Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
beli88

Punto 1.2 - oseti se miris TNG-a u kabini

Recommended Posts

Ugradio sam gas pre dve nedelje u punta. Oseti se gas u kabini, najviše kad upalim grejanje da li je moguće da je do filtera vazduha ili nečeg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto ne valja, ne verujem da je do filtera zato sto gas ne bi smeo da se oseti ni u motornom prostoru. Meni cim je poceo da se oseca gas u kabini otisao do majstora i ustanovili da je puklo crevo jedno. Tako da, po meni, trebas sto pre otici do majstora koji ti je ugradio plin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam filter vazduha, oseti se mnogo manje, al se ipak osezi jos malo kad pustim grejanje. Možda da zamenim još i filter kabine ili klime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte zezati coveka >_>

Ne sme da se oseti plin ni pod razno. Otidji da ti proveri gde i sta pusta...

via Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

osetim miris predpostavljam sagorelog plina kad spustim prozore,iz ventilacije se apsolutno nista ne oseca,kad zatvorim prozore nista se ne oseca,zna li neko nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Proveri izduvni sistem (auspuh), sigurno je negde popustio, pa ti sagoreli gasovi ulaze u kabinu. Opisao si tipične "simptome". :)

Sent from my Samsung using Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam bio u servisu,kazu auspuh nije popustio nigde,sutra svakako idem u servis gde sam ugradio pa cu videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se oseca plin u kabini u puntu 1.2 16v. Ugradili su mi pre par dana. Isao sam juce da mi pogledaju, stavljali penu od sapunice na sve ventile i spojeve, nije utvrdjeno da igde popusta, tj nije bilo mehurica. Ne znam gde bi sve mogao da pusta plin. U ponedeljak im ostavljam auto pa nek love gde pusta. 550 evra sam im dao i sad se jos je***am oko toga. :rant:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su gasovi iz auspuha pa se cini ... a on busan ! :)

Dok je ugradjivao plin primetio je da je auspuh losiji, da treba da se zameni ona duga cev. I burazer pokupio auto posle ugradnje i nije otisao 50 metara i otpadne ta cev. :)

Stavljena je nova, tako da ne verujem da je od auspuha. Inace oseti se bas svez gas, nije onaj miris sagorelog gasa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci da provere multi ventil....

 

Prvo je njega gledao, kaze da se ne prrimecuje nista, prvo sam mislio da je mozda vod od sigurnosnog ventila ostavio u kabini, da ga nije sproveo do spoljasnjosti, posto sam cuo na predavanju(studiram motorna vozila na masincu) da se desavalo da se ljudi zeznu i da ostave vod u kabini. Malo je verovatno al' reko da proverim za svaki slucaj. :)

Negde sam procitao da je nekom ugradjeno fabricki osteceno crevo pa je tu pustao. Posto su ventili i svi spojevi provereni verovatno mu preostaje da proveri sve vodove, sto moze da potraje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

desava se curenje na multi ventilu u trenutku sipanja zato sto su tada varijacije pritiska najvece i najbrze...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja da dolazi do curenja na multiventilu. Ali sipan je pun rezervoar pre 3 dana. Probavao sam da otvorim sva vrata, da izvetrim auto. Posle toga se ne oseca. Odem provozam se po kraju, ugasim auto i udjem posle recimo pola sata i kad otvorim vrata odmah se primeti miris plina. Oko auta se ne oseti. Sve kontam da je neko crevo u motornom prostoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže,meni se to desilo pre nekoliko dana,nenormalno se osećao nesagoreli plin u kabini,otvarao haubu,gepek,bocu,gurao glavu i mirisao svuda i nigde se ništa nije osećalo a u kabini je trovalo.A onda sam sasvim slučajno primetio da mi je puklo crevo koje ide od filtera plina do isparivača,na samom ulazu u isparivač pored šelne(moguće da ju je majstor pretegao).Što mi je najčudnije,nekoliko puta sam gurnuo nos pored same pukotine i ništa nisam osetio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže,meni se to desilo pre nekoliko dana,nenormalno se osećao nesagoreli plin u kabini,otvarao haubu,gepek,bocu,gurao glavu i mirisao svuda i nigde se ništa nije osećalo a u kabini je trovalo.A onda sam sasvim slučajno primetio da mi je puklo crevo koje ide od filtera plina do isparivača,na samom ulazu u isparivač pored šelne(moguće da ju je majstor pretegao).Što mi je najčudnije,nekoliko puta sam gurnuo nos pored same pukotine i ništa nisam osetio

I ovaj majstor je njusio sve, nije nista osetio :D

A u kabini se oseti, samo nekako se brzo covek navikne na taj miris. Kad otvorim vrata i sednem u auto osetim miris plina i ne pordje par sekundi osecaj mirisa plina nestane, valjda se nos brzo navikne. :)

Sutra ujutru idem do njega pa neka gleda. Javljam sta je bilo kad sve sredim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

veoma je tesko osetiti plin na nos... samo sapunica pomaze da se vidi gde curi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze da se oseti.
 TNG za široku potrošnju se odoriše, tj. dodaju mu se materije prepoznatljivog mirisa (npr. etil-merkaptan, organsko jedinjenje koje sadrži sumpor), tako da se veoma male koncentracije gasa u vazduhu mogu namirisati

Inace zvao majstor, rece da je boca u pitanju, fabricka greska. Sutra bi trebao da mi zameni to i sredi sve. Nadam se da je problem resen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam slican problem kada sednem u kola obicno je to prvo paljenje dana u kolima ko da smrdi plin nemogu tacno da odredim ali ko da je plin. I to se oseca koliko da ja sednem u kola upalim ih i otvorim prozore i posle toga nista i to je tek sad u poslednje vreme krenulo da se desava. Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...