Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za vaše vozilo je slično kao i kod Stila. Sa ELM327 možete pristupiti svemu osim ABS-u, Airbag-u i servo volanu. Za pristup i ovim modulima, najpraktičnije je da pored ELM3327 kupite i VAGCOM 409.1 sa dip prekidačem. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze Prijatelju :D , kako da se sretnemo sutra u toku popodneva da pazarim jedan ELM ?

Dolazim nekim poslom za BG pa je zgodna prilika da si pazarim jedan...

Zvao sam broj sa sajta ali niko ni da beeekne ! :D

Evo moj broj pa ako vidis pre mene ... zvrcni me ! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo javio sam se i u 20:15 kada ste zvali prvi put i u poslednjem trenutku odustali od zvanja (verovatno je malo više zvonilo :) ) i u 20:29 kada ste se pitali čemu mi služi telefon kada se na njega ne javljam :lol:

 

Sve u svemu, nadam se da ćete biti zadovoljni  :welcome:

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon par dana od preuzimanja uredjaja ELM327 1.5 i malo isprobavanja, nisam ni stigao sve sta sam hteo, mogu slobodno da kazem da sam prezadovoljan a posebno sestric koji muku muci sa MB 170 , bljak ! :D

Sve pohvale i veliko hvala drugu "Prijatelju" na svesrdnom zalaganju u akciji lovljenja moga sestrica po BG ! :D

Ostalo mi je jos da , sto se tice mene, ubacim prekidace za opcije ABS, AB i cini mi se upravljaca. Znam da gubim garanciju ali sve je u redu.

Pozdrav drugaru Prijatelju i sve preporuke ... :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kosta dijagnostika za grande punta 1,3 mjt i da li je mogu koristiti i za punto 2002 jtd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Grande Punta Vam je potreban ELM327 USB (2500,00rsd) i adapter A3/žuti (1500,00rsd). 

 

Sa tim ćete na Puntu 2 moći da radite sve osim ABS-a i Airbag-a. Za to Vam je potreban VAGCOM 409.1 sa DIP prekidačem (2500,00rsd). 

 

Umesto ELM327 USB možete se odlučiti i za bluetooth verziju (3000,00rsd). 

Sve navedene cene su bez popusta za članove Kluba. Za navedene uređaje popust je 20% za članove Kluba. 

 

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav sta mi treba za Lanciu Dedru 2.0 turbo, 1992 god , iaw komp



3 pinski konektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebni su Vam VAGCOM 409.1 (1500,00rsd) i 3-pinski adapter (1100,00rsd). Ukoliko ste član Kluba ostvarujete 20% popust. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je potrebno za Fiat Mareu 1.6 16V, 1996.god? Ima tri pinski konektor, lucas abs i airbagove.

Hvala, pozdrav,

Dejan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možete pokušati sa VAGCOM 409.1 i 3-pinskim adapterom, ali prema specifikaciji Multiecuscan-a Lucas ABS i Airbag nisu podržani. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih Vas za informacije o kablovima potrebnim za Lanciu Lybru 1.9 jtd i za AlfuRomeo 156 1.9 jtd.

i da li bluetooth uredjaj moze da zameni sve potrebne kablove?

 

Hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za oba vozila Vam je dovoljan VAGCOM 409.1 sa DIP prekidačem. 

 

Bluetooth uređaj je praktično neupotrebljiv. Bez modifikacija, može pristupiti samo motornom računaru, a i sa modifikacijom ne nudi mnogo više funkcija. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je već napisano i po nekoliko puta

 

Pozdrav, novi sam ovdje. Procitao sam vecinu postova vezano za fes. Interesira me za Stilo JTD 2005 godina, bitno mi je reset servisnog intervala, citanje i brisanje gresaka, te eventualno pracenje rada motora. Citam da je za to dovoljan elm v1.4, za verzije 1.5 se ne preporucuje jer je to varka, unutra je u biti 1.2 cip.

Jesam li u pravu?

Da li je isti prikljucak i za punto mk2a jtd 2001 godina? tj da li cu moci taj isti elm koristiti i na Puntu.

Zahvaljujem!

 

 

ELM327 će Vam biti dovoljan za:

Stilo: sve osim ABS-a, AirBag-a, servo volana i xenon farova (misli se na fabričke ako ih imate).

Punto: sve osim ABS-a i AirBag-a.


Kupovinom adaptera A1 biće Vam dostupno sve osim AirBag-a na oba vozila. Za AirBag su Vam potrebni VAGCOM 409.1 i adapter A2 (za oba vozila).

