Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kao što smo već i najavili organizovali smo posebnu novogodišnju akciju za SVE posetioce FLCS foruma bez obzira na članstvo u Klubu.

Akcija važi na SVE dijagnostičke uređaje koje nudimo, prema navedenim cenama u nastavku:

1) ELM327 v1.4 USB - 1700,00rsd

2) ELM327 v1.4 bluetooth - 2350,00rsd

3) VAGCOM 409.1 USB - 1100,00rsd

4) SET adaptera (A1, A2, A3) - 3100,00rsd

5) Fiat 3-pin adapter - 950,00rsd

6) FiatEcuScan SET - 6200,00rsd

USLOVI AKCIJE:

* Svi uslovi kupovine koji su već navedeni u prvom postu, i dalje važe ukoliko ovde nije drugačije naglašeno;

* Doplate za modifikaciju uređaja (ELM327 i VAGCOM) ostaju nepromenjene;

* Sve cene su sa izraženim PDV-om i poštarinom (PostExpress);

* Akcija traje do 15.01.2013. godine. Porudžbine su neograničene. Porudžbine će biti isporučivane dok traju zalihe, a sve porudžbine koje budu napravljene nakon isteka zaliha biće isporučene najkasnije do 31.01.2013. (a verovatno i znatno pre toga). Te porudžbine biće važeće samo ukoliko izvršite uplatu na naš račun prema instrukcijama, koje ćete dobiti putem privatnih poruka, najkasnije do 19.01.2013. (uključujući i taj dan).

* Ukoliko poručite više proizvoda od kojih neki nisu na zalihama, biće Vam odmah isporučeni proizovdi na zalihama i tom prilikom će Vam biti naplaćen celokuman iznos porudžbine. Proizvodi kojih ne bude bilo na zalihama biće Vam isporučeni naknadno u skladu sa već navedenim rokovima, potpuno besplatno.

DODATNE NAPOMENE:

* Uređaj ELM327 bluetooth je MINI verzija sa potpuno istim mogućnostima i funkcijama kao i dosadašnji uređaj. Slika: ELM327_V2_2.jpg

* Lično preuzimanje uređaja je moguće na našoj adresi Petra Martinovića 21/8, 11030 Beograd svakog radnog dana od 9-15h. Lično preuzimanje ne smanjuje cenu uređaja. Neradni dani tokom praznika su:

- utorak 01.01.2013.

- sreda 02.01.2013.

- ponedeljak 07.01.2013.

* Naručivanje proizvoda na akciji se vrši putem formulara na adresi: www.fiat-lancia.rs/dijagnostika/akcija

SREĆNA VAM NOVA I USPEŠNA 2013. GODINA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je doplata za modifikaciju uređaja ELM 327 v1.4 USB ? Imao sam ELM327 v1.5 bluetooth ali sa njim sam mogao videti samo motor ( Punto 2 , 2001 ) :realmad: . Sa ovim ELM327 v1.4 USB bi trebalo videti sve osim ABS-a i AirBag-a ? Sa modifikovanim i ABS ? :question:

Edited by MiroslavL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vama nije potrebna modifikacija ELM-a. Sa njim možete raditi sve osim ABS-a i AirBag-a.

Za ABS i AirBag Vam je potreban VAGCOM 409.1 USB i adapteri A1 i A2 ili SAMO modifikovani VAGCOM 409.1 USB.

Cene modifikacija su date u prvom postu u zavisnosti od uređaja koji želite modifikovati i da li ste član Kluba ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani, uspeo sam da nabavim ELM 327 v1.4 za Zastavinog Punta 1.2 8V.

Imam dva pitanja, pa ako moze odgovor kako bi narucio na vreme dodatke...

Prvo je, u tabeli http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx ,koji Punto da gledam, a onda i pitanje sta mi je jos potrebno od dodataka i sta znaci modifikacija uredjaja?

Srecna Nova i hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni vidi Fiat Punto '99 1.2 8V. Sa ELM 327 možeš raditi sve osim ABS-a i AirBag-a. Za ABS i AirBag ti je potreban VAGCOM 409.1 USB i adapteri A1 i A2 ili samo modifikovani VAGCOM 409.1 USB. A modifikacija je samo za VAGCOM 409.1 .Tako mi je objasnio Prijatelj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni vidi Fiat Punto '99 1.2 8V. Sa ELM 327 možeš raditi sve osim ABS-a i AirBag-a. Za ABS i AirBag ti je potreban VAGCOM 409.1 USB i adapteri A1 i A2 ili samo modifikovani VAGCOM 409.1 USB. A modifikacija je samo za VAGCOM 409.1 .Tako mi je objasnio Prijatelj.

Hvala sto zelis da mi pomognes, nisam lenjivac, citam sve od pocetka i deluje mi, cak sam siguran da je Prijatelj napisao da je to Punto 03. 1.2 8V

citiram "II Punto Classic je analogan Puntu od '03 u tabeli na FiatEcuScan-ovom sajtu." na pitanje, citiram "II punto klasik 2010 god 1.2 8v sta se za njega koristi od adaptera posto sa one liste ne znam koji je on da li onaj od 99, ili onaj od 03 ili Punto INT. sto usput ni ne znam sta je."

