Jump to content
FAS Goran
lausev

Daljinsko startovanje automobila

Recommended Posts

Kao sto naslov kaze... zelim da vam predstavim malu spravicu sto sam ugradio u svog puntisu :)

P.S. Izvinjavam se na prljavim rukama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sme, samo podalje od drugih auta, jarkova, zidova, itd... :D planiram da mu ugradim blokadu na menjac, da ne moze da alnasuje kad je u brzini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze Georgiev: "Totalno ludilo!".

Super :thumbup: .

A cemu ovo sluzi, osim sto radi :lol: ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugarov auto je hteo da se popenje na tresnju kada je to ugradio :thumbsup: . Posto ga je popravka poprilicno izasla iskljucio je sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahahah sta kaze martini hahahahaha,nije to lose,u mojoj bivsoj firmi su kamioni tako palili ,ali su imali drugacije menjace.

ovo jedino da auto uvek bude na leru sa podinutom rucnom,inace zanimljivo,a jako je dobro sto je i sale na unu uradio da se pale maglenke i to reba okaciti ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

onomad je clan foruma iz Nis(a) prodavao alarme koji su imali sto nekih cuda, pa i daljinsko paljenje motora, sa sve povezivanjem na rucnu kao kontrolu

nisam imao kesa tad, a i Nis na drugom kraju drzave, a drugom nekom nisam imao da poverim ugradnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan - Sluzi mi da zimi upalim auto iz sobe, ugreje se kabina, odlede se stakla, itd...

bilo bi dobro klimu da imam pa da mi se leti rashladi auto :)

@aleksandar984 - Ugradio sam motoric od centralne brave da mi povlaci rucicu za otvaranje gepeka i navezao na alarm (imam opciju da kad drzim otkljucavanje pusti mi signal na jednu zicu i tu sam navezao na taj motoric, inace ta opcija se i zove "trunk release") :)

@Wrangler - manje - vise na istu foru je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam se ja malo apropo onoga "Cemu ovo sluzi, a uz to i ne radi". Svaka cast jos jednom.

A sto se tice primene, bas mi je pao na pamet ovaj zadnji ledeni period i mogucnost paljenja bez ulaska u auto dok se malo ne "otkravi" i dok ga ne ocistis od snega.

A sluzi i da se malo qrcis sta sve umes da napravis :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mozda nije lose za stilice,posot njima voli da ledi brava zimi,koliko sam ja razumeo,pa kad parkiras auto ostavis grejanje na max,upalis ga pola sata pred polazak na daljinski,i kad krenes auto topao,brava odledjena itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@_Srdjan_ : Znam da je prošlo par meseci od kada si se ti pohvalio sa ovom stvarčicom, ali skoro sam se vratio iz Rusije i tamo skoro svaki auto ima to, pa i onaj koji sam ja vozio, i mnogo je korisno zimi.

Pitanje za tebe : gde si to kupio ? I znaš li ko to može da ugradi ? Pošto znam da si ti to sam uradio...

Imam Punto II 1.9 JTD i baš bi mi značilo da to ugradim sad za zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IVAN.IK Hvala ti, mada mi nisi mnogo pomogao sa sajtovima. Pitao sam gde to ima da se kupi i ugradi kod nas, a na netu slabo nešto ima ponuda tih alarma.

Inače, juče sam zvao par servisa koji ugrađuju alarme i svi imaju tu vrstu, ali niko neće da ugradi u auto sa manuelnim menjačem ?!? Upravo iz istih razloga koje su i neki ovde pomenuli, a to je da ako ti auto ostane u brzini može sam da krene...

Mislim, ne razumem, šta on ima sa tim da li ću ja da zaboravim da ubacim u ler ili neću ??? Ja to radim na sopstvenu odgovornost. Drugo, možda sam i neinformisan, ali ja nigde nisam video FIAT PUNTO sa AUTOMATSKIM MENJAČEM. A mislim da ipak nisam baš toliko lud.

Treće, slažem se ja da to može da bude opasno, ali opet napominjem, to radim na sopstvenu odgovornost. Vozio sam TOYOTU PROBOX dizel sa MANUELNIM MENJAČEM u Rusiji i imao ugrađen taj alarm sa daljinskim startovanjem i nikad mi se nije desilo da napravim glupost.

Ali ko bi našem čoveku objasnio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta mislite o ideji da se za tako nesto upotrebi obican modul za daljinsko zakljucavanje,s tim sto umesto da se veze na motorice centralne brave,veze na bravu paljenja npr. tako da kad pritisnete na daljincu otkljucavanje motor se upali,u tom slucaju bi obrnutim smerom bilo moguce imati i opciju daljinsko gasenja motora :D naravno ovo je samo diskusija ne znam da li je tako nesto primenljivo u praksi,jer pretpostavljam da pritiskom na dugme se dobija struja samo trenutno i ne znam da li bi to bilo dovoljno da motor startuje,u svakom slucaju ja imam aftermarket daljinsko zakljucavanje sa opcijom daljnskog otvaranja gepeka koja zvrji prazna tako da cu kad bude otoplilo napolju pokusati experiment

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na aftermarker alarmima za skutere to je reseno na sledeci nacin : palish ga duplim pritiskom na dugme za startovanje a gasish ga na otkljucavanje ili zakljucavanje.E sad , sve je to povezano sa CDI-om u nasim slucajevima za racunar u kolima .verovatno neki malo bolji elektricar moze u samom tom sistemu to da prepravi ali kontam da je to prevelika zezancija kad vec imaju da se kupe gotovi.a inace odlicna stvar za ljude koji imaju garazu ili auto parkiraju u dvoristu svoje kuce :)

mada dobro je ako ima opcija da kad ga upalish na daljinac auto ostane zakljucan dok ga ti ne otkljucash na daljinskom e onda bi to mogli da koristimo i mi koji zivimo u zgradama i koristimo javne parkinge :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da , posebno u zimskim danima sa velikim minusom! Sedis u toplom na devetom spratu i ne moras da silazis kako bi povremeno palio auto jer je sneg zatrpao toliko da ga ne bi ni nasao. Kliknes dugmence i gledas kako iz gomile bezoblicnog snega kulja dim... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahah :D

i onda dodjesh kod komsije da mu naplatish sto si i njegov auto odledio sa svojim ispusnim gasovima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je ekstra stvar, još pre godinu dana i jače sam imao ponudu da mi ugrade ovaj sistem u auto u zameni za nekim mojim stvarčicama, ali još nije bilo usavršeno, pa je bilo problematično kad se auto ostavi u brzini, a ja sam navikao na to, pa nisam hteo da ugrađujem, ali super je ideja :)

Samo ne znam po čemu je ovaj sistem bolji od Webasta? Jer on služi baš za te stvari, bez paljenja auta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...