Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ok, ne razumem se bas previse, ali ucim. koja dijagnostika mi treba za fiat marea 99, 1,6 (100)  16v

ima li neke sanse da mi neko samo poveze to i da pogasim greske, da ne kupujem bezveze dijagnostiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zexy treba ti ovaj komplet

E sad, pitanje je ko jos to ima posto je vecina promenila auto. Kao sto vidis, i ja sam svoju prodao kada sam prodao Mareu. Mislim da je nov kompled kod Vlade ovde sa foruma oko 30tak eura, ali proveri.

Naravno, ako niko od kolega nema dijagnostiku, mozes u nekom fiatovom servisu izbrisati greske za tipa oko 10tak eur

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, andreja.micovic said:

@Zexy treba ti ovaj komplet

E sad, pitanje je ko jos to ima posto je vecina promenila auto. Kao sto vidis, i ja sam svoju prodao kada sam prodao Mareu. Mislim da je nov kompled kod Vlade ovde sa foruma oko 30tak eura, ali proveri.

Naravno, ako niko od kolega nema dijagnostiku, mozes u nekom fiatovom servisu izbrisati greske za tipa oko 10tak eur

hvala, otici cu do servisa :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam problem sa multiecuscan programom, zamenio sam hard na laptopu i instalirao nov windoms i regularno instalirao program. Kada se povezem na automobil kaze mi da nije dobro pobezan sa portom ili kablom. Nisam imao probleme na proslom, sve je radilo u fulu.

Instalirao sam razne drajvere ali nista ne pomaze, da li mozda neko zna resenje?

 

Screenshot_1.png

 

Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alezars

 

Koji si Windows imao, a koji si ponovo instalirao - potpuno istu verziju, ili neku drugu?

Da li si na novom sistemu instalirao Microsoft .NET Framework?

Kad odeš u Device Manager, ima li obeležen neki problem negde (sa portovima)?

Jesi li instalirao serial port driver (odavde)?

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshaoct said:

@Alezars

 

Koji si Windows imao, a koji si ponovo instalirao - potpuno istu verziju, ili neku drugu?

Da li si na novom sistemu instalirao Microsoft .NET Framework?

Kad odeš u Device Manager, ima li obeležen neki problem negde (sa portovima)?

Jesi li instalirao serial port driver (odavde)?

 

 

Isit je Windows 7, net framework instaliran i u device manager nema problema.

drajvere sam sve moguce isprobavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Imas li ideje sta bi mogao biti uzrok?

 

Koje tacno odavde drajvere da instaliram?

 

Screenshot_4.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako koristis windows 10, onda bi trebalo po ovoj proceduri: 

 

http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/1/0/how-to-install-elm327-usb-cable-on-windows-and-obd2-software

 

Instalira se bukvalno svih 5 drajvera, i tacno tim redosledom :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas cu da probam danas ovo, posto iz nekog razloga mi ne radi elm327 na Alfi.
Ne treba neki dodatni kabl?

Imam onaj zeleni, za abs i jos nesto koliko se secam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ alezars
Ako se dobro sećam, vag kkl ima problem sa latencijama, treba nešto podesiti ali se ne sećam šta.

I podesi COM 1 bolje nego COM 3, meni elm neće da radi na bilo kojem portu osim 1 i 2.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Regolari

Latencija mi je na 1, a com sam probao na prva 3

 

ako se setis sta treba da se stavi na latenciju javi!

 

Edited by Alezars

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Alezars said:

...sta treba da se stavi na latenciju javi!

Našao sam ovo:

 

podesavanja.jpg podesavanja02.jpg

 

8 hours ago, Alezars said:

Imas li ideje sta bi mogao biti uzrok?

Baci pogled ovde:

https://multiecuscan.de/wp-content/uploads/2018/02/Multiecuscan20User20Guide.pdf

I one dve slike gore su iz tog fajla.

 

Na tvom mestu, ako ništa ne uspe, kupio bih sve to sa podrškom koja se tada dobija, i garancijom:

ELM327 USB

KKL protokol uređaj USB + DIP prekidač

 

elm ps.jpg kkl ps.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto ste poslali sam iscitao, sve moguce drajvere instalirao, cak sam i na drugom kompu probao, i isti problem. Razmisljam da nije star kabal a novi drajveri i onda se ne poklapaju

Da li sve vi zovete OBD2 i na kupujem prodajem?

Edited by Alezars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da je kod tebe, ali generalno postoji mogucnost da je i interfejs prosto crkao. Meni se to desilo, imao sam ELM 327 i samo tako jednom kad mi trebalo, nece ovako, nece onako, menjao drajvere, laptopove, programe, svasta, da bih na kraju skontao da je zviznuo u medjuvremenu. Kupio novi i odma je sve proradilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prominente

Pa malo mi je cudno da je crkao jer je radio dok nisam promenio hdd na kompu, kupio sam ga 5 meseca prosle godine i tad sam skinuo drajvere sa nekog sajta koji ne mogu da nadjem ili se ne secam kako je izgledao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alezars

 

Ako misliš u funkcijama, tj. da li jedan može da čita više od drugog - tu ne znam da ima razlike.

USB ili BT je stvar jedino komfora upotrebe, a softver koji imaš na kompu (fonu/tabletu/lap-topu) sa kojim se povezuje uređaj (kablom ili BT) ustvari određuje šta ćeš sve moći da vidiš.

Ljudi kojima je npr. ''Torque'' faktički jedino što ih zanima više vole BT jer povezuju uređaj sa fonom, a opet oni koji svaki dan kače aute više vole USB jer smatraju da im je tako konekcija sigurnija (neće pucati što zna ponekada da se dogodi sa BT).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alezars

 

Najbolje da okreneš broj telefona koji piše gore na ovoj stranici:

https://obd2.rs/proizvod/elm327-usb/

...i dobićeš sve informacije.

 

Koliko ja znam ne određuje BT ili USB šta možeš da čitaš, nego koji softer ima fon/tablet/lap-top sa kojim si povezao uređaj. Ali, bolje je da proveriš to tako što okreneš onaj broj, pa nam napiši šta su rekli. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, horvat said:

Ako koristis windows 10, onda bi trebalo po ovoj proceduri: 

 

http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/1/0/how-to-install-elm327-usb-cable-on-windows-and-obd2-software

 

Instalira se bukvalno svih 5 drajvera, i tacno tim redosledom :D 

Proradilo. :-)

Ovaj peti je kod mene bio kljucan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...