Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
mario-stilo

Izlupan auto od strane nn lica

Recommended Posts

Ee ovako, drugari su mi sinoc bili u jednom klubu u Indjiji, za sto im je prisao neki pijani i poceo da smara, nista to se tu zavrsilo verbalno. i kada su krenuli kuci sacekalo ih je njih 20, sa ciglama, stanglama i poceli su da razbijaju auto.. otisli su u policiju i prijavili napad, ovi su tamo slikali auto, napravili zapisnik.. ee sad, pitanje je da li osiguranje vazi za to sto je razbijeno na automobilu, nije kasko osiguranje?! razbiena je soferka, farovi, leva vrata, zadnje staklo, inace radi se o Astri 1997god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista od osiguranja!

mogu samo da podnesu prijavu protiv njih i da eventualno ako ih nadju

zavrse na sudu za nadoknadu stete. To je sve sto mogu da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee ovako, drugari su mi sinoc bili u jednom klubu u Indjiji, za sto im je prisao neki pijani i poceo da smara, nista to se tu zavrsilo verbalno. i kada su krenuli kuci sacekalo ih je njih 20, sa ciglama, stanglama i poceli su da razbijaju auto..

Nazalost potpuno normalna stvar u Indjiji! :wallbash:

A od osiguranja nema nista,jedino privatna tuzba protiv tih lica. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su oni bili u kolima onda se ne radi samo o materijalnoj šteti, nego bi gospoda mogla i krivično da odgovara - samo treba naći dobrog advokata i odrešiti kesu - mada po mom iskustvu u ovoj zemlji je najbolje pojesti govno, okrenuti leđa i o svom trošku popraviti auto. Čak i za ozbiljne zločine ljudi izađu kad-tad (obično prerano) iz zatvora i džaba ti sve ako tebe povrede ili nekog iz tvoje porodice. Nema tu neke diskusije i isterivanja pravde sa nesrećnim polusvetom koji nema ništa u svom životu, pa ni šta da izgubi - čak im ni život ne vredi pišljiva boba, pa su skloni svakakvih iracionalnim ludostima.

Ja se uvek na kraju pokajem kada planem, treba biti mudar uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost i Aleksa i Nidza su u pravu,meni su napravili stetu ukupno 930 e. ,a u policiji su mi rekli ako ih nadju samo privatna tuzba.Po sl. duznosti oni podnose prijavu za stetu preko milion i petstotina hiljada din. To sto se kod nas desava ,rekao bih da ni u Cadu nije moguce tek tako. Stisni zube i zaboravi.... , nazalost :ouch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odg.. nema nista od tuzbe to bi se vucaralo po sudovima i na kraju nista. Aleksa, to se desilo u Lovcu kod bazena, policija je bila na 300m odatle, i samo je posmatrala, da bi na kraju zaustavila drugare i prosledila ih do stanice da daju izjave.. ee Srbijo otisla si u propast..

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nema nista od tuzbe to bi se vucaralo po sudovima i na kraju nista.

Na kraju bi ti dobio bez sumnje u to. Kao što kažeš, trajalo bi to godinama jer nije velika materijalna šteta u pitanju. Osuđeni bi ili platili odmah, ili bi im se odbijalo od plate, ili bi bilo zaplenjeno imovine u vrednosti koju Sud odredi. Opet, ne bi ni to išlo tako glatko u praksi, naročito ako dođe do potrebe plenidbe imovine...ali bi na kraju bilo sprovedeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je najgore u svemu tome, to su klinci 17-18god, koji glume huligane i mangupe kad su u grupi od 20 ljudi. Kako je krenulo pocecemo kasko osiguravati automobile, onda ce policija morati da ih juri kad im osiguravajuce kuce sednu za vrat. Steta je nekih 200-300e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da sam na mestu tvojih drugara razmišljao bih i ovako:

Ako ništa ne preduzmem daću do znanja huliganima da to tako može da prolazi nekažnjeno,

pa im posle mogu na pamet pasti i neke radikalnije metode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa varijantom da se pokrene tužba, a i angažovati advokata. Advokata ne moraš da plaćaš jer on ako dobije neki slučaj onda njegov rad plaća osuđeni. Ako advokat nije siguran da može da dobije slučaj, neće ga ni preuzeti.

S druge strane, treba razmisliti ko su ti huligani tj. klinci i da li su skloni revoltu... u smislu da ako pokreneš tužbu da li će onda da ti polupaju auto negde u mraku gde nećeš moći da dokažeš da su to oni uradili. Doduše, biće prvoosumnjičeni, ali opet je pitanje...

