Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sve cene se nalaze na našem sajtu www.obd-dijagnostika.com, a popusti za članove u prvom postu ove teme. 

 

VAGCOM 409.1 USB - 1500,00rsd za članove 1200,00rsd

3-pinski adapter - 1100,00rsd za članove 880,00rsd

 

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijatelju, intersuje me sta mi sve treba za Fiat Grande Punto 1.3 MJT???

ono da mogu da ponistavam greske i slicno..

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 (USB ili bluetooth po želji) će Vam omogućiti pristup motornom računaru, ABS-u i servo volanu. 

 

Za sve ostalo (airbag, reset servisnog intervala, body...) pored ELM327 potreban Vam je i žuti adapter iz Fiatecuscan seta.

 

Trenutno imamo nekoliko rasparenih setova i adapteri na komad su 1500,00rsd. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ako sam dobro razumeo meni trebaju dva ta adaptera i onda bih maltene imao pristup celom vozilu? I jel uz to dobijem i neki instalacioni disk?

Sent from my HTC One V using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li se elm 327 usb povezati sa androidom i moze li se po potrebi na kraj njegovog usb prikljucka staviti zensko-zenski usb adapter u koji bi se mogao sa druge strane staviti usb bluetooth adapter i na taj nacin ovaj uredjaj po potrebi koristiti kao bezicni (tamo gde je to moguce)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ELM 327, sta mi je pored njega potrebno da pristupim svemu ostalom na kolima (Air begu, sasiji, servisnim intervalima, i ostalim stvarima) i naravno cena tog uredjaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste naveli koje vozilo je u pitanju? 

 

Ako je Brava sa OBD priključkom onda Vam je potreban VAGCOM 409.1 sa DIP prekidačem - cena 2500,00rsd.

Ako je Brava sa 3-pinskim priključkom onda VAGCOM 409.1 USB (1500,00rsd) i tropinski adapter (1100,00rsd). 

 

Za to Vozilo ELM327 je praktično neupotrebljiv. 

 

Ako je u pitanju Panda onda Vam je pored ELM327 potreban i VAGCOM 409.1 sa DIP prekidačem. 

 

 

Cene su bez popusta za članove. Popusti su izraženi u prvom postu za svaki uređaj pojedinačno. 

 

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Brava sa OBD prikljuckom i naravno Panda. Takodje, posto sam u procesu zamene auta, interesuje me da li je ovo dovoljno, ili treba jos nesto od kablova za Alfu 156 2004.+ dizel kao i Stila 2005.+, takodje dizel?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Alfu 156 Vam je dovoljan KKL sa DIP prekidačem, a za Stila Vam je potreban i ELM327 i KKL sa DIP prekidačem da bi bile dostupne sve funkcije. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta bi bilo potrebno za Citroen xsaru 20 hdi 90 ph??? ukoliko uopste radite te stvari za citroene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, vozim Fiat Stilo 1,9 JTD 85kw(115ks) i hteo bih da kupim dijagnostiku za moj auto. Procitao sam sve prethodne postove i koliko sam shvatio najbolja varijanta za moj auto je kupovina ELM327 i VAGCOM 409.1 + DIP za sve module. Takodje sam video na vasem sajtu da postoji mogucnost ugradnje DIP prekidaca i na ELM327. Listajuci na sajtu Multiecuscan video sam da bi u tom slucaju mogo da listam sve module osim airbag-ova. da lisam u pravu i koja bi bila cena za takvo rešenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je sve što ste zaključili. 

 

Doplata za modifikaciju ELM327 je i dalje ista kao što je navedeno u prvom postu - 1500,00rsd odnosno 1000,00rsd za članove Kluba. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

 

Kupio sam Cromu 1.9 .88kw ,  2007 godiste,vec posedujem ELM327 - 1.5 sa bluetooth.

Zanima me sta mi je jos potrebno za kompletan pristup vozilu,cena i nacin isporuke ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 bi trebalo da Vam radi sve osim ABS-a i servo volana. Ukoliko Vam ne radi na svim ostalim modulima (posebno na onima na CAN magistrali), morate proveriti da li se Vaš uređaj može modifikovati da radi sa CAN magistralom. Ukoliko to nije moguće, onda morate promeniti i ELM327. 

