Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Fiat Punto mk.2a - sedišta od Stila, Alfe 147, ili Brava, ili nekog drugog modela?

Recommended Posts

@gile smederevo

 

Sada sam gledao kod mene,ono dugme je za grejanje sedišta na Alfi 147(imam neki Lusso Confort line paket,sa winter packom...)

Tako da si u pravu,nema eletrično podešavanje...

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, kozhna, ili štofana ? Sviđa mi se sivi velur jako ... al' teško je naći očuvana i da ne smrde gomno na vandu, jer čuo sam da ti vozači alfi, da to sve neurozno i besno, samo purnja ! :lol: A ova štofana propustiš kroz paročistač, i ki nova ...

 

I ja bih samo prednja zamenio, ne bih se zezao sa zadnjim. Uostalom, i ova fabrička su ok, deljiva zadnja klupa, tri naslona za glavu ... Alfa nema varijantu sa tri pozadi, ako se dobro sećam ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je u svim paketima bilo lumbalne podrske ili samo u višima....mora[mention=41]gile[/mention] smederevo da kaže kakva je on uzeo...koliko sma gledao kod Peđe,samo kožna omaju....

 

https://fiatdelovi.kpizlog.rs/search.php?action=list&data%5Border%5D=view_count+desc&data%5Bpage%5D=1&data%5Bper_page%5D=24&data%5Bprice_from%5D=&data%5Bprice_to%5D=&data%5Bcurrency%5D=&data%5Bno_price%5D=&data%5Bkeywords%5D=Alfa+147+sedišta&data%5Bcategory_id%5D=&data%5Bgroup_id%5D=&submit%5Bsearch%5D=Traži

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo štofana. I to su bila od prve generacije 147ica. Ove novije imaju i onaj "alfatwx" tkzv. Bitno je da je sundjer dobar. I da mehanizam za gore dole i obaranje  nije pokvaren. Kablovi ako nisu isti, lako se to preveže. 

 

IMG-1492166815566-V.jpg.028aa7e3a50776f3dc10c2e8b6e38150.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10.2.2019. at 1:57 PM, gile smederevo said:

Skines minus kleme sa akum. Otkacis dzekove ispod sedišta, odvrnes 4 srafa i sediste ide vani. Onda obrnuto sve kad ubacujes od 147ice.

Ovo važi kad imaš airbagove u sedištima,  ako nema što je slučaj kod većine onda samo skineš 4 šrafa, izvadiš sedište, staviš drugo, zašrafiš i gas. :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je lepo čuti, baš ste me ubacili u rebus s tim kablovima ... reko' otkud kablovi pod sedištima, čemu to ? :D 

 

Nego kad sam tu ... juče gledam nešto po kaseti, i vidim ističe 2023. rok predzatezačima pojaseva.Valjda sam se pravilno odrazio. Je l' menjao to neko ? Sećam se kad sam uzeo auto i video te rokove, pomislio sam daleeko je 2023. Moj je '08, ali vidim voze se i '01

i stariji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11.2.2019. at 3:24 PM, gile smederevo said:

Ja sam uzeo štofana. I to su bila od prve generacije 147ica. Ove novije imaju i onaj "alfatwx" tkzv. Bitno je da je sundjer dobar. I da mehanizam za gore dole i obaranje  nije pokvaren. Kablovi ako nisu isti, lako se to preveže. 

 

IMG-1492166815566-V.jpg.028aa7e3a50776f3dc10c2e8b6e38150.jpg

Ladno su ista kao moja u Puntu,samo je podesavanje sedista na drugoj strani....I ja imam airbegove u sedistima(ukupno 6 airbega)

Dobro,jako slicna.....

punto7.jpg

pinto6 (1).jpg

punto8.jpg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, bre bar ti znaš da je osim boje, svaka sličnost apsolutno slučajna. Da je kojim slučajem i Punto mk2  dobio skoro ista sedišta kao i 147ica-bio bi to prenajbolji auto u klasi...ovako je samo najbolji. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Imam Fiat punto sporting mk2a i kupio sam sjedala iz alfe 147. Prednja sjedala sam stavio bez problema ali kod zadnjih koliko znam treba se napraviti nekoliko promjena. Širina naslona pase odlicno ali nemogu nikako zakvaciti sjedala na one nazovimo "kukice", a sjedeci dio nisam jos isprobao. Bio bih jako zahvalan ako je netko vec radio to da malo detaljnije objasni i prilozi neku sliku postupka kako se radi. Tražio sam po cijelom internetu ali nigdje nije detaljno objašnjeno, na nekima je, čak ima i slika, ali ja nemogu nijednu otvoriti :(. Svaka pomoc je dobro dosla.

 

 

Hvala unaprijed.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PuntoSportingMk2a

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom ;) , pa mozes da procitas dosadasnja iskustva.

 

Imas i ovaj DIY:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67621-fiat-punto-mk2-montiranje-kožnih-sedišta-od-alfe-147/

Kao i jos jednu slicnu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74467-fiat-punto-mk2-zamena-sedista-od-alfe-147/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...