Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jel probao neko ko ima elm USB, da poveže sa telefonom preko UTG kabla i da radi recimo torque pro

Share this post


Link to post
Share on other sites
On Wednesday, August 30, 2017 at 10:17 PM, Seki1424 said:

Jel probao neko ko ima elm USB, da poveže sa telefonom preko UTG kabla i da radi recimo torque pro

I mene isto zanima.Postoji li mogucnost?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

našao sam negde na yt da je neko uspeo, ali sam pitao ovde da vidim da li ima neko iskustva iz prve ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu prvom prilikom pa cu da javim.Fali mi OTG kablic za telefon.Kad ga uzmem napisacu kako stoje stvari.Imam ELM 327 USB 1.5 ali onaj metalni.Sa multiecuscan-om na laptopu radi perfektno.Torque mi se ne svidja uopste al eto da probamo.Nego jedno pitanje za malo iskusnije.Da li recimo sa ovom kombinacijom ELM + miltiecuscan ili sa nekim drugim softverom ima sanse da se izvrsava aktivacija i dektivacija pojedinih elemenata kao na primer protokomer.Meni je softverski bio iskljucen s tim sto sam morao da odem kod coveka koji ima drugu dijagnostiku samo da ga aktivira.Sto je uradjeno na jedan klik.Takvih opcija nema u multiecuscan-u.Predpostavljam da ne moze al ajde da pitam.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi mi ELM 327 sa USB-om na androidu.Povezao sam ga preko OTG kabla sa telefonom.Samo sto nisam uspeo da ga namestim da radi sa torque.Nesto nece.Sa alfaobd aplikacijom radi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Interesuje me da li ima neka razlika izmedju elm-a na usb i bluetooth? Da li bluetooth elm moze da se poveze sa multiecuscan-om i koje su cene za oba? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, USB i Bluetooth bi morali raditi identično. Međutim, na tržištu se nalazi svašta i više nije moguće utvrditi koji uređaj će 100% raditi kako treba na svim vozilima. 

 

Slična situacija je i u nabaci tako da mi sada trenutno imamo samo USB varijantu ELM327 koja pouzdano radi i ona je 15€. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bi ste preporučili za Fiat bravo 1.6 multijet 88kw 2008. God zanima me iščitavanje podataka kao i statusa dpf regeneracije I sl

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

Jel neko našao bt elm sa alija koji radi u fulu sa mjet (dizelom)?

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je 15€, trenutno smo u fazi preseljenja Vidikovac-Železnik pa je najbolje da pozovete pre dolaska da Vam kažemo tačnu adresu u tom trenutku. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, interesuje me jel je moguce kod fiat stila 1.9 jtd  sa elm327 pristupiti body computer-u i kodiradi kljuc, naravno ako imam karticu sa kodom? 
Prijatelj jel imas ti elm327 usb i A1 adapter i koja je cena i gde te naci? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se sa Multiecuscan-om uraditi uparivanje ključeva uz PIN. 

 

Imamo ELM327 i A1. ELM327 imamo dve varijante. Jedna je full i radi sve i ona je 25€, a druga ne može da radi novija vozila od 2014. i novija, ali starija radi bez problema i taj je 20€. A1 adapter je 10€. 

 

Sada smo na novoj adresi u Železniku, Milana Mijalkovića 4a.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je najpouzdanija i najkorektnija a da ne košta čitavo bogatstvo, dijagnostika (izščitavanje parametara, brisanje grešaka, servisnih intervala itd.) za Fiat Bravo 1,9 mjtd 16v 2008 god 110kw?

Pozdrav svim forumašima

Edited by dobrid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se prikacim na body on se konektuje na sekund i odmah se diskonektuje. U pitanju je Fiat Stilo i ELM usb varijanta uzeta kod vas. Sta bi mogao da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/4/2017 at 2:03 PM, dobrid said:

Koja je najpouzdanija i najkorektnija a da ne košta čitavo bogatstvo, dijagnostika (izščitavanje parametara, brisanje grešaka, servisnih intervala itd.) za Fiat Bravo 1,9 mjtd 16v 2008 god 110kw?

Pozdrav svim forumašima

ELM327 i zeleni adapter A1. Trenutna cena za te dve stavke je 30€. 

14 hours ago, Top said:

Kad se prikacim na body on se konektuje na sekund i odmah se diskonektuje. U pitanju je Fiat Stilo i ELM usb varijanta uzeta kod vas. Sta bi mogao da bude problem?

Da li se tako ponaša od početka ili je prethodno radilo pa sada daje ovaj problem? 

Koje vozilo je u pitanju i da li ste pokušavali na drugim vozilima? 

Da li ste sigurni da ste ispravno odabrali model u softveru? 

 

Generalno, problem bi trebalo potražiti u drajverima, komunikaciji vozilo-računar itd. Naravno, uvek možete doći do nas da pogledamo na licu mesta šta se događa. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako je od pocetka. Uzeo sam je 10.11.

U pitanju je Fiat Stilo 1.9 mjet, Nisam pokusavao na drugim vozilima.

U softveru sam odabrao Stilo 1.9 JTD/Multijet 16V i kada idem na Body>Body computer Marelli (192) konektuje se na sekund i vrati se nazad bez bilo kakvog upozorenja. Isto se desava i na CAN info,  Dashboard i Service.

Engine radi normalno kao i Body>CAN monitor/ Vehicle Settings

OS je win 10 i posto neki moduli rade normalno nisam siguran da li su drajveri u pitanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Ja sam tu blizu. Donecu da proverimo. Mada mislim da nije do njega, pre ce biti da imam neki problem sa body kompom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...