Jump to content
FAS Goran
silenci

vn malezije 2 trka F1 2012

Recommended Posts

jutros su bile kvalifikacije za veliku nagradu malezije na stazi sepang,pol poziciju kao i drugo najbolje vreme su uzeli vozaci mclarena,a prvi je luis hamilton

mnogo su brzi mclarenovci ove godine,dosta brzi su od redbula,a najvece iznanadjenje je sumaher osvajanjem 3 startne pozicije :thumbup:

http://www.gpupdate.net/en/f1-results/5889/qualifying-2012-malaysian-formula-1-grand-prix/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu se očekivale neke velike promene u odnosu na prošlu trku.

To su praktično isti bolidi. Razlika je samo nedelju dana.

McLaren ponovo brz, Šumaher isto, i to opet bolji od Rosberga, Weber opet od Vettela (tek 6).

Odličan Kimi.

alonso muku muči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muku muči, al izmuči na kraju prvak! Svaka ćast mladjanom Peresu....( Masa izgleda zaboravio da vozi, ili mu se ne vozi više)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno je da postoje neki trikovi za kvalifikacije koji na trci ne funkcionišu (Mercedes).

Kišna trka.

Dobar start ova McLarena. Prekid u 6 krugu zbog padavina.

Nakon restarta po brzini izdvojila su se samo dvojica Alonso i Peres. :thumbsup: :thumbsup:

Alonso dok je staza bila mokra, Peres kada je počela da se suši (verovatno setup).

Čudnim odabirom guma zadnjeg pit stopa (najtvrđe) Peres ponovo brži od Alonsa.

Zbog greške (izletanja) i nagovora iz boksa nije bilo napada na prvu poziciju.

Ovo je najveći uspeh Saubera (2. mesto). Nakon trke Peter Sauber je plakao od sreće.

Da je neko Alonsu ponudio podijum pre trke sigurno bi prihvatio. Ferrariju tek slede aerodinamički paketi kojimma nameravaju da se približe vodećima.

Činjenica je međutim da su u trci mnogo brži nego na kvalifikacijama.

Niko se nije nadao da će posle 2 trke vodeći u generalnom biti Fernando Alonso. Nemam reči za vožnju Masse (15).

mal_12_3.jpg mal_12_4.jpg

mal_12_2.jpg mal_12_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo za ferarri i fernanda alonsa,sjajnom taktikom i na vreme odlazeci u boks fernando alonso je doneo pobedu ferarriju,jos od prosle godine i pobede u silverstonu

sve povale za serhia pereza koji je odvezao svoju trku zivota,koji je mogao i da obidje alonsa,al je imao jedno izletanje,a i iz boksa su ga primirili pri kraju trke,koliko je bio brz ni luis hamilton ga nije mogao pratiti,svaka mu cast

sto rece kole prava kisna trka,cak je i sc izasao,pa je na kraju carli vajting stopirao trku na pola sata,

dosta se promenilo ove godine u f1,nije vise toliko brz redbul kao zadnje dve godine,i zauber i wiliams i force india su se popravile,a i imaju sjajne vozace

vozac hrta narjan kartikejen je bio koban,prvo za batona,a pri kraju trke i po vetela,koji su morali na vanredni pit stop,pa su na kraju oba ostala bez poena,a na trci je bilo bas dosta duela i obilazenja

kimi raikonen ja zaista sjajan vozac i bice sve bolji i bolji,kao i bruno sena koji je jutros bio bas brz

najvece razocarenje iz trke u trku je felipe masa,sve je ocajniji,danas su ga svi obilazili, ne znam dokle ce ga u ferarriju trpeti :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

alonso i perez, ferrari 2013

Ne znam ni sam koliko bi mu to bilo pametno. Jel još nekome prihvatanje pozicije vozača No2 u Ferrariju deluje kao kraj karijere (ili samo niko u poslednjih 20-ak godina nije uspeo da dokaže suprotno)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si, ali

plate su im enormne (meni bi to bilo i vise nego dovoljno za motivaciju da vozim)

uvek imaju sansu za pobedu za razliku od slabijih ekipa

mnogima je san samo da voze ferrari (jednom je cini mi se berger izjavio da vise voli

samo da vozi ferrari nego da pobedjuje u drugim ekipama)

i na kraju perez realno ne spada u sam vrh (danas jeste briljirao sticajem okolnosti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Massa je imao šanse da bude no1 u Ferrariju 2008. Imao je šanse da to bude i 2007., ali je Kimi fantastičnom završnicom sezone te godine osvojio šampionat. Iako je Kimi, negov klupski kolega 2008. tada bio šampion, Massa se borio za titulu.

Izgubio ju je na zadnjoj trci uprkos pobedi.

Sledeće godine, nakon opruge u glavu to više nažalost nije isti vozač. Ima kredita u Ferrariju kakav ne bi imao ni u jednom drugom timu, opraštaju mu se loše vožnje već koju godinu.

Peres bi od Alonsa imao šta da nauči. Od njega je mnogo mlađi, njegovo vreme tek dolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam šta je radio Massa i pre njega Barrichello i pre njega Irvine, ali jedini koji je posle pozicije drugog vozača u Ferrariju uspeo da uzme titulu je Mansell. Možda je u pitanju slučajnost, ali tako je.

I @Integralac je u pravu u svemu što je rekao: dobra lova, vrhunski ili bar natprosečno dobar bolid, a i taj magični faktor "biti deo crvene mašine" je značajan. Ali...

Kod Ferrarija je ta podela (prvi i drugi vozač) istaknuta možda najoštrije od svih timova, ili se bar najbrutalnije sprovodi. Zato mi je uvek bilo teško da poštujem vozača koji na to pristane, nekako mi je u suprotnosti sa beskompromisnim duhom kakav bi potencijalni šampion trebalo da poseduje. I zato mi je bilo čudno kad sam čuo glasine da će Kubica (pre nego što se slupao) zameniti Massu u Ferrariju, a poznato je da je pre prelaska u Renault tražio tim u kojem će biti prvi vozač.

Just my 2¢

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...