I ja sam bio ubedjen da je ovaj Punto INT. ali rekoh bolje da pitam jos jednom...

I deluje mi da mi treba VAGCOM 409.1 USB i adapteri A1 i A2, ali ne nadjoh cenu za VAGCOM 409.1 USB, kao i da li moze da se kupi A1 i A2 zasebno, a ne kao set?

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani, uspeo sam da nabavim ELM 327 v1.4 za Zastavinog Punta 1.2 8V.

Imam dva pitanja, pa ako moze odgovor kako bi narucio na vreme dodatke...

Prvo je, u tabeli http://www.multiecus...hiclesList.aspx ,koji Punto da gledam, a onda i pitanje sta mi je jos potrebno od dodataka i sta znaci modifikacija uredjaja?

Srecna Nova i hvala...

To su tri pitanja, ali nije problem :D

1) "Gleda" se Punto '03 1,2 8v

2) Dobro ste zaključili, potrebni su Vam (pored ELM-a) još i VAGCOM 409.1 i adapteri A1 i A2.

3) Modifikacija uređaja podrazumeva dodavanje DIP prekidača u interfejse umesto korišćenja (kupovine) dodatnih adaptera A1, A2 i A3. Međutim, Cena adaptera i modifikacije su vremenom počele da se izjednačavaju tako da ukoliko modifikaciju ne radite sami, više se isplati i jednostavnije je kupiti adaptere.

VAGCOM 409.1 USB je dat pod brojem 3 ovde. Adapteri se mogu prodati pojedinačno, ali po polovini cene za ceo komplet što Vam se u slučaju kupovine dva adaptera, ne isplati.

Po meni vidi Fiat Punto '99 1.2 8V. Sa ELM 327 možeš raditi sve osim ABS-a i AirBag-a. Za ABS i AirBag ti je potreban VAGCOM 409.1 USB i adapteri A1 i A2 ili samo modifikovani VAGCOM 409.1 USB. A modifikacija je samo za VAGCOM 409.1 .Tako mi je objasnio Prijatelj.

Modifikacija se radi i na VAGCOM 409.1 USB i na ELM327. Na Vašem vozilu modifikacija ELM327 nema poentu (jer time ne dobijate ništa) pa je rečeno da nema potrebe raditi za Vas, a ne da se inače ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani,

Sta je sve potrebno za fiat brava-u 1.8 115ks 1998god i alfu 147 1.6 105ks 2001god,postoji li mogucnost koriscenja jednog uredjaja?

Hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se ja malo češkam po glavi čitajući odgovore i gledajući tabelu na Multiecuscan sajtu pa da ne bih oćelavio od češkanja da priupitam.

Imam nemodifikovani ELM 327 Bluetooth v1.5 koji očitava podatke sa motora. Interesuje me pristup AirBagu i ABS-u i koliko sam shvatio treba mi adapter A1 i A2 za Fiat Punto 1.2 8v 2002 godište. Vidim da se ovde spominje i VAGCOM 409.1 USB ali pošto nemam laptop, Bluetooth varijanta mi odgovara jer mogu sa PC-a da uspostavim vezu sa ELM-om pomoću BT adaptera. Da li je onda VAGCOM 409.1 USB neophodan tj. mogu li samo da se uzmu adapteri A1 i A2 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Punta II 1.2 16V 2001 god. Sta mi treba za citanje gresaka i njihovo resetovanje? Veza bi bila sa lap topom. HVala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nidzo

Untitled.jpg

Prema tabeli na Vašem vozilu se mogu naći sledeći moduli:

1. Magneti Marelli - motorni računar

2. Bosch ABS

3. TRW Airbag

4. Delphi Electric Steering

5. Instrument Panel Marelli

6. Body Computer

7. CAN info

8. CAN Setup / PROXI Alignment Procedure

Iza svakog stoje oznake u boji koje označavaju uređaj odnosno adapter koji je potreban.

Plava KL oznaka predstavlja VAGCOM 409.1

Zelena ELM oznaka predstavlja ELM327

Crvene oznake A1, A2, A3 i 3-pin predstavljaju adaptere A1 (zeleni), A2 (crveni), A3 (žuti) i 3-pinski Fiat adapter.

Dakle, u konkretnom slučaju potrebno Vam je:

1. VAGCOM 409.1 ili ELM327

2. Samo VAGCOM 409.1+A1

3. Samo VAGCOM 409.1+A2

4. Samo ELM327

5. Samo ELM327

6. Samo ELM327

7. Samo ELM327

8. Samo ELM327

To konkretno znači, da sa ELM327 bluetooth koji imate možete pristupati svemu osim ABS-u i Airbag-u i to bez adaptera. Međutim za ABS i Airbag će Vam biti potreban i VAGCOM 409.1 i adapteri A1 i A2.

Pozdrav

Imam Fiat Punta II 1.2 16V 2001 god. Sta mi treba za citanje gresaka i njihovo resetovanje? Veza bi bila sa lap topom. HVala na odgovoru.

