Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

CD Vam je potreban samo pri instalaciji interfejsa da sa njega preuzmete drajvere. Drugi programi Vam nisu neophodni za rad u FiatEcuScan-u. U FiatEcuScan-u je potrebno da podesite COM port na kome je instaliran interfejs i to je sve. Ukoliko budete imali bilo kakvih problema slobodno nam se obratite.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!!!Meni treba dijagnostika za novu kromu 2008 god. 150ks. da kontrolisem dpf i ostalu elektroniku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Sad cu videt kako da narucim.

EDIT: Zaboravih da pitam kakva je ono modifikacija elm327?

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modifikacija ELM327 (isto važi i za modifikaciju VAGCOM) je dodavanje dip prekidača koji određenom kombinacijom tastera može da zameni adaptere A1, A2 i A3. Ovo rešenje je nešto jeftinije od pojedinačne kupovine adaptera, ali je i nesigurnije i nepouzdanije u smislu da lako može doći do greške prilikom korišćenja.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Bravo 1.9 td100, i koliko sam ja razumeo onu tabelu meni je potreban kkl i 3 pin adapter, i plus zuti crveni i zeleni adapter da bi mogao da pristupam i motoru i bagu i abs?

edit: evo sada pogledah bolje meni nisu ni potrebni a1 a2 a3?

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo 1.8GT, '96 godište, Hitachi ECU.

Da li može, i sa kojim, software-om da se preko kkl interface-a pogleda fuel trim? Short-term i long-term.

Čini mi se da ELM327 ne radi na tom autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko Vaše vozilo poseduje senzore za te parametre možete uz KKL interfejs, 3-pinski adapter i FiatEcuScan da očitate te podatke.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam porucio kad mogu da ocekujem podatke za uplatu i za koliko od uplate do isporuke treba vremena? Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podatke ste već dobili putem privatnih poruka. Generalno, ukoliko uplata legne do 17h, porudžbina će biti otpremljena istog dana. U Vašem konkretnom slučaju porudžbina će biti otpremljena u sredu zbog trenutnog nedostatka jednog od proizvoda.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko Vaše vozilo poseduje senzore za te parametre možete uz KKL interfejs, 3-pinski adapter i FiatEcuScan da očitate te podatke.

Pozdrav

Fuel trim je odstupanje u dužini trajanja impulsa, koji otvara brizgaljke, u odnosu na osnovnu mapu. Ne postoje posebni senzori za tako nešto. FES ne čita te podatke a na sajtu piše da programer nema podatke o tome u dokumentaciji pa ne može da napravi izmene u programu. ScanMaster-ELM može da očita te podatke, u principu, ali mi se javlja da ELM327 ne radi sa ECU-om na mom autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi softver mogao da očita bilo kakve parametre mora da ih dobije od određenih senzora ili da ih proračuna na osnovu nekih drugih parametara dobijenih od ECU (koji opet te parametre dobija od određenih senzora). ELM327 gotovo sigurno neće raditi na Vašem automobilu pa ni sa ScanMaster-om, ali ukoliko želite možemo Vam izaći u susret i poslati jedan na probu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Galleto 1260, ali nece ni preko VAG ni KKL-a u FECuS-u da mi cita dijagnostiku. Fiat Bravo 1.9JTD, 2001. Sta bi mi bilo potrebno za ocitavanje motora, abs-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo bih samo KKL konektor, bez dodataka za ABS i AIRBAG. Posto necu biti prisutan neko vreme u BG, postoji li mogucnost da mi pustite na PM broj telefona da vas pozovem i dodjem da preuzmem uredjaj krajem nedelje.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično preuzimanje je generalno na redovnim Okupljanjima nedeljom od 18h. Ako Vam taj termin nikako ne odgovara, pošaljite nam privatnu poruku pa ćemo se dogovoriti.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dva pitanja:

I na mom bravu gde ima onaj 3pinski prikljucak da li je potrebno na onaj adapter dovoditi +i- sa akumulatora u kombinaciji sa kkl posto sam cuo da se kkl napaja sa kompa?

II punto klasik 2010 god 1.2 8v sta se za njega koristi od adaptera posto sa one liste ne znam koji je on da li onaj od 99, ili onaj od 03 ili Punto INT. sto usput ni ne znam sta je.

izvini na smaranju :).

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Potrebno je povezati + i - na 3-pinskom adapteru u kojoj god kombinaciji da se koristi.

II Punto Classic je analogan Puntu od '03 u tabeli na FiatEcuScan-ovom sajtu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ti javim da je sve stiglo, samo na cd-u od kkl nema nista prazan je skroz, pa ako me mozes uputiti na ispravan link za drajvere da ih skinem. pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste disk učitavali na laptopu ili na desktop računaru? CD čitači na laptopovima umeju da prave probleme kod čitanja mini Cd-ova. U svakom slučaju poslat Vam je link privatnom porukom za download sadržaja diska.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze imam jedan problem, pa evo i slika da ti vidis.

2012_05_11_17_51_52.jpg

Na slici se vide da su neki pinovi uvuceni, sada da li su bili ili su se uvukli kad sam ja probao da povezem sa autom ne znam, znaci imam problem taj da moram da drzim ELM da bi mogao da iscitavam, stalno gubi kontakt.. Sada moje je pitanje da li ja smejem da otvorim i probam da to namestim da li cu time izgubiti pravo na garanciju, ili ces to ti da odradis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo je do fizičkog oštećenja. Pošaljite nam interfejs da proverimo u čemu je porblem i zbog čega je došlo do oštećenja.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li vam mozda odgovara da ponesem interfejs na skup u nedelju, pa da odma tamo vidite, posto dok ja vama posaljem pa vi meni trebace puno vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...