Pozdrav

 

 

Imam fiat stilo 1.9 multijet 2006. 88kw/120ks. Interesuje me nabavka dijagnostickog softvera za moj model. Sta mije sve potrebno od navedenog, pozdrav

 

 

 

Od softvera Vam je dovoljan Multiecuscan. Ako ste mislili i na dijagnostičke uređaje, za kompletnu dijagnostiku na Vašem vozilu Vam je potrebno:

- ELM327
- VAGCOM 409.1
- Adapter A1
- Adapter A2

Pozdrav

 

Pozzz drugari...nisam znao gde da da postavim moje pitanje pa reko da probam ovde. Zanima me sledece, kupio bih neku bl.diagnostiku, imam android tel i njega bi koristio...Hteo bi da imam sve mogucnosti! Da mogu da pristupam kompletnom autu...Sta bi to bilo i koliko bi to kostalo!?
A drugo pitanje, ima li neko da to ima i da je voljan da mi pokaze kako to radi...ako ima neko sa Vozdovca. Hvala unapred.Pozzzz

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

 

 

Pitanje je možda više za forumsku temu o dijagnostici. Mi Vam možemo samo preporučiti šta je najisplativije kupiti u skladu sa Vašim zahtevima.

Pod pretpostavkom da se radi o Stilu 1,9jtd (iz Vaše garaže) predlog je da kupite ELM327 bluetooth sa modifikacijom uz nekoliko napomena:

- bez modifikacije uređaj će moći da pristupi svemu osim ABS-u, vazdušnim jastucima i servo volanu;
- sa modifikacijom uređaj ne može pristupiti vazdušnim jastucima;
- da bi se pristupalo vazdušnim jastucima potreban Vam je VAGCOM 409.1 uz adapter A2 ili VAGCOM 409.1 sa modifikacijom;

Ovo se sve odnosi na Multiecuscan program koji se koristi na računaru. Mogućnosti Android aplikacija se mahom svode na očitavanje podataka motornog računara. To u praksi znači da Vam je dovoljan i ELM327 bluetooth bez modifikacije ukoliko planirate isključivo da ga koristite na Android-u.

U svakom trenutku možete doći do nas da na licu mesta porazgovaramo o tome šta je najbolja i najpovoljnija opcija za Vas, a da ispunjava Vaše potrebe.

Pozdrav

 

 

Postovani,

Imam Stilo MV 2005, 88 KW, MJTD 1.9

Ako sam dobro razumeo:
ELM - Motorni ECU
Modifikovani ELM- ECU + Servo + ABS

Da li sam upravu?
Ili mi nesto jos treba za ove stvari?

 

 

Dobro ste razumeli. Modifikovani ELM pristupa svemu osim Airbag-u.

Pozdrav

 

 

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitao sve strane i nisam skontao bas bas.

 

Za Stila 1,8 16 v kao i za 1,6 16 v za full dijagnostiku sta mi sve treba i koja je cena ?

 

I sta to znaci sa modifikacijom ? + 1000 din

 

Hvala pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ako mozete da mi kazete koja je razlika izmedju free verzije i  ove sto je 50 e (skontao sam za ona 4 procesa)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpovoljnija opcija Vam je da kupite VAGCOM 409.1 sa DIP prekidačem i ELM327 (USB ili bluetooth po želji). 

 

- VAGCOM 409.1 DIP - 2500,00rsd

- ELM327 USB - 2500,00rsd

- ELM327 bluetooth - 3000,00rsd

 

Članovi KLUBA (ne foruma) imaju popust 20%. 

 

Modifikacija podrazumeva ugradnju prekidača koji služi za prebacivanje odgovarajućih pinova radi pristupa određenim modulima. U Vašem slučaju, ako uzmete ova dva uređaja neće Vam biti potrebna modifikacija. 

 

Što se tiče softvera, ukoliko Vam dobijeni softver ne bude zadovoljavao potrebe, možete kupiti licencu. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti znaci da sa svim tim mogu raditi kao sa Examiner ili ima neke razlike ?

 

Hvala na brzom odgovoru

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, ja sam na proleće kupio elm 327 i vrlo sam zadovoljan (u kombinaciji sa Multiecuscan-om).

Sada sam zainteresovan za kupovinu VAGCOM 409.1 DIP( za dijagnostiku airbag-a i abs-a) pa me interesuje cena i kako poručiti.

Pozdrav

Edited by dussannn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje.
Imam jedno pitanje... Zanima me šta mi je potrebno za dijagonstiku 3 moja vozila? Da li postoji mogućnost da kupim samo te neke nastavke i priključke, pa da sa jednom dijagnostikom mogu da dijagnostikujem (i otklonim poneki) problem na sva tri vozila? Zanima me i pristup Airbagu, ABSu, i slično.

U pitanju su Fiat Punto Classic 2010. Fiat Croma 2009. i Alfa Romeo 147 2004..

Hvala.

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...