Jump to content
FAS Goran
Visconti

Rezultat dječije zabave

Recommended Posts

Eto, znam da zvuci otrcano ta fraza, ali mi smo se kao djeca stvarno na zdravije nacine zabavljali...evo rezultata mog sinocnjeg susreta sa klincima koji kamenuju vozila u prolazu sakriveni u zbunje sa strane puta..

DSC00017.jpg

Imam jos 2 takve na vratima, imao sam srece sto mi nijesu sofersajbnu razbili..sva vozila koja su prolazila sinoc tom krivinom su bila meta, zamislite vozi lik skuter , a jedan od dripaca vice, evo ga ide motor, dodajte mi veci kamen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasna igra i za učesnike u saobraćaju i za te klince.

Neko će rešiti da im tim većim kamenjem polupa glave.

Mora da se reaguje da se ne bi omasovilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahahhah crni humor,daj veci kamen ide motor,kao da je tenk,pa gadjaj ga sa dva rbr/a ,ahahahh.

uzas,moras to nekako resiti,bar roditeljima prijaviti,ako znas nekog od dece,a na kraju krajeva i policiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedostatak kucnog vaspitanja i uticaj mentalno nezdravog okruzenja.

Takva deca, kad porastu, vode ratove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas cu otici u policijsku stanicu (koja se inace nalazi samo na 100-ak metara od mjesta gdje mi se to dogodilo)da ispricam sta mi se dogodilo, pa cisto da znaju da prodje patrola nekoliko puta tuda da se klinci uplase...mada ako su maloljetnici (a jesu) u pitanju, policiji su prilicno vezane ruke. Jutros sam vidio da steta i nije neka, ajde malo cu to zamazati plavom bojom i vozi dalje, ali se bojim da se ne ponovi, ali sta je tu je, ja tom relacijom svaki dan prolaizm min. 2 puta i stvarno mi ne pada na pamet da mi tamo neki balavci ogranicavaju kretanje. Nadam se da se nece ponoviti, valjda ih policija malo preplasi ako ih vide da patroliraju tuda. Sta da se radi, cuvas auto , pazis , imam ga skoro 5 godina nigdje (da kucnem o drvo) nijesam ogrebao, a nadje se majmun da se pobrine za to!

Edited by Visconti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Često posmatram klince, uopšte ne odrastaju na način na koji smo mi odrastali i u većini sličajeva su razmaženi i dobijaju sve što im padne na pamet, ali tu su krivi roditelji... 90% dece iz grada do 3-4 razreda osnovne ne ume ni na drvo da se popne, niti imaš da ih vidiš da igraju klikere, žmurke... Kao klinac sam sa svojim društvom imao kućicu na drvetu koju smo sami napravili, pa napraviš luk i strelu, praćku, a ovi danas po ceo dan na kompjuteru...

Deca su mnogo pod uticajem interneta i medija, evo npr primer kada je bio aktuelan film "Šišanje", na fejsbuku je brdo klinaca stavilo za profilne slike sliku Novice, lika koji se iz finog deteta pretvara u barabu i bije se sa ciganima... Pa su onda jedan po jedan počeli da se šišaju na ćelavo, da se biju sa ciganima (iz sebi nepoznatog razloga), da nose air max i šuškave treše zategnute na člancima i da postaju huligani... A ja kao lik koji prodaje te iste treše i patike se od klinačkog tripa nakupim para i kupim Punta i nasviram ga da izgleda kao ljuta guja :smoke:

Da ne dubim mnogo, igraju se na sasvim pogrešan način, ja bih se potrudio da bar jednog uhvatim, pa može da bude klinac po sto puta, počupao bi mu oba zulufa u najboljem slučaju, pošto tu od rasprave sa roditeljima nema ništa, oni će da stanu da stranu svog mezimca i iznapušavaće te i još ćeš ti da ispadneš kriv, tako da je vaspitno disciplinska mera "Motka" najbolje rešenje :whistle:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da se nece ponoviti, valjda ih policija malo preplasi ako ih vide da patroliraju tuda.