 

Za ABS i servo volan Vam je pored ELM327 potreban i adapter A1 (zeleni). Nažalost, ti adapteri dolaze u kompletu (3kom crveni, žuti i zeleni) i teško ih je nabaviti odvojeno. Tako da mi povremeno rasparimo neki komplet kako bismo izašli u susret kupcima, ali nažalost trenutno nemamo nijedan A1 (zeleni) adapter koji je Vama potreban. Cena kompleta je 4000rsd, a članovi Kluba ostvaruju popust 20% i besplatnu dostavu. Dostava je kurirskim službama BeX ili PostExpress. 

 

Trenutno pregovaramo sa dobavljačem da omogućimo i tu opciju i ukoliko bude uspešno trebalo bi prvi adapteri da stignu polovinom februara. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam malo uhvatio slododnog vremena da proverim u praksi sta sve moze ELM327 v1.5 sa bluetoot + FIATEKUSCAN........

 

U principu moze samo motor da radi.

 

Da bi imao pristup i za ABS, Vazdusni jastuk, Servo volan, Sasiju, Kontrolnu tablu, Servis, Klimu itd........Sta mi je jos potrebno osim gore navedenog ?

 

Zanima me da li moze licno preuzimanje i naravno cena.....

 

Pozdrav

Edited by mihajlovic11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram opet nesto da pitam, posto mi nije bas najjasnije. Koliko razumem za celokupnu dijagnostiku mi je potreban Elm i KKL sa dip prekidacem? KKL sa dipom, ako sam dobro razumeo je ustvari slican kao ELM, ali ima 3-4 dugmeta za razlicite programe (sasija, abs, servo..)? Moram jos da pitam, cemu se onda koriste ona 3 adaptera (zeleni, zuti i crveni) ako su KKL i Elm dovoljni? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mihajlovic11

Kao što je rečeno, taj uređaj bi trebalo da Vam radi sve osim ABS-a i servo volana. Pošto to ne radi, trebalo bi prvo proveriti da li se uređaj može popraviti prvo da može raditi sve osim ABS-a i servo volana. To možete i sami, a možete doći do nas i na licu mesta da pogledamo Ukoliko želite sami, možete otvoriti uređaj, slikati kako izgleda ploča sa obe strane i poslati nam slike na mail pa ćemo proveriti kakva je mogućnost da se to reši. 

 

Što se tiče ABS-a i servo volana postoje dve opcije. Prva je da kupite pomenuti adapter A1 (zeleni) i sa njim ćete moći da pristupite i ABS-u i servo volanu. Mi ga nažalost nemamo trenutno na stanju odvojenog, već samo u kompletu sa tri adaptera A1, A2 i A3 i oni koštaju 4000rsd bez popusta za članove Kluba. 

 

Druga opcija je da se ugradi DIP prekidač u sam uređaj. To je prekidač sa 8 prekidača koji određenom kombinacijom daju odgovarajući raspored pinova. To je rešenje koje predstavlja zamenu za sva tri adaptera, ali je u praksi nekome komplikovano jer za svaki pristup vozilu treba prvo proveriti koja je kombinacija neophodna za dato vozilo i modul kojem se želi pristupiti, pa zatim pronaći u šemi koja kombinacija prekidača je za taj modul i na kraju prebaciti prekidače u odgovarajući položaj. U suštini, nije previše komplikovano, ali zahteva pažnju. 

 

U svakom slučaju možete doći do naše kancelarije da najpre proverimo Vaš uređaj, a zatim da pronađemo najbolje i najjednostavnije rešenje za Vaše vozilo. 

 

 

@Dusan

Ceo set sadrži ELM, KKL i 3 adaptera (crveni, zeleni i žuti). Prekidač na KKL-u menja ta tri adaptera. Na Vašim vozilima ne postoji modul kome se pristupa sa kombinacijom ELM + adapter kao što je to na primer slučaj sa članom mihajlovic11. Na Vašim vozilima postoje tri moguće varijante za pristup modulima: 1) samo ELM; 2) samo KKL; 3) KKL + adapter (ili sa modifikacijom). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ok, sada mi je jasno. Hvala. Znam da je cena za adaptere 4000 bez popusta, recite mi koja bi cena bila za adaptere plus KKL?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog pitanja: Za sledeće modele, šta mi je sve potrebno, uključujući i nastavke, da bih mogao da pristupim SVEMU, uključujući i air beg?

- Fiat Croma 2008. 1.9 mtj 120ks
- Alfa Romeo 147 2004. 1.9 jtdm 140ks
- Fiat Punto 2009. 1.2 benz. 8v

Ako bi mogla i cena svega zajedno, sa poštarinom za Beograd.
Hvala!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...