

Uno 1.3 i.e. Turbo - ugradnja gasa?

Recommended Posts

moze sekvent uredjaj tako su meni rekli,samo koliko ti se isplati nisam bas siguran,kod nas u ns su mi trazili 450e za ugradnju istog,tako da sam ja definitivno odustao od te akcije. Naravno sve zavisi i od toga koliko koristis auto,opet kazem za neku gradku,umerenu voznju, licno mislim da su to bacene pare... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze sekvent sistem, ima majstora koji ce ti reci da moze i venturi jer je metalna usisna grana ali njih treba zabraniti :wallbash: Samo licno za mene, ne ide voznja sportskog auta na plin... Ali to je samo moje licno misljenje i shvatanje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ,da i da i uvek da,dokle god je plin duplo jeftiniji.Sto se tice sportski automobila na plin,pogledajte samo bojketa i sve ce vam biti jasno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ljudi nije meklaren mercedes da je u njega grehota ugraditi plin, kakav sportstki auto i bakarači, baci ti sve to na papir pa vidi da liti se to isplati, ja lično da imam koga da mi ugradi i u skuter ugradio bi ga bez razmišljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja rekao da ne moze i da to nema prednosti, jednostavno za mene plin i auto su nespojiva kombinacija, shvatam ljude kada jednostavno nisu u mogucnosti da voze na benzin i traze izlaz u ugradnji plina ali voziti jednu od najacih verzija nekog modela i ugradjivati u plin u to mi jednostavno ne ide... Daleko od toga da ja zameram ljudima jer to rade, ali moze da mi prica i dokazuje kako je to dobro, meni to jednostavno ne ide zajedno...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ti i nije rekao da si ti potenicirao na tome da ne moze da se ugradi ili tako nesto tvrdio,samo evo ja te pitam,zasto ne ugraditi plin nije bitno da li je uno turbak ili pezo 206 1.1 ili brava,bravo,grande punto ijos dosta modela?

pitam iskreno,jer treba deliti misljenja i videti ko kako razmiljsa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ne vidim razlog. :whistle: . Pa ja vozim kappu 20vt na plin, a to je top model. Nista nije iskrnavljeno, ide kao i na benzin a trosi skoro duplo manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ugradnja plina se radi kada ti je skupo gorivo... A auto kao sto je Uno Turbo nije napravljeno da bude stedljivo, nego da loce benzin i da ide... Ako vam je skupo gorivo, predjite na vozilo koje odgovara vasim mogucnostima... Ne kazem da je ovde takav slucaj, ali mogu da kazem da 95% ljudi koji voze neki sportski auto i imaju plin ne odrzavaju redovno svoje vozilo bas iz razloga sto nisu u mogucnosti... Jednostavno, moje misljenje je vozi ono sto odgovara vasim mogucnostima a ne zeljama... Ako ti je do stednje, nemoj voziti nesto sto trosi puno... Jer ako ti je do stednje, onda neces ni voziti brzo taj auto, onda sta ce ti uopste sportski auto? Moje misljenje je ovako, ja ne kazem da je ispravno ali eto, izneo sam ga na pocetku posto mi je to ko da od babe pravite devojku... Ja sam licno jedva docekao da izbacim plin iz mog Yuga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvrdim da ce od 100 ljudi mozda 5 sloziti sa tobom,ali oket.

da ne ravlacim dalje,a imao bih hiljadu povratnih reci da ti napisem,gde ce se vecina slozit sa tim sto sam napisao.

P.S. Pre bih vozio lanciu kapu sa plinom nego juga bez .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam rekao, ne kazem da je moje misljenje ispravno niti ga namecem drugima, samo sam ga podelio i nema smisla se ni truditi me ubedjivati u suprotno jer misljenje necu promeniti jer nema razloga za to...

Ja ne kazem da neko treba da vozi Yuga umesto da vozi Kapu, nego da ako vam je do stednje, ne vozite Una Turba, nego nekog sa lupam sad, npr 1.1 motorom... Gde ce usustini biti i jeftinije ugraditi plin jer je u pitanju karburator... ;)

Inace ja ne trazim da se ljudi sloze sa mnom, cak sta vise, navikao sam da se moje misljenje razlikuje od tudjih.

PS: Ne vidim koji je razlog izbegavanja da meni nesto kazes?

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rambo: Uzaludno se prepirete,verujte da na plin moze i da se "ore" po potrebi,da "skuva" bilo koji brzi automobil,a na kraju krajeva moze i da se vozi.

Bitno je samo da nadjes nekog dobrog majstora da ti to odradi i veruj mi kad predjes na plin neces ni primetiti.Jedini "problem" je sto ces se poosle duplo jeftinije voziti. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pametno reci vozi juga da bi ustedeo,pa bolje uzivaj u kapi ,a vozi sa istom potrosnjom kao juga..to je poenta,pa zar nije bolje i juga voziti na plin nego benzin,eto ustede,,,ma hiljadu razloga,a kao sto bojke kaze,kada se uradi dobro plin,kvalitetan jos,neces ni primetiti raliku ,osim sto ces se voziti jeftinije i eto zadovljstva zar ne? :)

P.S.Daleko da je prepiranje ,ni jednog trena to nisam tako shvatio,ni ti cu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumemo se uopste al nema veze... Vidim da jednostavno neki ljudi ne mogu objektivno da sagledaju ono sto ja pricam nego se stalno poteze neka prica kako sam ja ljubitelj Yuga pa da insistiram na njemu...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marpane nemoj da te zbuni sve ovo polemisanje, ukratko plin u taj auto se može ugraditi i isplativo je ako ćeš ga voziti bar godinu-dve a sve dalje je stvar ukusa i možda nekog principa kao kod Yugiše, nebitno da liti auto troši 8 ili 18 litara po ugradnji plina vozićeš se skoro duplo jeftinije a to što yugiša kaže da na plin voze ljudi koji nemaju para je smešno jer nečiji plin vredi kao nečiji auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi hvala vam puno,nisam ni ja bas nesto za taj plin,ali vozim una vec 2 god i sve izbegavam da se cak i raspitam za ugradnju plina,a ovaj benzin je ppskupeo uzas. a i uno trosi poprilicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

yugisa, nije da te ne razumemo, svi te potpuno razumeju sta hoces da kazes, ali to ne ide nikako zdravom razumu, postoje mnogo bogatiji ljudi (da se neko ne nadje uvredjen ovde) od svih nas na forumu, e ti ljudi su bogatiji i po svesti ali nazalost zive u svajcarskoj, nemackoj, svedskoj, npr, u nekim od pomenutih zemalja skuplja narod flase od koka kole,na popijenih 10, stavi u vrecu i zameni za 1 punu, NE zato sto nema para da kupi 1 novu flasu, mnooogo daleko od toga, nego zato sto svesno ne baca nesto sto moze da mu donese dobit, a uz to stiti svoju okolinu... mislim da ces shvatiti poentu, a sto se tice voznje na benzin, uzmi ti TROgrlni karburator da dobijes malo vecu potrosnju ako te to cini srecnim :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, sekvent plin je odlican, i ne vidi se skoro nikakva razlika izmedju njega i voznje na benzin, a cena je mnogo jeftinija. Ja vozim na venturi plin, vidi se razlika u snazi, vise bih voleo da mogu stalno da vozim na benzin, ali sta je tu je.. trenutno je tako, a nadam se bice bolje:) I noviji auto i sekvent plin:) A sada sam zadovoljan, jer ni ovo nisam imao..

A naravno da razumem i jugisu, jer svako prema mogucnostima, shvatanjima i zeljama upravlja sebe.. Pozdrav svima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...