Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Fiat Punto mk.2a - sedišta od Stila, Alfe 147, ili Brava, ili nekog drugog modela?

Recommended Posts

ja sam platio 200 e i prednja i zadnja od alfe147

Koliko je zajebano da se prepravlja za zadnja? :)

imas poruku

Imas i ti sad :p:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pozarevljanin, lako je tebi kad imas i pljunes 200e, mi sirotinja mora da se snalazimo :D

tako je breee :D reci muu :D hahaha :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

do k.rca. od druga na bezanje.ali kozna crna :)

gornji deo je lako namestiti.samo drzaci se preprave.sirina sedista je knap ali bas knap.a na onom delu na koji se sedi ima posla jer onaj metalni deo na kojem stoje sundjeri i koza nema veze sa puntom pa sam ja nasao taj deo od punta(a moj enterijer sam prodao) ;) i onda na njega prepakovao i sundjer i kozu od alfe i to je to .lepo u PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

do k.rca. od druga na bezanje.ali kozna crna :)

gornji deo je lako namestiti.samo drzaci se preprave.sirina sedista je knap ali bas knap.a na onom delu na koji se sedi ima posla jer onaj metalni deo na kojem stoje sundjeri i koza nema veze sa puntom pa sam ja nasao taj deo od punta(a moj enterijer sam prodao) ;) i onda na njega prepakovao i sundjer i kozu od alfe i to je to .lepo u PM

dobro je onda.. ne deluje mi da ima bas mnogo posla oko toga :) a krajnji rezultati su milion puta bolji :D

Edited by TachkaTattoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

sundjere sam tanjio da bi stali u onaj pleh ali sa donje strane tako da ne narusavam izgled sedista.malo je puntovo sediste uze (8-10 cm :) )pa to sve treba dobro stisnuti ali na kraju sve bude kako treba

slikacu sutra ako stignem

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste .sutra postavljam slike pa moze se videti razlika u donjem delu zadnje klupe.napred je isto

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) kad ga bude kompletirao onda cu ga celog slikati Edited by pozarevljanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobro izgleda ovo sa koznim sedistima, u Puntu. Kakvi su utisci sto se tice udobnosti, da li imaju dobru lumbalnu podrsku?

Gledajuci ovu temu i ja sam se primio da ovo napravim, svaka cast :)

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su utisci sto se tice udobnosti, da li imaju dobru lumbalnu podrsku?

Pa od Fiatovih sedista, tesko da mogu da budu gora :) . Ljudi jednostavno nece da ugrade dobro i vizuelno lepo sediste, pogledajte i novije modele. Gledam testove 500L, svuda navode sedista i losu podrsku telu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

razlika sto se tice prednjih sedista je ogromna.a za zadnje ne znam jer se nisam vozio pozadi ali klinci kazu da je super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su utisci sto se tice udobnosti, da li imaju dobru lumbalnu podrsku?

Pa od Fiatovih sedista, tesko da mogu da budu gora :) . Ljudi jednostavno nece da ugrade dobro i vizuelno lepo sediste, pogledajte i novije modele. Gledam testove 500L, svuda navode sedista i losu podrsku telu.

Verovatno su zaposlili nekog iz Simpa. Njegova usađena logika da se gosti što kraće zadržavaju prenesena i u auto industriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre vozio Z10 italijana, sad imam Punta Classica, u Calssicu su sedista osetno losija nego u Z10, isecam se kao u Yugu.

Podhitno moram to da resavam sa ovim Alfinim sedistima.

Pprobao sam stofana, ali mislim da u ova kozna, prava stvar.

PPraticu pomalo po otpadima, i oglasima, nov mi j eauto, pa ne bih neki dres unutra, kad nesto kvalitetno uleti, uzimam :)

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kada se stavljaju prednja sedista od Alfe 147 u Punta a imam u Puntu air begove u sedistima sta ciniti, da li neko zna gde ima kuputi povoljno sedista od Alfe 147 pitao sam na nekoliko mesta i ucinilo mi se da malo precenjuju, ne trebaju mi kozna mogu i obicna vise gledam na udobnost nego na estetiku,duza voznja ubise ledja,Punto je sa troje vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji sedista od Alfe sa air bagovima. Proveri instalaciju da li je ista,i tip air baga. Ukoliko nije isto a verovatno nije prepravi sta treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

ja sam novi ovde, mada sam vas pasivno pratio vec duze vreme, zapravo od kada sam postao vlasnik Punta 3; 1.28v.

E sad, posto sam kao i svaki novi vlasnik auta krenuo u sredjivanje i prilagodjavanje, ono sto mi je najvise smetalo na pocetku su neudobna puntova sedista. Posto sam ja inace vecih gabarita osecaj je bio kao da se vozim u gradskom autobusu i to onom sa drvenim sedistima. I krenem ja da Googlam kako to da resim, ima li spasa, i nadjem sjajno resenje. Sedista od Alfe 147. Alfa je inace bila moj prvi izbor za auto, ali sam bio finansijski sprecen za sada :).

 

E sad, moje pitanje glasi.

 

Kako da uglavim, ako uopste moze zadnja sedista od 147 u Punta? Prednja su stala sraf-sraf, ali sa zadnjim ce biti problem. Citao sam i trazio po forumu ali nigde nema konkretan predlog kako to moze da se resi. Ukoliko je neko to nabacio u svog Punta, ovom prilikom ga molim da to podeli samnom. Imam nekoliko ideja kako bi to moao da uradim, ali kazu da je pametnije uciti na tudjim greskama.

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege

Da li pasu sjedala iz alfe 146 u punta mk2 bez ili sa jako malo prepravki ? Nasao sam vrlo povoljno pa bi volio zamjenit onaj obicna fiatova

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 146 ima 4 vrata, tako da ces imati problem sa obaranjem sedista i ulaskom na zadnju klupu, najbolje ti je da nadjes sedista od Alfe 147 3v jer ona idu na Punta bez prepravki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...