Za Vaše vozilo je ista situacija kao i za korisnika Nidzo.

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija gotovo identična kao i u prethodnom postu za korisnika Nidzo i vandi. Jedina razlika je kod ABS-a gde Vi možete koristiti VAGCOM 409.1+A1 ili ELM327+A1. Za ostale module osim Airbag-a Vam je potreban ELM327, a za Airbag samo VAGCOM 409.1+A2.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Uzeo ELM BT.,pa me zanima i vag ali modifikovan koliko bi bio?

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, sta bi trebalo od kablova za Fiat punto GT '95 god. sem 3-pinskog adaptera ?

Moze BT varijanta i da napomenem da nema Airbag !

Hvala unapred !

Edited by drakon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za "Prijatelja".

Ova akcija je došla upravo u momentu klad sam počeo da se interesujem za dijagnostiku !

Dakle, ja sam "sam svoj majstor" i čitava dijagnostika mi treba amaterski radi eventualnih provera kad i ako dođe do problema, tek da vidim je li sa autom sve u redu, i da li ja mogu sam da opravim ili da potražim pomoć profesionalca (Gorana ilii Mikija :) )

Pošto nemam laptop, uzeo bih onu varijanu sa bluetootom.

Pitanje: da li je EBD sa bluetooth-om i fre verzija FiatEcuScan dovoljan za opisane potrebe ?

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj novi Mini ELM327 bluetooth kojih je dimenzija, zapravo koliko štrči iz konektora kada je utaknut. Na sajtovima sam našao da je dimenzija 7 x 4.5 x 2.5 cm ali to su ukupne dimenzije. Voleo bih da mogu da zatvorim taj poklopac gde je OBD konektor na multipli. Takođe, još jednom da proverim... tom BT modelu ne trebaju baterije, struju uzima iz konektora i stalno je uključen? Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Uzeo ELM BT.,pa me zanima i vag ali modifikovan koliko bi bio?

Pozdrav.

VAGCOM je na akciji 1100rsd, a za modifikaciju se doplaćuje 1000rsd, odnosno 600rsd za članove Kluba.

Pozdrav

Dakle, sta bi trebalo od kablova za Fiat punto GT '95 god. sem 3-pinskog adaptera ?

Moze BT varijanta i da napomenem da nema Airbag !

Hvala unapred !

Za Vaše vozilo u Multiecuscan-ovoj tabeli stoji da se dijagnostika radi sa VAGCOM 409.1 + 3pinski adapter. Međutim, stoji i da su dostupni samo ABS i Airbag. Ako Vaše vozilo nema Airbag (kao što ste rekli) onda ćete dijagnostikom moći da pristupite samo ABS-u (ako ga ima).

Pozdrav

Pozdrav za "Prijatelja".

Ova akcija je došla upravo u momentu klad sam počeo da se interesujem za dijagnostiku !

Dakle, ja sam "sam svoj majstor" i čitava dijagnostika mi treba amaterski radi eventualnih provera kad i ako dođe do problema, tek da vidim je li sa autom sve u redu, i da li ja mogu sam da opravim ili da potražim pomoć profesionalca (Gorana ilii Mikija :) )

Pošto nemam laptop, uzeo bih onu varijanu sa bluetootom.

Pitanje: da li je EBD sa bluetooth-om i fre verzija FiatEcuScan dovoljan za opisane potrebe ?

Pozdrav i Vama :)

Ako je u pitanju Lybra 1,9JTD kao što stoji u Vašoj garaži, bojim se da Vam ELM327 bluetooth ne donosi previše funkcija. Taj uređaj može pristupiti samo motornom računaru. Može pristupiti i ABS-u i klimi, ali uz adapter A1.

Za Vaše vozilo je preporučeno da uzmete VAGCOM 409.1 sa modifikacijom ili VAGCOM 409.1 sa adapterima A1 i A2. Sa time ćete moći da radite kompletnu dijagnostiku na vozilu.

Pozdrav

sta bi mi trebalo i cena za alfu 156, 1.8 ts? hvala unapred

Isto kao i za kolegu iznad. VAGCOM 409.1 sa modifikacijom ili VAGCOM 409.1 sa adapterima A1 i A2.

Pozdrav

Taj novi Mini ELM327 bluetooth kojih je dimenzija, zapravo koliko štrči iz konektora kada je utaknut. Na sajtovima sam našao da je dimenzija 7 x 4.5 x 2.5 cm ali to su ukupne dimenzije. Voleo bih da mogu da zatvorim taj poklopac gde je OBD konektor na multipli. Takođe, još jednom da proverim... tom BT modelu ne trebaju baterije, struju uzima iz konektora i stalno je uključen? Hvala na odgovorima.

Dimenzije koje ste naveli su tačne. Sam kontektor je oko 1,5cm tako da kada se uređaj uključi on "štrči" oko 5,5cm.

Ne trebaju nikakve baterije, napaja se iz 12v sa automobila.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

Zanima me sve sto je potrebno za Alfu 147 TS 1,6 16V 105KS. Znaci da mogu samostalno da gasim lampice od AirBag i ABS i osnovna dijagnostika?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...