Jump to content
FAS Goran
acatodsm

Stilo 1.4 16v - cima, trza na plinu

Recommended Posts

Pozdrav forumasi,evo i ja da se javim sa svojim problemom.Rec je o stilu 1,4 16v LPG.Naime na benzinu ide dobro,a kada se prebaci na plin pocinje da cima pri dodavanju gasa,najvise izrazeno izmedju 2000 i 3000 obrtaja.U servisu iscitali gresku Upravljacka Jedinica/mikroprocesor,ali auto na benzinu ide savrseno.

U plinskom servisu nastelovali plin i kazu savrseno,ali auto jos uvek cima...

Edited by neshaoct
izdvojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri struju, tipa bobinu, kablove, svecice, plin je dosta osetljiv na te stvari ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

acasm :thumbsup:

Nisi objasnio jel cima i trza odmah po prebacivanju tj dok ne postigne radnu temperaturu ili i kad zakuca kazaljku na pola?

Moj stilo 1.6 na benzinu ne trza ni kad je hladan, dok na plinu dok ne postigne radnu temperaturu cima, trza a nekad zna i da se ugasi na raskrsnici tj. semaforu :wallbash: Inace ja sam stavio nove svecice NGK pre nekih 1000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trza tek kad se ugreje,ovih dana cu da kupim jednu bobinu pa cu da testiram jednu po jednu,jer cisto sumnjam da je do kompa nesto,tj.molim boga da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti cima konstantno ili samo po nekad? Pri naglom davanju gasa ili kad normalno ubrzavas? Ja sam pre neko vece stelovao sat vremena auto u voznji da bih dobio ono sto hocu . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cima vise pri naglom ubrzavanju,a manje kad normalno ubrzava ali ipak cima,a kako si ti to u voznji stelovao.I jos nisam ni to resio kad ono danas nova situacija:U sred voznje obrtomer padne na nulu,upali se lampica za temperaturu i lampica za ulje ali auto najnormalnije ide,a pritom nikakvu gresku nije ni prijavio osim tih lampica.Ja stanem,ugasim,upalim i sve normalno. Znaci vise ne mogu da verujem sta mi radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre koliko si ugradio gas? koji uredjaj? Ja imam tomaseto, a sad kad vidim kako stalno nesto zeza zamislim se da li bi isto bilo da sam ugradio zavoli koji je bio 100 evra skuplji. Od juce mi plinski uredjaj pisti cim dam kontakt, pa zvuk iskljucujem na dugme za ukljucivanje/iskljucivanje :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nemas tomaseto uredjaj nego samo isparivac. Oni ne rade sekvent uredjaje. Verovatno ti je ugradjen poljski Ac. Zavoli je dosta kvalitetniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si Martini, isparivac je tomaseto, boca atiker turska a ostatak sistema ne mogu se setiti. Sve u svemu, vreme ce pokazati kako sluzi :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cima vise pri naglom ubrzavanju,a manje kad normalno ubrzava ali ipak cima,a kako si ti to u voznji stelovao.I jos nisam ni to resio kad ono danas nova situacija:U sred voznje obrtomer padne na nulu,upali se lampica za temperaturu i lampica za ulje ali auto najnormalnije ide,a pritom nikakvu gresku nije ni prijavio osim tih lampica.Ja stanem,ugasim,upalim i sve normalno. Znaci vise ne mogu da verujem sta mi radi.

Sedne covek pored tebe u kola sa lap topom i steluje uredjaj dok ga ti vozis :) ja sam bas picajzla sto se tice toga kako vuce i reaguje na gas pa sam ga dosta namucio ali ide fino :thumbsup: pogledaj da ti neki filter nije zapusen hoce i od toga da cima po malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen zamenom svecica.Na njemu nisu bile odgovarajuce svecice vec neke druge,a menjao sam ih u servisu...

Hvala svima na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Nasao sam ovu temu pa da ne otvaram drugu pitacu ovde.

Za pocetak je sam Gordan, iz Nisa sam, vozim Fiat Stilo 1.4 i nov sam na ovom forumu. Imam 2 pitanja. Prvo je vezano za plin, tj za ugradnju plina. Hocu da ugradim plin pa me interesuje kako, sta i koji servis preporucujete u Nisu. Drugo je vezano za poklopac rezervoara. Brat je bio malo "nezan" i otkinuo ga je, i sad bi bilo pozeljno da ga kupim. Interesuje me da li se taj poklopac kupuje posebno ili sa sve cepom ili sta vec...

Unapred hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao

Ova tema na kojoj smo nije svaštara, tj. ne pitaš ovde sve što te zanima, već pogledaš po forumu ima li već tema koja se bavi baš onim što te zanima. Ako je nema, otvaraš je.

Tako ćeš videti da postoji tema u kojoj su ljudi pričali svoja iskustva sa servisima za ugradnju plina:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40465

Kao i oko poklopca:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41862

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cima vise pri naglom ubrzavanju,a manje kad normalno ubrzava ali ipak cima,a kako si ti to u voznji stelovao.I jos nisam ni to resio kad ono danas nova situacija:U sred voznje obrtomer padne na nulu,upali se lampica za temperaturu i lampica za ulje ali auto najnormalnije ide,a pritom nikakvu gresku nije ni prijavio osim tih lampica.Ja stanem,ugasim,upalim i sve normalno. Znaci vise ne mogu da verujem sta mi radi.

da nije senzor na radilici, meni se tako ponašao kad sam imao prekid na kablu pomentog senzora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, imam problem sa plinskim uredjajem. Uredjaj je Lovato na fiat stilu 1.6. Da li je neko imao slicnih iskustva ili istih i sta bi moglo biti problem.

Naime auto normalno radi na benzinu konstanto ali na plinu radi perfektno dok ne dodje do radne temperature. Tj desava se kada se ventilator ukljuci pocne seckati pri dodavanju gasa a na leru osecaju se podrhtaji motora. Ne vide se na obrtomeru promene samo trzaji se osecaju na leru. Cim se ventilator ugasi nastavlja sa super radom.  Mislim da je problem do struje ali opet mi je cudno jer na benzinu radi super sa ventilatorm i bez. Jos da napomenem kada upalim klimu isto se desava.  Neka se javi neko ko bi znao u cemu je problem. Inace iso bih kod majstora ali mi je trenutno auto prekopotreban i ici cu samo ne mogu bas skoro . I inace ima mozda godinu i po i majne kako sam ga ugradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...