Jump to content
FAS Goran
integralac

Fiat/Lancia/Alfa Romeo - značenje signalnih lampica

Recommended Posts

Da li neko zna šta znači tj šta predstavlja ovaj zuti znak ili simbol koji mi se pojavio na ekranu
 

cxcb410001.jpg  cxcb410002.jpg
 

U uputstvu ga nema a o Abarth verziji ima samo u onom "skeniranom" uputstvu za Stila u ono drugom nema ništa. Probao sam i kod čika gugla ni on nije baš upućen šta to znači tj nema nikakvu informaciju.
Taj znak mi se pojavio samo 2 puta pri davanju kontakta a kada upalim auto on nestane. Nakon ta dva puta više se nije pojavljivao. Nema nikakve druge greške niti obaveštenja uz taj simbol jednostavno se samo on pojavio i nista drugo. Auto normalno pali i radi nema nikakvih problema ili grešaka i poruka.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje fore koristis da se pohvalis abarth tablom :p
Salim se, ne znam sta moze biti ali ako se ne prikazuje u voznji nego samo na kontaktu, znaci da nemas problem nego on sve proverava kao sto upali lampicu i od abs, ulje, aku......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dobra fora? ☺

Ne, neuključuje se stalno već se pojavila samo ta dva puta i više ne ali me interesuje šta predstavlja? Za provere ide ona varijanta sa lupom i ispiše ok i to je to. Ovo nikako ne mogu da provalim šta je.

Edited by Branko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce!!! Sada kapiram da sam montirao kameru za rikverc na mesto svetla za tablicu i da se tada i pojavio. Odlično a jel to iz iskustva ili postoji negde kompletan spisak svih simbola jer u uputstvu nema svih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz mozete li mi reci zasto mi svetli oval ampica i treperi u toku voznje prva levo?
Fiat Bravo 1.6 16V 1996 
IBTA4pKs.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvena lampica?

Check engine lampica, opšta. Označava dosta različitih problema koje prijavljuje motorni komp. Od banalnih do ozbiljnih.

Šta je tačno od toga se može jedino saznati nakon priključivanja na dijagnostiku.

Imaš posebnu temu "Fiat Bravo 1.6 - check engine".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Do prije neki dan mi se u toku voznje pocela paliti ova lampica, a na internetu nisam mogao naci tacno sta ona predstavlja, pa da li neko od vas zna znacenje lampice?

32123.png

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voda u filteru goriva, mozes da probas da ispustis.

@msroky

Tema je spojena sa postojecom, nema potrebe otvarati novu.

Korisnicko uputstvo za Fiat Stilo: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi siguran da je voda u filteru, sad sam provjeravao vodu za motor i bila je ispod minimuma pa sam dolio, mislim da je zbog toga.

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je voda u filteru kako onda to rijesiti, i da li je to neki ozbiljan problem.

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da ispustis sadrzaj iz filtera. Odvijes senzor koji se nalazi na dnu filtera i sacekas da iscuri, mada mogo bi i da ga zamenis, nije neka investicija. Ufi je oko 1800din. Ako ti je stilo starijeg datuma, tipa '01, '02god, hoce tako ponekad i bezveze da javi gresku na momenat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citaj - voda u gorivu.

Ako je senzor ispravno pokazao, ubuduce uz ovo sto je iznad receno takodje povedi i racuna gde tocis gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U uputstvu od Libre stoji ovo 

 

Quote

ESP (amber) (where required) By turning the key to MAR position, the warning lamp on the dashboard will light up and go out after about 4 seconds. If the warning lamp does not go out or stays on when the vehicle is running, contact your Lancia Dealership. The flashing of the warning lamp when the vehicle is running indicates the actuation of the ESP system and/or the ASR function. The simultaneous lighting up of warning lamp á on the dashboard and of the LED on the switch indicate ASR function malfunction. In this case, contact your Lancia Dealership

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj čikica što sedi i kao da je pojas preko njega trepče...žuta lampica,šta je to? (Al objasnih haha)

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ковац

 

Naravno da zna i već je napisano ko zna koliko puta. :)Valjalo bi zato pročitati šta se ranije pisalo u temi gde je post spojen...jer teško da si ti prvi u istoriji ovog Foruma koji ima takvo pitanje. :) Kako bi ubuduće lakše znao šta znači ta i svaka druga lampica, klikni na ova plava slova ispod da besplatno skineš vlasničku knjižicu za Punta, u kojoj piše svašta nešto, pa i značenje svih lampica:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38861-uputstvo-fiat-punto-mk2a-mk2b/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, da li neko zna koje značenje ima ova lampica, tražim je po internetu i ne mogu da je nadjem

IMG_20191004_102025.jpg

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...