Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo nasao sam slobodnog vremena da napravim i okacim neke slike.

 

DSC_0141.jpgDSC_0142.jpgDSC_0143.jpgDSC_0144.jpg

DSC_0145 (1).jpgDSC_0146 (1).jpgDSC_0147 (1).jpgDSC_0148.jpg

 

Inace Punto je proizveden davne 2001 godine, i po nekim procenama nosi oznaku SX (mada nisam bas 100% siguran za oznaku). Uvezen je iz Nemacke, u odlicnom je stanju, presao 140.000km (rado bih proverio pravu kilometrazu ako je ikako moguce).

Od opreme ima: klimu, ABS, 4x Air Bag, servo, el. podizace stakala, bord kompjuter, volan podesiv po visini, vozacevo sediste podesivo po visini i lumbalnom delu, 6 zvucnika, svetlo u gepeku :D

Enterijer je u sivoj boji, kao sto se i vidi. Plastike sa strane sam skinuo da provucem kablove za vufer, a zadnje tapacire da bi ih ofarbao posto su malo izgrebani (postavicu slike).

Sto se tice spoljasnjosti, tu su: branici i retrovizori u boji vozila, antena, i ukrasne lajsne :)

Primetio sam da su sve 4 opruge crvene boje, ali auto nije nista nizi od ostalih, niti ima neke bitne razlike sto se tice udobnosti.

Toliko za sada, pozdrav svima! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u cemu je fora sa opremom? Oznake HLX, ELX, SX, GO i druge se odnose samo na dezen enterijera? Jos nisam nasao konkretan odgovor. :coffee:

Izgleda da su dobijali imena kao blokovi na Novom Beogradu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

SX HLX itd,nije dezen enterijera sta si rekao ili kako vec,vec ti je to paket opreme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

HLX je kod Punta mislim najveći paket opreme... Ima veze sa tim da li ima klimu, da li su sedišta plišana ili obična, koliko air bagova ima, da li ima ABS, el. podizače i td...

Meni je recimo paket opreme EL, imam el. podizače, samo vozačev air bag, 4 zvučnika, naravno bord kompjuter, volan i sedišta podesiva po visini, ali nemam ABS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Farbanje zadnjih tapacirunga:

Tapacirunzi su prvo oprani nitro razredjivacem, zatim vodom i osmirglani skoc brajtom, i onda ponovo oprani razredjivacem. Posle toga je nanet prajmer za plastiku, i na kraju ofarbani akril mat bojom. Evo i slika..

 

mic001.jpgmic002.jpgmic003.jpgmic004.jpg

mic005.jpgmic006.jpgmic007.jpgmic008.jpg

mic009.jpgmic010.jpgmic011.jpgmic012.jpg

 

A ovaj detalj sam preskocio u prvom obracanju, kada je staklo jos bilo cisto :)

 

mic013.jpgmic015.jpgmic014.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koliki je razmak izmedju felne i ruba (165/70 R14) kod punta sa fabrickim oprugama i amortizerima? Kod mene je oko 14.5cm sa crvenim oprugama, pa me interesuje da li je to nize od standardnog.

 

mic0050.jpgmic0051.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2012 at 12:21 AM, majstormica said:

A ovaj detalj sam preskocio u prvom obracanju, kada je staklo jos bilo cisto :)

 

mic014.jpgmic015.jpgmic013.jpg

Kako si uradio ovo sa natpisom punto?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/1/2012 at 10:47 PM, Sh@rance said:

Kako si uradio ovo sa natpisom punto?

Taj natpis sam zatekao kad sam kupio kola. To je ustvari crna samolepljiva folija sa izrezanim slovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan kad sam menjao diskove i plocice (Ferodo diskovi + Ferodo plocice = 3.950 din), primetio sam da je desna manzetna homokinetickog zgloba pukla. :realmad:

Kupim i manzetnu, ali plasticnu :blink:(Febi Bilstein = 600 din). Sad ne znam da li da ugradim tu plasticnu, ili da trazim normalnu - gumenu?

 

mic0060.jpgmic0061.jpgmic0062.jpg

 

Jel imao neko iskustva sa plasticnim manzetnama? :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao i to bas losa iskustva, i pucale mi stalno dok nisam izvalio sta je u pitanju, tada nisam ni znao da postoje dve vrste, ja reko tako se pravi za brava. Zadnji put sam kupio gumene i to sve 4, da ne mislim jel inace taman zamenim jednu ono pukne druga. I sada da ne ureknem su stvarno dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicne su kao na mom autu i saletovom tipu,a bole takve prodaje na forumu samo su 14ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dužeg razmišljanja sam ipak odustao od kupovine felni, i opredelio se za ugradnju gasa. 435e je ugradnja, 5 god garancije.

A za felne ima vremena... S obzirom kakvi su nam putevi najradije bih ugradio gusenice.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...