Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Prijatelju,

Interesuje me ona bluetooth verzija ELM-a, tj šta mi je potrebno za osnovne provere sistema?

Da li može i koja konekcija mi treba za moje vozilo: Fiat Punto MultiJet 1,3; 2005 godište

Evo i slike mog konektora

Connector.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ELM327 bluetooth ćete moći da radite sve osim ABS-a i AirBag-ova. Za ABS Vam je potreban adapter A1, a AirBag ne možete uopšte raditi sa ELM327 već Vam je potreban VagCom 409.1 i adapter A2.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebni su Vam ELM327, VAGCOM 409.1 i adapteri A1 i A2. Sa ELM327 i adapterom A1 ćete moći da pristupate svim modulima osim vazdušnim jastucima. Za njih Vam je potreban VAGCOM 409.1 i adapter A2. Cene su u prvom postu.

ELM327 - 23€; za članove Kluba 16€

VAGCOM 409.1 - 15€; za članove Kluba 11€

Adapter A1 - 13€; za članove Kluba 11,5€

Adapter A2 - 13€; za članove Kluba 11,5€

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mi je od interfejsa potrebno za citanje motora za Punto 1.2 16V 2002? Cesto mi pali lampicu "check engine" pa da vidim o cemu se radi. Koliko sam uspeo da provalim dovoljan mi je samo ELM.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 jedino ne podržava ABS i AirBag, sve ostalo je podržano i to bez modifikacija. Za ABS i AirBag su potrebni VAGCOM 409.1 i adapteri A1 i A2.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani prijatelji, uviđajući potrebe posetilaca ovog foruma odlučili smo da vam ponudimo 10 komada VagCom 409.1 KKL USB po jedinstvenoj ceni od samo 1100,00rsd za SVE posetioce ove teme bez obzira na to da li su članovi Kluba ili ne.

I to nije sve, ukoliko uz ovaj interfejs poručite još nešto iz naše ponude to ćete dobiti po ceni za članove Kluba.

Uslovi akcije:

- porudžbine se vrše na identičan način kao i do sada;

- poručivanje samo FiatEcuScan SET-a ne umajuje cenu seta;

- akcija traje do prodaje svih 10 komada na akciji (o čemu ćete biti obavešteni ovde) ili najkasnije do 10.08.2012. godine;

- drуgi uslovi u vezi sa preuzimanjem, slanjem, proračunom kursa evra važe kao i do sada;

:thumbsup:

Poštovani prijatelji, uviđajući potrebe posetilaca ovog foruma odlučili smo da vam ponudimo 10 komada VagCom 409.1 KKL USB po jedinstvenoj ceni od samo 1100,00rsd za SVE posetioce ove teme bez obzira na to da li su članovi Kluba ili ne.

I to nije sve, ukoliko uz ovaj interfejs poručite još nešto iz naše ponude to ćete dobiti po ceni za članove Kluba.

Uslovi akcije:

- porudžbine se vrše na identičan način kao i do sada;

- poručivanje samo FiatEcuScan SET-a ne umajuje cenu seta;

- akcija traje do prodaje svih 10 komada na akciji (o čemu ćete biti obavešteni ovde) ili najkasnije do 10.08.2012. godine;

- drуgi uslovi u vezi sa preuzimanjem, slanjem, proračunom kursa evra važe kao i do sada;

:thumbsup:

Da li je ovo još aktuelno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcija je trajala kao što je navedeno do 10.08.2012.

U planu je novogodišnja akcija, pa pozivamo sve posetioce da daju predlog ili iskažu želju šta je to što bi njima najviše trebalo, a želeli bi da kupe po još povoljnijim cenama od trenutnih.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Prijatelju,

mene interesuje ELM327. E sad da li ima razlike u USB i bluetooth varijanti, ne mislim na konekciju, nego na sigurnost uredjaja. I druga stvar modifikovani elm ako se promasi redosled podesavanja na dpi prekidacima da li moze da dodje do ostecenja kako na vozilu tako i na elm ili samo jednostavno nece ocitati. I da li sa modifikovanim elm dolazi i neko uputsvo za podesavanje samog elm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlike u funkcionalnosti ELM327 USB i ELM327 bluetooth nema.

