Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Fiat Punto mk.2a - sedišta od Stila, Alfe 147, ili Brava, ili nekog drugog modela?

Recommended Posts

Nisam,hvala ti! Ne gine mi raskopavanje donjeg dijela :)

 Ipak si ga resio sa ovim L profilima. I ovo ispod sedista je azmafon, ako se ne varam? Extra je ispalo. Kolika je debljina azmafona? Daj neke podatke tj, gde je zapinjalo itd. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da rijesio sam ga L profilima,ma nista posebno izmjerili,isjekli,izvarili i ofarbali.Onda lagano montiranje i to je to.Taj azmafon(to ova spuzva? :D) je dosla fabricki na autu,ne znam koliko je debela.

Edited by Mahoney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima!

Imam Yuga 2004 godište kome su propala sedišta. Da li neko zna koja sedišta odgovaraju. Čuo sam da bez dorade u Yuga idu sedišta Punto mk.1. Da li to značu da u Yuga mogu da se stave sedišta od Alfe 147.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su mogucnosti oko promene sedista, tj koje sve sediste moze da se uglavi u punta ?

Ja bih neko sportsko a vi mi preporucite koje je najbolje ?

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polukadice iz Alfe GT, kozna su malo skuplja ali ako volis plis, naci ces ih jeftino u sivoj i crnoj boji i prednja pasu sraf na sraf, a vrlo dobro drze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bi voleo da nađem samo vozačevo sedište, vidim da se prodaju samo u kompletu.

Imam obično sedište u puntu, problem mi je što je nisko, e sad ne znam koliko se cm podigne sedište koje ima mogućnost podešavanja po visini, mislim na originalno.

Edited by Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imate obicna sedista, bicete zadovoljni i sa hgt/sporting sedistima, punija su, imaju potporu sa strane i mogu da se podesavaju po visini...ja moja ne bih menjao ni za kakva alfina ili slicna sedista...

Za bride, recaro, sparco da, ali za neka druga fabricka sedista nikako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprostite ukoliko je neko vec pisao o ovome ali nisam mogao da najdem nista konkretno o ovome problemu.

 

Naime,treba ugraditi sedista iz 147-ice u Punta,prosto i jednostavno,radjeno milion puta,ali kad god bih trazio iskustva sa spajanjem grejaca sedista tu nastaje konfuzija.

Na stranim forumima se vrti par prica,jedna od solucija je samo sprovesti struju sa upaljaca do prekidaca na sedistima i postaviti jedan 15A osigurac i to je to. 

Drugi kazu da treba staviti i relej a treci kazu da cak ne moze ni da se odradi (eh ti Evropljani,sve im je tesko...)

Ako je neko imao iskustva s pomenutim bio bih zahvalan na pomoci,a verujem da bi dobro doslo ukoliko se neko ubuduce odluci na slican zahvat.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tuzi66

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolvirasmo svi ovde da sedista od 174 3v mogu u Punta 3v, mene zanima da li zadnja klupa od 147 sa 5v moze da stane u punta 3v?

Da li je ta zadnja klupa od 147 ista u 3v i 5v?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo prednja ubacio. Nisam hteo oko zadnjih da se bakcem. Skines minus kleme sa akum. Otkacis dzekove ispod sedišta, odvrnes 4 srafa i sediste ide vani. Onda obrnuto sve kad ubacujes od 147ice. Paše na sraf. Ja sam kupio  preklapajuca jer sam imao trovratnog Punta. Bila su siva i bas me je bilo briga sto je ostatak enterijera plav. Bitno da su mi ledja spasena. Posle mi je kum napravio dve fotelje od njih. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok. Nisu bila uopste na dugme. Imala su lumbalnu podrsku i to je to. Podizanje po visini za vozaca. Nisam ni znao da postoje sedista za 147icu sa elektro komandama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...