Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Preporuka je ELM327 (USB ili bluetooth varijanta po izboru) i žuti adapter A3. 

 

To Vam je dovoljno da pristupite svim modulima na vozilu. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super.Hvala

U potrazi za ovim dobio sam ponudu od drugara.Kaze ima on neko kinesko cudo sto treba da radi na telefon ali oni nisu uspeli da to upare,dace mi na poklon ako mi radi posao.Ako to proradi trebace mi samo zuti kabel za to se javljam kad ovo isprobam ovih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Total sam nov u dijagnostici, ali sa računarom baratam odlično. Imam Fiat Punto 1.3 mjt 2004 godište. Šta mi je sve potrebno od hardvera i softvera za pristup sa laptopa računaru auta. Interesuje me me najšira ponuda (da se može koristiti na autima fiat grupacije) kao i low cost varijanta. Predložite, pa ćemo nešto već dogovoriti. Može poruka i na pp.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komplet uređaja sadrži: 

 

- ELM327 usb

- VAGCOM KKL 

- Zeleni adapter A1

- Crveni adapter A2

- Žuti adapter A3

- 3-pinski adapter 

 

Sa ovim uređajima i adapterima imaćete kompletan pristup svim Fiat/Alfa/Lancia vozilima. Najprecizniji spisak podržanih funkcija možete videti ovde: http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

 

Trenutna cena za ovaj komplet je 7000,00rsd. Imate opciju kupovine kompleta bez 3-pinskog adaptera ukoliko Vam nije potreban (koji služi za starija vozila pre 2001. godine) po ceni od 6000,00rsd. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako,

koliko sam razumeo podatke iz tabele, mene bi interesovalo za prvu kupovinu nešto od dijagnostike motornog računara za moj fiat punto 1.3 mjt:

- Elm 327 usb (kolika je razlika u ceni za bluetooh varijantu)

- VAGCOM KKL

Adapteri (crveni,. zeleni i žuti) mi nisu trenutno potrebni i njih bi dokupljivao postepeno.

Dijagnostika mi je potrebna za motorni računar da bi isčitao neke parametre sondi kao i korekciju dizni. Ispravite me ako grešim, ali bi ova dva uređaja bila dovoljna za taj poduhvat. Koliko bi to koštalo za druga člana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno za Punta 1,3mjet je preporuka ELM + KKL sa DIP prekidačem. Na taj način pokrivate kompletno sve što imate na tom vozilu. To Vas svakako ograničava ukoliko želite da radite i neke druge modele, pa je onda svakako preporuka da idete na varijantu sa adapterima. 

 

ELM327 na Puntu može da odradi sve osim ABS-a i Airbag-a,  Za ABs je potreban zeleni A1 adapter i jedan od uređaja (ELM ili KKL svejedno). Za Airbag se koristi crveni adapter A2 i to isključivo sa KKL-om. 

 

Kao što je već navedeno u prvom postu ove teme, aktuelne cene uređaja možete videti na našem sajtu www.obd-dijagnostika.com, a detalje oko popusta za članove u prvom postu ove teme. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na savetima i preporukama. Čujemo se u vezi porudžbine.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za motorni računar i ABS dovoljan je ELM327. Za sve ostale module neophodno je uzeti žuti adapter A3 i moći ćete da pristupite svemu na tom vozilu. 

 

ELM327 je univerzalni uređaj i na Megane može pristupiti samo motornom računaru i očitati osnovne parametre motora, greške motora i eventualno ih obrisati. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja kombinacija mi je potrebna da bih citao ECU kod Punta GT MK1 ? Cini mi se da je u pitanju Bosch Motronic M2.7. Da naglasim da sam preko ovog sajta kupio 3-pinski adapter pre 2 godine. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko imate 3-pinski adapter neophodan Vam je još VAGCOM KKL uređaj. Nažalost, Multiecuscan nema podršku za taj motorni računar, pa biste sa ovim uređajem mogli pristupiti samo ABS-u i Airbag-u ukoliko ih imate na vozilu. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, ali imam jos jedno pitanje. Znam da preko multiecuscan-a mogu da vidim samo airbag i abs. Moj auto nema airbag, vec samo dva 3-pinska adaptera posebno za ECU i ABS. Moje pitanje glasi, da li preko VAGCOM KKL i 3- pinskog adaptera mogu da pristupim ECU a sa nekim drugim programom, da ih sada ne reklamiram ima ih na desetine, a pod uslovom da taj program podrzava pomenuti ECU i protokol koji je cini mi se KW71 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čemu može biti fora što ne mogu da vidim greške preko android telefona? Probao sam nekoliko aplikacija bezuspešno. Kada povežem VAG, preko multiecuscan-a vidim greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolike su aktuelne cene uredjaja, konkretno za Vagcom 409.1 KKL USB + FIATECUSCAN ?

Pitam jer se vremenom menjala cena kao i popusti

Edited by drakon

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Preuzmete FREE verziju sa sajta Multiecuscan-a (trenutno aktuelna verzija je 3.0) 

- Pošaljete Vaše podatke (ime, prezime) kao i HW ID računara na kome ste instalirali Multiecuscan na naš email info@multiecuscan.rs

- Zatim izvršite uplatu licence prema instrukcijama koje ćemo Vam dostaviti na email

- Nakon evidentirane uplate šaljemo Vam licencu na email

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo jeste najbolji forum.Zelim bih samo da pitam oko dijagnostike za Fiat Punta 1.9 D 2001 godiste.Ovih dana sam nabavio ELM 327 1.5 a (u aluminijumskom kucistu),KKL bez DIP prekidaca

i sva tri adaptera(zeleni,crveni i zuti).Nisam je jos probao.Zanima me sta konkretno mogu da radim sa ELM-om na njemu,Da li te adaptere mogu da kacim na njega a sta bez adaptera?Sa KKL-m-om takodje.

Pozdrav.Mladen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...