Ukoliko se dip prekidač pogrešno podesi ne bi trebalo da bude problema ni oštećenja ni na vozilu ni na uređaju. Međutim, mi se odričemo odgovornosti ukoliko ipak dođe do toga.

Uz modifikovan ELM327 dolazi uputstvo na CD-u kako se tako modifikovan uređaj koristi.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu li onda da poručim kao član jedan Bluetooth ELM po povlašćenim članskim cenama. Registrovao sam se i uplatio članarinu samo još nisam dobio karticu. I da li postoji dodatni novogodišnji popust o kojem je bilo reči...

Kako se on sam napaja, to jest kako mu radi bluetooth (baterije ili vuče struju iz priključka)

Takođe pitanje da li mi je potreban modifikovani ELM (novac nije problem) tj šta dobijam tom modifikacijom za moj auto?

Ako poručim za koliko mi to stiže?

Puno pozdrava, čekam vaš odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možete poručiti uređaj po povlašćenoj ceni. Potrebno je da saznate svoj ID broj kartice (koja će Vam tek biti izrađena) i da taj ID upišete prilikom poručivanja preko forme za naručivanje na www.fiat-lancia.rs/dijagnostika.

Novogodišnja akcija je u planu i za sada se zna da će biti organizovana po principu "poručivanja". To podrazumeva da ćemo ponuditi extra povoljne cene za sve uređaje i adaptere i da će prijave i uplate trajati oko 10-15 dana (tokom praznika oko Nove godine i Božića). Nakon toga, sve porudžbine će biti isporučene u kratkom vremenskom roku. O svim detaljima, datumima, cenama i rokovima bićete obavešteni u narednih nekoliko dana.

Napajanje ovog uređaja ide sa automobila (nema potrebe za menjanjem baterija i sl.).

Modifikacijom se dobija "zamena" za adaptere A1, A2 i A3. U suštini za Vaše vozilo dobićete samo pristup ABS-u.

Ukoliko poručite samo uređaj, biće poslat istog dana (ako poručite do 13h) ili prvog narednog radnog dana (uključujući subotu). Ukoliko poručite uređaj sa modifikacijom, biće poslat za 1-3 radna dana.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mi je potrebno za dijagnostiku za Fiat Bravu 1.6 2001. godiste. Ne znam da li je obd ili pin prikljucak, i naravno cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja glasam za ELM327 bluetooth akciju može i modifikovana verzija :)

U svakom slučaju pratiću ovu temu

Modifikacijom se dobija "zamena" za adaptere A1, A2 i A3. U suštini za Vaše vozilo dobićete samo pristup ABS-u.

.

Znači pored svih ostalih funkcija koje uređaj ima dobija se i pristup ABS-u? (da ne bude zabune da se dobija samo pristup ABS-u) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što smo naveli, akcija će biti za sve uređaje ali se doplata za modifikacije neće menjati.

Modifikacijom uređaja sve funkcije koje uređaj ima bez modifikacije ostaju dostupne. Dodaju se mogućnosti koje bi uređaj imao upotrebom adaptera A1, A2 i A3. Na nekim vozilima je to ABS, na nekim AirBag, na nekim reset servisnog intervala itd. To se sve može proveriti u tabeli na Multiecuscan-ovom sajtu.

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, novi sam ovdje. Procitao sam vecinu postova vezano za fes. Interesira me za Stilo JTD 2005 godina, bitno mi je reset servisnog intervala, citanje i brisanje gresaka, te eventualno pracenje rada motora. Citam da je za to dovoljan elm v1.4, za verzije 1.5 se ne preporucuje jer je to varka, unutra je u biti 1.2 cip.

Jesam li u pravu?

Da li je isti prikljucak i za punto mk2a jtd 2001 godina? tj da li cu moci taj isti elm koristiti i na Puntu.

Zahvaljujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 će Vam biti dovoljan za:

Stilo: sve osim ABS-a, AirBag-a, servo volana i xenon farova (misli se na fabričke ako ih imate).

Punto: sve osim ABS-a i AirBag-a.

Kupovinom adaptera A1 biće Vam dostupno sve osim AirBag-a na oba vozila. Za AirBag su Vam potrebni VAGCOM 409.1 i adapter A2 (za oba vozila).

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...