Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

Sve dok su zvuci iz tapacirunga dobro je.To se rešava za malo vremena i još manje para. Može da iritira, mada ja te zvuke ne primećujem. Bitno da nije iz trapa i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusko23, očigledno ti auto služi za obavljanje posla, možda ti je racionalniji izbor punto, fiorino ili čak doblo, ako prevoziš i neku kabastu robu, dizel svakako.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš iskustva sa Yugom. :laughing:

 

Zvuci iz tapacirunga najčešće postoje jer nešto ne naleže kako treba na podlogu. Uglavnom sve to se da rešiti uz pomoć one dihtung trake za prozore, tekstilne izolir trake ili nekog sličnog sredstva. Kod starijih vozila i sama zamena žabica ume da da dobre rezultate. Najteže je locirati odakle stvarno dopire zvuk tj šta ga proizvodi.

 

Bližim se 5000 km i ne primećujem ništa od tih zvukova. Za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice nekih zvukova.

Obrati paznju na pojaseve, tj kada se ne koristi moze da se popreci i lupka o plastiku a obloga pojasa pri dnu suska kada se pojas koristi, ne znam kako to suskanje resiti..Treba ga odvojiti od sedista i onda ne daje iritirajuci zvuk. Dodatno, sediste suvozaca treba pazljivo uglaviti jer i ono zna da pusti nekada neki cudan zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle dva dana cuo zveckanje i iznervirao se. Ispostavilo se da je suvozacev pojas . Jos par puta je zveckalo ili strugalo i svaki put je bio nezgodno okrenut pojas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suvozački pojas se ne vrati kako treba nakon upotrebe nego se iskrivi i pušta iritirajuće zvuke. Potrebno ga je namestiti kako treba da stoji i sve bude ok. Na sreću pa može da se uradi iz vozačkog sedišta. I mene je nervirao na početku. To je jedini zvuk koji sam primetio do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je samo to sto se cuje suvozacki pojas kad se ne namesti dobro, ni po jada... ali sto vise vreme prolazi sve vise lupka i skripi... lupka u svim vratima, sve, ali ono sto je lupkalo u B stubu kao da je prestalo samo od sebe. Mozda zaista zavisi od vrsta guma - sa letnjim lupka B stub, sa zimskim vrata... ;)

Mozda je i zbog toga sto stanujem preko puta skole, a prelazim i preko gomile lezecih svaki dan... u redovnoj dnevnoj ruti imam min 12, cesto i 18 lezecih raznih profila (betonskih, gumenih, uzih, sirih...), pa se mozda kod mene "proculo" ranije... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čuje neko resko kao metalno lupkanje nazad pri svakoj većoj džombi ali sam onda otkrio da zapravo zadnji okvir tablice nije najsrećnije pričvrščen. Malo braon gume za dihtovanje prozora sa pijace i problem rešen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ata izgleda da smo samo ti i ja Stevo Zigon. Bas tako, cuje se iz svih tapacirunga i lepo si primetio najcesce na lezecim policajcima i skroz blagim neravninama, ili ako je asfalt grublji, o kaldrmi i da ne pricam. Zvuk je neobjasnjiv, kao da se nesto odlepljuje i zalepljuje na plastiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam probao benzinca i 1.3 mjet ii i pregledao vase misljenje i probleme

mislio sam da dam moju kromu i jos kesa i da uzmem trekking u fulu

ali sam ipak odlucio da zadrzim svoju cromu 150ks 2008 g  i da uzmem na kredit 500l osnovnu verziju za 10900

i imam dva vozila i ne boli me glava da li sam pogresio, i jos mi pare ostale u cepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce to sa godinama... i ostali ce primetiti razne zvuke cim im zatrebaju naocare za blizinu! :(;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam probao benzinca i 1.3 mjet ii i pregledao vase misljenje i probleme

mislio sam da dam moju kromu i jos kesa i da uzmem trekking u fulu

ali sam ipak odlucio da zadrzim svoju cromu 150ks 2008 g  i da uzmem na kredit 500l osnovnu verziju za 10900

i imam dva vozila i neboli me glava da li sam pogresio, i jos mi pare ostale u dzepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(ovo se odnosilo na Bojana i komentar za Stevu Zigona... al uskoci Dusko u intermecu) ;)


Evo ga opet... zbunjuje nam citaoce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa dusko 23 nismo se to od tebe nadali  :o

 

kada si vec odlucio da ostavis cromu, nisi ni morao da kupujes 500L, ostalo bi ti najvise para u dzepu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ata izgleda da smo samo ti i ja Stevo Zigon. Bas tako, cuje se iz svih tapacirunga i lepo si primetio najcesce na lezecim policajcima i skroz blagim neravninama, ili ako je asfalt grublji, o kaldrmi i da ne pricam. Zvuk je neobjasnjiv, kao da se nesto odlepljuje i zalepljuje na plastiku

Druze, obrati paznju na oblogu pojasa, ona daje takav zvuk. Znaci, kada cujes zvuk, spustis ruku levo do poda i odvojis oblogu/ulozak pojasa od sedista i tapacira. Tvoj opis mi lici na taj zvuk a to je beznacajan problem jednom kada utvrdis odakle dolazi. Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce to sa godinama... i ostali ce primetiti razne zvuke cim im zatrebaju naocare za blizinu! :(;)

 

a sve prestaje da lupka kada ti bude potreban slušni aparat :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusko, pored Crome, 500L ti nije narocito potreban oba su porodicni automobili i slicne namene... obicno ljudi imaju jedna manja za po gradu, i jedna veca za duza putovanja sa puno prtljaga...

 

TheCityAndTheStars... probacu, taman sutra idem na duzi put (Zlatibor), pa cu imati vremena da eksperimenticem...

 

ps. mali off: Da li je Ibarska ovih dana opterecena? Razmisljam da li da idem preko Valjeva, kao sto obicno idem, ili preko Cacka, malo za promenu (iz NS)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam išao pre dve nedelje, tamo preko Valjeva a vratio se preko Čačka. Ibarka uvek opterećena, ali uvek, a preko Valjeva bliže, nema gužve, dosta lošiji put, puno rizle, a nemaš šuspleh. Pa biraj šta ti je manje zlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam bas supermen, ali imam poprilicno veliko, da ne kazem super uvo, koje sam prislonio na tapacir dok me je zena vozila, sto znaci da je detektovano odakle dolazi zvuk, ali ne mogu da objasnim zbog cega

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...