To valda neće.. i samo patroliranjem ih neće mnogo osujetiti, mogu samo jednostavno da se premeste na drugo mesto.

Ako to ne urade organi, na kraju će se naći neko rešen da im presudi, pa kome šta pripadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako nekako i ja razmisljam, nagrabusice oni ako nastave tako, eto na pr. sinoc su osim mene pogodili minimalno jos 10 auta,niko nije zastao da pogleda odakle pljusti kamenje, ja sam parkirao na prosirenju i vratio se nazad pjeske(sa kljucem od tockova u ruci) , onda sam cuo ovo za motoristu i veci kamen. Poceo sam da se penjem ka tom njihovom skrovistu, ali su me primjetili i udarili u beg, a posto je mrkli mrak nije mi se dalo da sad ganjam decurliju po sumi,poznaju te krajeve bolje od mene, a sad kad sam se malo ohladio, i bolje sto su utekli, da sam kojeg uhvatio tada u tom trenutku ne bi mu bilo pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedostatak kucnog vaspitanja ali nisu deca kriva nego roditelji... Nije ok, al shvaticu propuste u vaspitanju jer situacija je takva da roditelji jednostavno ne stizu da vaspitaju svoju decu na odgovarajuci nacin, ali sto je najgore, da se desilo u ovoj situaciji da uhvatis nekog klinca i odvedes ga kod roditelja, jos bi ti najebao a ne dete... Keva mi radi u skoli i znam kako je, nastavnici i direktorica kazne decu jer prave sranja (a inace je osnovna skola) i onda roditelji dolaze da se svadjaju kako oni mogu tako nesto da urade... Pa cak ni vise nije ono moje dete je dobro, nego znamo da je bezobrazan ali kao ko ste vi da ga kaznjavate... A sto je najgore, postoje roditelji i koji podrzavaju svoju decu u nedolicnom ponasanju za svoju dob.

Inace od pomenutih sranja koje prave u skoli su npr zatvore vodu u kupatilu i poskidaju sve cesme i sifone i odnesu... U moje vreme smo uzimali WC papir pa ga razmotali skroz :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedostatak kucnog vaspitanja ali nisu deca kriva nego roditelji...

Uvek! Na to sam i mislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o tome se uvek moze pricati i to u nedogled i ono,vidi kakava su ova deca,pa ovo mi nismo radili,e pa ni mi nismo vise isti,sve se promenilo,da je normalnije stanje,bilo bi sve drugacije,deca bi drugacije iskaljivala bes i drugacije bi igre igrala...bla bla bla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedostatak kucnog vaspitanja ali nisu deca kriva nego roditelji...

Uvek! Na to sam i mislio.

Pa nije ga majka poslala da gadja ljude kamenjem, ne znam kakva ce biti moja deca sutra, ali sigurno necu moci da znam sta ce da urade kad izadju iz kuce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni mene pa ja to nisam radio... Nije mi cak ni palo na pamet tako nesto... Problem je sto deca nemaju strah od toga da ako ucini nesto lose da ce imati neke posledice to...

Bas sam imao situaciju danas, na putu sa prilicno velikim saobracajem (put vodi iz centra Subotice za Sombor) voze deca do mozda 10-11godina bicikle, voze oni tako cik cak, ni jedan ne gleda da li se nesto nailazi posle voze po pesackoj stazi (iako je sa one druge strane staza za bicikle) i ovaj najmladji nesto gleda sta ovi drugi rade i za malo natera na mene...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako policija može da preuzme nešto, bilo bi dobro....u suprotnom, neko od te dece će da strada, a to već nije dobro - da civili rade posao koji treba policija da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni mene pa ja to nisam radio... Nije mi cak ni palo na pamet tako nesto... Problem je sto deca nemaju strah od toga da ako ucini nesto lose da ce imati neke posledice to...

