Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

Grande Punto - naknadna ugradnja donje zaštite motora

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Posle citanja ovog foruma,ugradjen sus plex na grande puntu 1.3 66kw.

Ja sam zadovoljan.

Jedino kad sam ugradjivao,majstor je rekao da 1.3 nema fabricki susplex,jer je mali motor pa da bi se hladio,zato fabrika nije stavila.

Sta mislite o tome,vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovom slucaju - prica o hladjenju nema smisla. 1.3mjet nije motor poznat po pregrevanju, cak iz nekog mog iskustva vrlo se sporo i zagreva...

Cista usteda - nista drugo. Sve 1.9 verzije imaju sus-pleh, 1.3 i benzinci - jok

Svakako dobro si uradio, skoro svaki GP 1.3 koji sam video je imao zardjala dole ona creva od klime...bas neugledno deluje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za benzince mi donekle i pije vodu jer je sve usijano, podsetio sam se kolika je razlika kada sam turbo dizela zamenio za turbo benzinca. Cak i skuplje i napucanije verzije koje su kostale preko 20-25k kao nove, nemaju suspleh, tako da tu prica o nekoj ustedi pada u vodu. Za manje dizele se apsolutno slazem. I ja sam se zanosio time da odmah po kupovini nabacim suspleh, ali posle konsultacija sa mnogo iskusnijima i s obzirom da fabricki nije predvidjen, odustao sam odmah od te ideje.

Svakako korisna stvar, koja stiti motorni prostor od vlage i prljavstine, poboljsava opstrujavanje vazduha...

1 hour ago, milandjbg said:

majstor je rekao da 1.3 nema fabricki susplex

Generalno se za Fiate proveri pomocu par klikova. Uneses VIN u ePer za vozilo koje te zanima i vidis da li je iz fabrike izasao sa susplehom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta nikako? Punto HGT 1.8 16v ima sus-pleh najnormalnije...svaki. Recimo...

Turbo benzinci trebaju vece hladjenje pa nemaju sus-pleh ako vec nije nekako drugacije reseno.

 

Ako nadjes sus-pleh stavi, cisto zbog zastite...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem, dosta znaci da zastiti motorni prostor. A i ugradjivali su ljudi konkretno na GP vec dugo unazad, tu su i iskustva.

Met'o bih i ja rado, mislim suspleh :lol:, ali npr. kod mene na benzinjari turbo ima i dodatno vodeno hladjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno beše kada sam ga ugradio i još uspešno vrši svoju funkciju.  Motor izgleda  kao da je star mesec dana mada nisam ni prešao puno.  Možda nekih 60-70 hiljada km nakon ugradnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivan said:

 

 

6 hours ago, Milutinac said:

 

Ljudi hvala puno na podeljenim iskustvima..

Slazem se sa vama da ipak ta zastita dosta znaci ..

Ako neko jos bude hteo da stavi srednji deo kosta 1800 din vlada u rakovici....

Edited by milandjbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je velicina vijaka za zastitu? Posto auto ostaje kod mene i stoji na ladnom betonu preko zime planiram da ga zastitim malo ove zime, a i brze ce da se greje :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da zastitim alternator od vode.

Da li moze da se kupi samo desna zastita ili moram da kupim komplet sve?

Ne bih dirao nista sto je fabricki predvidjeno ali zbog alternatora bi stavio samo zastitu ako je moguce samo ona da se ugradi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na par mesta sam video da se prodaje iz tri dela, tako da mislim da je moguce uzeti samo jedan. Najbolje je da nazoves i pitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...