Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
urkozamanje

Punto mk.2 - problem sa pozicionim svetlima

Recommended Posts

E ovako, naime pre neki dan mi se desilo da sam ugasio auto, izvadio kljuc, ukljucio alarm, i prodjem ispred kola i vidim da pozicija na strani vozaca blinka. Vratim se, startujem auto, pozicija radi. Opet ugasim auto, ona i dalje blinka. Na kraju sam je izvadio. U pitanju je bela led pozicija. Jel zna neko kako je moguce da blinka?

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je radilo normalno i posle skidanja farova radi poliranja, vratio sam farove i sad napred nema pozicionih svetala. Ostalo sve normalno radi. Ne vidim sta sam mogao da zeznem, jer sam sve skinuo lepo i vratio dzekove normalno. Ne vidim ni razlog da je nesto moglo da pregori.

Znaci jos jednom da istaknem da zadnje pozicije rade i da napred u farovima sve radi, sem pozicija. Ne radi ni leva ni desna pozicija. Sta je moguci problem, neki relej osigurac? I ako bi mogli da mi kazete oznaku releja, osiguraca, da ne trazim redom. Unapred hvala! :thumbup:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je problem do osiguraca (mada niko nije nista odgovorio posebno), imam dilemu koji je za poziciona svetla...? U semi vidim da ima za oborena (srednja) i duga svetla, ali se za poziciona svetla nigde ne pominje... Jedino sto mi izgleda kao najslicnija mogucnost je F32, mada nisam siguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveren F32, kao i svi ostali osiguraci u autu i svi su ispravni. Hoce li neko biti ljubazan da mi da preporuku sta dalje da gledam i gde da trazim kvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bio problem u sijalicama. Inace da dodam i to da relej za poziciona svetla ne postoji, cisto da budem i ja nekome od koristi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovanje svim ljudima na forumu, ne znam da li sam u pravoj temi, ali imam jedan problem. imam Punta 2002 god. 1.2 8V, do juce je sve radilo normalno i onda sam izgubio instrument tablu, nema nista, totalni mrak, samo sat stoji, a auto radi normalno, prvo sam skidao klemu sa akumulatora jer sam mislio da je komp nesto odlepio, posle sam proverio osigurace i ustanovio da je jedan osigurac od 10A pregoreo, zamenim taj osigurac i tabla proradi, ja sav srecan ponovo upalio auto kad ono cas rade-cas ne rade stopaljke nazad kad stisnem kocnicu, ja ponovo stisnem kocnicu kad auto samo odjednom smanji obrtaje i primetim da mi nesto vuce struju jer se videlo i po farovima da nesto vuce struju, auto se ugasi iz cista mira i nesto je zamirisalo u kabini kod volana kao da je doslo do kratkog spoja. sad mi radi samo svetlo u kabini, svetlo u gepeku i centralna brava, a ne radi mi ni alarm, ni kljuc kad stavim u bravu, auto mrtav, nema nista pa ako moze neko da mi pomogne da bar mogu da ga osposobim da ga upalim da ga oteram kod autoelektricara. HVALA PUNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jucer sam upalio auto i zakljucio da mi ne radi osvjetljenje table i ventilacije,naravno ni pozicije ne rade vani dok se ne upale kratka svjetla,svi osiguraci su ispravni.Ima li neko ideju sta bi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...