Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Možemo da pogledamo na skupu, ali ga ne možemo na licu mesta otvarati i proveravati u čemu je problem. Ukoliko ga pošaljete sutra (subota) stići će kod nas u ponedeljak i istog dana ćemo Vam poslati interfejs i obaveštenje o tome u čemu je bio problem, tako da u utorak već imate ispravan interfejs kod sebe.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mi u svakom slucaju brze doneti na skup, bice kod vas vec u nedelju, pod uslovom da vi vec dolazite, ne bih da vas obavezujem dolaskom ako vec ne planirate, sto se mene tice ja bih ga i sam otvorio i vratio pinove napolje i ako treba dolio lepka da se vise ne vracaju, ali ne bih to da radim bez vaseg odobrenja u slucaju da se nesto desi u buducnosti sa njim da ne izgubim garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko Vam je tako lakše, donesite ga na skup. Što se garancije tiče, sigurnije je da mi to pogledamo da ne bi posle bilo nedoumica oko odgovornosti ukoliko dođe do neke druge neispravnosti na uređaju.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam sto se danas nisam pojavio, imao sam neki problema.

Ovako, na ELM sam sam ponistio garanciju zato sto sam ga otvorio, jer nisam stigao da dodjem danas, a zeleo sam da vidim u cemu je problem, jer i sve ostale pinove kad prstom pritisnem ulecu unutra. Ne bih da me pogresno svatite pa cu vam unapred reci znaci na ELM ne zelim nikakvu garanciju ali moram da vam ukazem na sam kvalitet samog dzeka 16to pinskog. Na slikama kojima sam obelezio crveno strelicom jasno se vide krilca koja ne daju pinovima da izadju napolje ali nista im nebrani da ulete unutra, po mom misljenju trebali su dublje biti obodeni u plastiku da se ne bi vracali, ili makar biti zaliveni plastikom kao sto je to slucaj na slici koju sam nasao na internetu, jos jedna mana ni na jednoj zici nema termo buzira sto je u ovom mom slucaju mnoglo biti opasno po vozilo na koje sam kacio, manje vise po ELM sobzirom da je on jeftin. Sada cu vam priloziti slike da to sve lepo vidite, znaci ovo je sve dobronamerno, da preuzmete nesto u vezi tim uredjajima da nekom ne bi napravili vecu stetu, ja sam imao srece.

2012_05_13_19_17_25.jpg 2012_05_13_19_44_52.jpg

2012_05_13_19_45_06.jpg 2012_05_13_19_45_18.jpg

A ovo je slika sa interneta gde se lepo vidi da je dzek zaliven nekom vrstom tecne plastike

image.jpg

Ja cu svoj ELM popraviti ili cu ga zaliti ili cu kupiti drugo kuciste, pa cu tako resiti problem i na taj uredjaj necu nikada zahtevati garanciju, Dok VAG COM nisam otvarao kao ni ostale adaptere mada mi se cini da su oni dosta kvalitetnije odradjeni, tj pod pritiskom na pinove sve deluje cvrsto, tako da na to zelim da zadrzim pravo na garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno je da je u pitanju fabrička greška, jer svi naši interfejsi izgledaju kao ovaj sa slike koju ste pronašli na internetu. Ukoliko želite, ošaljite nam svoj interfejs, bez obzira što ste ga otvarali, mi ćemo Vam ga zameniti.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo javno ovde da se zahvalim clanu Prijatelj, covek je izasao u susret i ELM zamenio novim, svaka cast na razumevanju i saradnji. Svaka preporuka za ovog coveka.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna pohvala za clana pod nickom Prijatelj.

ELM 327 porucio, sutradan mi covek sam isporucio s obzirom da smo u blizini.

Isti sam odmah isprobao na parkingu i sve je funkcionisalo i za sada sve funkcionise bez problema.

Greske koje su se pojavile P0420 i P0135 obrisao i sada je na meni da ih se resim.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia K 2.0 20v `99god... Narucen 3-pinski adapter od vas i probao sam da spojim sa drugarevim ELM i nisam nista mogao da ocitam. Drugar ima licenciran fiat ecu scan i sve to lepo radi na njegovom Fiat Stilu, doduse bez adaptera. Da li ELM uopste moze da cita lanciu, u tabeli stoji da moze. Da ne treba nesto drugo osim ELM-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji više mogućih problema, ali sledeća dva su najverovatnija:

1) Da lis te povezivali + i - na 3-pinskom adapteru na akumulator kada ste povezivali sa ELM-om?

2) Da li imate klimu na vozilu?

Da li se sećate možda kada ste kupili taj adapter pošto izgleda da nemamo vašu porudžbinu u evidenciji.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ime Srdjan Matic, naruceno preko sajta http://fiat-diagnostic.com/ ako ste to vi? Porudzbina broj 13 od 18.03.2012god.

1. Ne razumem, kakav akumulator. Dzek za dijagnostiku je u kabini ispod volana. Onaj tropinski ulazi u taj dzek sa jedne strane, sa druge strane je u ELM. Kako bih to uopste povezao sa akumulatorom.

2. Ima klima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako (bi trebalo da) izgleda 3-pinski adapter:

DSC_3616.jpg

Crvena i crna štipaljka koje se nalaze na 3-pinskoj strani adaptera treba da se povežu direktno na akumulator.

Sajt sa koga ste poručili adapter nije naš.

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, mislio sam da je to vas sajt. I kod mene je ovakav kabl, samo bez crne stipaljke, ima crvena. Jel na vasem kablu ima veze sta je plus a sta minus, odnosno sta je crvena a sta crna. BTW, koji je vas sajt?

I kako da se poveze sa akumulatorom, adapter kad on treba da bude kod table ispod volana? Do akumulatora ima barem jos 2 metra ako ne i vise. Da slucajno ne znate, da li kapa mozda ima i dzek za dijagnostiku i u motornom prostoru?