E to je to od rijeci do rijeci , nedostatak straha od posledica kao i nedostatak maste da zamisle STA AKO, napr. sta ako ja pogodim motoristu velikim kamenom, on padne sa motora i auto ga pregazi??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš danas kad sam ostavio post iznad silazim i prvo što ugledam klinca koji je možda 3-4 razred osnovne, a ošišan na opasno sa zarezima sa strane :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas izašao da prošetam sa burazerom malo i u centru Ts-a postavili klizalište, skupila se rulja dece i tu se zezaju.. Mi kao zastali da pogledamo, to se po prvi put otvorilo u našem gradu, kad grupa klinaca par metara ispred nas gledaju pravo u nas, ne verujem da imaju više od 10-11 godina i pale petardu, mi ih gledamo i oni ladno bacaju pravo na nas, znači ne gađaju ni u noge, nego pravo ka nama i mi se izmaknemo i promaši nas petarda, još i bude ćorak i ne pukne i oni stali i smeju se kao... Malo mi je falilo da ih pojurim i uši da im počupam, znači ne bih se ponižavao nikad da se jurim sa decom, ali ovo je prevršilo bilo svaku granicu... Da je petarda pukla, pa ne bih se ustručavao ni sekund da im iščupam uši, nego posle bih morao i da se obračunavam sa roditeljem koji ih nije vaspitao i koji im je i dao pare za petarde... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema lose dece vec imaju samo losi roditelji!

Nisu deca kriva sto nisu vaspitana vec roditelji i sistem koji su im nametnuli "nevaspitanost". Ako roditelji odgajaju dete od rodjenja onako kako dolikuje i nauce ga pravim vrednostima, onda to dete nece praviti probleme ni kada se nadje u "losem drustvu". Danasnju decu vaspitava televizija i igrice. Na TV-u svi znamo sta se "servira" a igrice pune ubijanja su dostupne deci svih uzrasta. Pa kako onda da od dece koja su prepustena medijima ocekujemo da budu lepo vaspitana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petogodišnjak prijavio oca da je prošao na crveno

 

Decak.jpg

 

Jedan petogodišnjak u Vircburgu pozvao je policiju i prijavio oca da je kolima u dva navrata prošao na crveno svetlo na semaforu. Dečak je pozvao broj za hitne slučajeve 110 kako bi se požalio na oca. Čuvari reda odmah su pozvali broj sa kojeg je upućen poziv. Javio im se otac, koji se najpre izvinio za poziv na broj za hitne slučajeve. Na zahtev policije dao je telefon sinu. Petogodišnjak je, potom, kritičkim tonom, čuvarima reda saopštio da je otac kolima prošao dva puta kroz crveno i da policija treba zbog toga da ga zatvori. U razgovoru sa mališanom policija je uspela da ga uveri da nije potrebno da po oca dođe patrola, kao što je dečak tražio.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko će ostati bez slatkiša
Znam za slučaj kod nas kad je klinac prijavio ćaleta socijalnoj sluzbi, dobio par vaspitnih, dosli oni po pozivu, nasilje, trt mrt, ćale mrtav 'ladan kaže vodite ga. Bajo moj, klinac prebledeo

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod komšija rvata, u Vukovaru, kod prijatelja moje kume, klinac prijavio ćaleta da ga je tukao, recimo da je mali 7 razred. Popio je batine zato što je lagao za ocene i dešavanja u školi, pa je ćaletu pala klapna posle roditeljskog. EU bajo, ćaleta su priveli, prenoćio je u panduraciji. Kada je sutra došao kući samo je nastavio tamo gde je stao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, djomla said:

Ko će ostati bez slatkiša emoji2.png
Znam za slučaj kod nas kad je klinac prijavio ćaleta socijalnoj sluzbi, dobio par vaspitnih, dosli oni po pozivu, nasilje, trt mrt, ćale mrtav 'ladan kaže vodite ga. Bajo moj, klinac prebledeo emoji2.png

Sent from my 3310 using Tapatalk
 

ma jebat ce mu otac mater:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...