Jump to content
FAS Goran
br3ka_16v

Fiat Stilo - konektor zadnjeg svetla

Recommended Posts

Poz drugari..imam problem sa zadnjim desnim farom na mom Stilosakiju :) prijavljuje mi gresku na bordu za bulb failure (rear fog , right indicator i jos nesto)..kada sam skidao konektor sa fara primetio sam da mi je jedan kontakt izgoreo mislim da je masa u pitanju..interesuje me da li neko zna gde to mogu da kupim posto se ne prodaje novo nego samo na nekim otpadima..u pitanju je beli konektor u koji idu zice i on se ubaci u kontakt u far..ako neko zna nek postavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nego što nam admin zatvori temu :

- imao isti problem

- na otpadu svi kažu da imaju, a onda kad im kažeš koje je tačno vozilo, te imaju za troja vrata, te za karavan, ali za baš taj koji mi treba, nema

- na kraju kupio u delti (posle tri četiri neuspešna čišćenja, prelemljanjanja) za 2268 dinara, ali sam čekao 25 dana da stigne - pošto u istoriji servisiranja - imali su ukupno 4 prodata takva ležišta za sijalice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan sa istim problemom. Zeza konektor na zadnjem levom već par dana. Svaki put kad stisnem kočnicu pišti rear indicator upozorenje. Malo ga pritisnem pa radi do prve rupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem, iskrivio sam malo kontaktne povrsine koje prenose struju na masu i sada je sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam i ja taj problem i bezuspesno trazio dzek i kad sam shvatio da ga necu naci izvukao sam novu zicu direktno sa mase unutar samog fara i prikacio je preko naj obicnijeg cinc konektora na instalaciju tako da mi sad taj pin za masu ne sluzi nicemu ali savrseno radi vec godinu dana :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako rešen problem prespojena masa sa novim činčom. U stvari to je jedino dugoročnije rešenje. 15 min. posla za vešte ruke sa lemilicom. Suštinski je problem tankih žica u instalaciji moglo je to deblje ali se štedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo ja imam sledeci problem... :wallbash: Do pre nekog dana kad sam stisnuo kocenicu, izbacilo mi je da ne radi zadnja desna sijalica, malo sam ceprkao po kontaktima i proradilo. Posle se to opet desavalo a kasnije sam primetio zasto mi to izbacuje, kad svetli stop svetlo svetlilo i rikverc svetlo svetli ali jako slabo, time sam ustanovio da je to problem. Ploca je bila ispravna, merio sam sa voltmetrom a nije mi bilo jasno odakle veza sa stop svetlom i rikverc svetlom, sto mi nije ni sad jasno?! Jos gore na to danas kad upalim poziciju svetli samo rikverc svetlo, drugo nista ne radi ni stop, ni pozicija ni zmigavac. Jel zna neko mozda gde bi bio problem??? Ja sumnjam da je do mase, al nisam bas nesto preterano siguran. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam i ja slican problem kada pritisnem kocnicu bude nazad lajtsou :2guns:

a problem mi je bio u ploci na kojoj leze sijalice tj

jedan onaj limic je istopio plastiku i spojio se sa drugim i onda je sve gorilo na stopu

to sam rijesio tako sto sam zalio taj limic platiko (pistolj za plastiku)

i evo traje vec dvije godine :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imate problem sa konektorom i masom moze i direktno da se preveze (na masu), kao neko moguce resenje kao sto vec ljudi rekose. Evo kolega je ovde super objasnio sa sve slikama: http://www.fiat-lanc...140#entry820609

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko moze da mi uslika desnu stranu dzeka za zadnje svetlo na stilu 3v,  treba mi raspored boja da povezem struju, 

verovatno se pitate sta ce mi to...  prosle nedelje kupljen auto u katastofalnom stanju i pored toga sto je urnisan i spolja i iznutra neko je odsekao dzek od desnog svetla.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E gde da nadjem buksne koje idu u taj beli dzek? Bio sam u Kanibalu, nemaju. 

U pitanju je crna žica, "najgornjija" :)

 

P_20170206_122941.jpg

P_20170206_123104.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko?

 

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj microprinc i:

KELCO d.o.o.

Bulevar Kralja Aleksandra 326, 11000 Beograd, Srbija

Telefoni: (+381-11) 2403-376 i 2403-387
Telefax: (+381-11) 2403-713

Email: office@kelco.rs


Radno vreme

Ponedeljak-Petak: 09:00 - 17:00
Subota: 10:00 - 15:00

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce oni imati tako nesto (bar iz licnog iskustva sa drugim konektorima, obicno opet budzim buksne prema fabrickim da bi uopste mogle da udju ili bile cvrsto u dzeku).

Sto rece postovani kolega iznad, najlakse je neka ti to cviknu na nekom otpadu, pa samo prepakuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd jedno laicko pitanje.Kad stisnem kocnicu cuje se nesto klik iz tog dela,a mislim da nebi trebalo nista da se cuje prilikom stiskanja kocnice,.Pise u knjizici da je prethodni vlasnik cackao oko mase stop svetla e sad dali je to to ili nesto drgo nemam pojma pa zato i pitam kako to resiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon što sam obišao sve radnje, i nisam našao, otišao sam kod električara koji mi je izvukao novu masu i spojio sa starom. Cela zaje..ncija za pola sata i 500 din gotova. Pa duplo više vremena i goriva sam potrošio, neke stvari se stvarno ne isplate sam da ih uradiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivdzabg... da li bi ste bili ljubazni da mi kazete kod kog elektricara ste otisli? kod mene izgoreo dzek (rekao bih da je uzemljenje) i palio gasio mi svetlo kad sad cela zadnja leva strana mrtva.

 

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...