Edited by Srdjan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvena je plus, a crna minus. Jeste nezahvalno kada se radi sa tropinskim adapterom i kada je priključak u kabini. Uzmite jedan običan kabl i razvucite ga do akumulatora ili ukoliko ste vičniji uzmite plus koji dolazi na tablu sa osiguračima koji su blizu tog priključka u kabini.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da minus ne moram ni da razvlacim do aku, dovoljno je da spojim sa bilo cim metalnim... Sa karoserijom recimo. Jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, s tim što možete imati problema sa farbom tj. morate pronaći neki deo metala preko kojeg nema farbe da bi imao dobar kontakt.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da kupim dijagnostiku za fiat stilo 1.4 70kw, pa me interesuje sta mi je potrebno i naravno koliko sve kosta? inace treba mi da bih ocitavao greske i brisao iste. Hvala unapred. pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovoj slici možete videti spisak podržanih modula za Vaše vozilo i neophodan interfejs (klik na sliku za uvećanje).

stilo1_4.jpg

Dakle, za kompletnu dijagnostiku Vašeg vozila potreban Vam je VAGCOM KKL, ELM327 i adapteri A1 i A2. Ne morate kupiti sve odjednom već možete prema ovoj tabeli videti šta Vam je najpotrebnije.

Primer:

U trećem redu piše: Bosch ABS 8 i u nastavku imate oznake KL1, ELM1 i A1. To znači da Vam je potreban VAGCOM KKL (plava KL oznaka) ili ELM327 (zelena ELM oznaka) i adapter A1 da biste pristupili. Dakle, potreban Vam je jedan od ta dva interfejsa VAGCOM KKL ili ELM327 i obavezno Vam je potreban adapter A1.

Videćete da za neke module imate samo KL oznaku, a za neke samo ELM oznaku. To znači da možete pristupati SAMO sa tim interfejsom. Gde god Vam se pojavi crvena oznaka adaptera on je obavezan za taj modul.

Cene svih ovih interfejsa i adatera imate na prvoj stranici ove teme i razlikuju se prema tome da li ste član Kluba ili ne.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,šta bi mi trebalo od kablova priključaka za Punto HGT ? Jel mi je potreban samo klasičan obd ili samo u zabludi ? Skinuo sam FiatEcuScan 3.6 i podesio na srpski e sad ne znam kad bi to povezao odgovarajućim priključkom na auto da li bih odma mogao da radim njime ili je potrebno još neka podešavanja da se izvrše i pored urađene uspešne instalacije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija za Vašeg Punta je identična kao u prethodnom postu. Za potpunu dijagnostiku su Vam potrebni VAGCOM KKL, ELM327 i adapteri A1 i A2.

punto_hgt.jpg

Dakle, sve što je napisano u prethodnom postu za Stila 1,4 isto važi i za Vaše vozilo.

Što se tiče samog korišćenja, nakon instalacije interfejsa potrebno je samo da podesite COM portove u okviru FiatEcuScan-a na kojima su Vam instalirani interfejsi i to bi bilo sve.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Koja kombinacija adaptera bi trebala za sledece automobile:

-Fiat Punto mk1 1100cc, 1998.godiste (3 pin)

-Fiat Brava 1600 16v, 2001. godiste (3 pin)

-Fiat Stilo 1600 16v, 2002. godiste (OBD)

Pozdrav i hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Punta i za Bravu su Vam dovoljni VAGCOM KKL i 3pin adapter.

Što se tiče Stila isto je kao i za Stila 1,4 za kog sam već objasnio:

Na ovoj slici možete videti spisak podržanih modula za Vaše vozilo i neophodan interfejs (klik na sliku za uvećanje).

stilo1_4.jpg

Dakle, za kompletnu dijagnostiku Vašeg vozila potreban Vam je VAGCOM KKL, ELM327 i adapteri A1 i A2. Ne morate kupiti sve odjednom već možete prema ovoj tabeli videti šta Vam je najpotrebnije.

Primer:

U trećem redu piše: Bosch ABS 8 i u nastavku imate oznake KL1, ELM1 i A1. To znači da Vam je potreban VAGCOM KKL (plava KL oznaka) ili ELM327 (zelena ELM oznaka) i adapter A1 da biste pristupili. Dakle, potreban Vam je jedan od ta dva interfejsa VAGCOM KKL ili ELM327 i obavezno Vam je potreban adapter A1.

Videćete da za neke module imate samo KL oznaku, a za neke samo ELM oznaku. To znači da možete pristupati SAMO sa tim interfejsom. Gde god Vam se pojavi crvena oznaka adaptera on je obavezan za taj modul.

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaa.....znaci, ako sam razumeo, u zavisnosti koji ECU imam u autu po tome biram interfejs i adapter?

Hvala na pomoci

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani prijatelji, uviđajući potrebe posetilaca ovog foruma odlučili smo da vam ponudimo 10 komada VagCom 409.1 KKL USB po jedinstvenoj ceni od samo 1100,00rsd za SVE posetioce ove teme bez obzira na to da li su članovi Kluba ili ne.

I to nije sve, ukoliko uz ovaj interfejs poručite još nešto iz naše ponude to ćete dobiti po ceni za članove Kluba.

Uslovi akcije:

- porudžbine se vrše na identičan način kao i do sada;

- poručivanje samo FiatEcuScan SET-a ne umajuje cenu seta;

- akcija traje do prodaje svih 10 komada na akciji (o čemu ćete biti obavešteni ovde) ili najkasnije do 10.08.2012. godine;

- drуgi uslovi u vezi sa preuzimanjem, slanjem, proračunom kursa evra važe kao i do sada;

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...