Kao što rekoh, ja bih svakako išao na prvu varijantu, ali treba razmišljati i o drugim posledicama. Takođe, pošto je Inđija malo mesto, to se u principu verovatno i zna ko je uradio... odeš lepo sa policijom na vrata kod roditelja i odneseš im račune za popravku štete... u 90% slučajeva se dogodi da roditelji plate tu štetu jer znaju šta su napravili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno govoreci kad bi mi to neko uradio autu, nikada ne bi otisao u policiju ili nesto slicno, nego bi makar jednog pregazio i podvukao pod pod, i onda sacekao lepo policiju i rekao da od udaranja po autu i mene su grunuli ciglom u glavu spala mi noga sa kvacila i cao djaci, em bi se nasli svi koji su bili tu pa bi bilo i ko da odgovara em kad bi videli tog jedno majmuncica ispod auta nikada ali nikada im to vise ne bi palo na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa gazenjem ti ne bi proslo, bio je jedan slucaj sa taxistom koga su tako napali neki klinci. Covek je refleksno pokusao da pobegne kolima dok ga je jedan udarao i pokusao da izvuce kroz vrata i tom prilikom je zgazio drugog i zavrsio na robiji. Srbija je ovo, nema tu pravde ali palica iza coska resava stvar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa varijantom da se pokrene tužba, a i angažovati advokata. Advokata ne moraš da plaćaš jer on ako dobije neki slučaj onda njegov rad plaća osuđeni. Ako advokat nije siguran da može da dobije slučaj, neće ga ni preuzeti.

S druge strane, treba razmisliti ko su ti huligani tj. klinci i da li su skloni revoltu... u smislu da ako pokreneš tužbu da li će onda da ti polupaju auto negde u mraku gde nećeš moći da dokažeš da su to oni uradili. Doduše, biće prvoosumnjičeni, ali opet je pitanje...

Kao što rekoh, ja bih svakako išao na prvu varijantu, ali treba razmišljati i o drugim posledicama. Takođe, pošto je Inđija malo mesto, to se u principu verovatno i zna ko je uradio... odeš lepo sa policijom na vrata kod roditelja i odneseš im račune za popravku štete... u 90% slučajeva se dogodi da roditelji plate tu štetu jer znaju šta su napravili.

Kao dipl. pravnik slazem se u potpunosti, misljenja sam da je varijanta sa roditeljima najbolja i najbrza! Ps. tuzbu mozes i sam da napises, jer je spor male vrednosti ne treba ti advokat (samo je bitno da imaju zapisnik ko je to uradio, tj. da su ustanovili ko je izvrsilac)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto od svega toga nece biti nista, tuzbe, osiguranja... Palica ce definitivno biti upotrebljena, kao sto Dovla kaze Indjija je relativno malo mesto i brzo ce se saznati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako to ide ako ne zelis da tebe jure... lepo se otvorish 200e dovoljno je a moze i manje... posaljesh trojicu ili dvojicu izlome ih ko p...e , da moraju lepo na urgentni i na slamku da piju i jedu.. i niko ne zna zasto su dobili batine.. drugacije ne vredi kod nas na zalost , sila boga ne moli..sve to sudovi, advokati,ovamo onamo.. nista ne vredi u smrdljivoj zemlji..te pare za advokata lepo dash likovima i zavrshish pricu....ali sacekas jedno tri meseca da prodje da zaborave i oni i taman lepo celo leto provedu u krevetima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost imao sam slican problem, meni se to desilo u sred bela dana da mi kreten pogodi kamenom u auto, ali sam srecom ostao samo bez stakla desnog retrovizora, sve uredno prijavio policiji i ko je to uradio i gde, ali rekli su mi da mogu samo privatno da ga tuzim, a za stetu od 1000 dinara mi je bilo mrsko da se vucaram po sudijskim kancelarijama, digao sam ruke od toga, ali se sa ovim debilom jos vijam ulicama, pa ko koga pre polomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako to ide ako ne zelis da tebe jure... lepo se otvorish 200e dovoljno je a moze i manje... posaljesh trojicu ili dvojicu izlome ih ko p...e , da moraju lepo na urgentni i na slamku da piju i jedu.. i niko ne zna zasto su dobili batine.. drugacije ne vredi kod nas na zalost , sila boga ne moli..sve to sudovi, advokati,ovamo onamo.. nista ne vredi u smrdljivoj zemlji..te pare za advokata lepo dash likovima i zavrshish pricu....ali sacekas jedno tri meseca da prodje da zaborave i oni i taman lepo celo leto provedu u krevetima...

odradicemo mi to sami :) aa za tih 200e cemo lepo da se provedemo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar imao skroz sličnu priču, u Progaru! Rešili tako što su našli roditelje i zapretili tužbom , i sve do jednog dinara mu je bilo isplaćeno!

Što se mene tiče nema šanse da bi mi ostali dužni, na ovaj ili onaj način, pa makar se i u najgorem slučaju vuklo po sudovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mora ovlašćeni servis da napravi procenu štete(predračun) ili može i u drugim? Mislim u ovim huliganskim situacijama, ne saobraćajkama?

kod mene nije NN, baja je nervni bolesnik i krenuo je redom na parkingu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samim tim država štiti te nervne bolesnike i šta god da naprave nisu krivi... Lik koji je u Trsteniku lokalni šaner i mafijaš pod znacima navoda, a ustvari je samo baraba, pravio je sranja svaki vikend, a onda se verovatno raspitao negde i palo mu je na pamet da se jedan dan skine go i juri narod sa srpom (za sečenje trske) po centru, naravno nije nikoga povredio, ali ga je murija privela, on se pravio lud, oni ga prosledili na psihijatriju gde su ga proglasili neuračunljivim i sada i kad napravi biiip ni milicija ga ne dira jer mu ne mogu ništa jer se vodi kao neuračunljiva osoba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...