Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

FAS opet privremeno obustavio proizvodnju
 
84704-Fiat%20500L%202.jpg
 
Kako prenosi Tanjug, Kompanija Fiat Automobili Srbija na kratko je obustavila proizvodnju vozila zbog kašnjenja isporuke komponenti.
''Uprkos činjenici da je došlo do kratkog prekida u isporuci i proizvodnji modela 500L, kompanija FAS uverava da će prekid biti kratkotrajan i da su preduzete sve mere kako bi se situacija stabilizovala'', piše u saopštenju FAS-a. Kašnjenje globalnog Fiatovog dobavljača "Selmat" sa isporukom komponenata za 500L doveo je do kratkog obustavljanja proizvodnje ovog modela za Veliku Britaniju, kao i proizvodnje modela sa volanom sa leve strane za ostala tržišta. Prepreku nastavku proizvodnje stvara i činjenica da u ovom trenutku nema dovoljno dodatnog prostora za skladištenje novih automobila koji čekaju finaliziranje. Do sada je na lageru spakovano 800 vozila 500L za britansko tržište sa volanom s desne strane, a 400 vozila namenjenih ostalim tržištima, biće skladišteno usled nedostataka komponenti.
 
FAS uvek nastoji da ispuni obaveze i bude spreman za sve izazove koje tržište može da donese, čak i u trenucima kad se potencijalni problem pojavi van okvira same kompanije. FAS veruje da će bez obzira na novonastalu situaciju ispuniti sve svoje obaveze prema kupcima, kao i da će prekid biti nadoknađen efikasnim radom, navodi se u saopštenju. I u maju je bila prekinuta proizvodnja u dve fabrike u Evropi od kojih je jedna u Srbiji, zbog dobavljača. FIAT je tada saopštio da je prekinuta proizvodnja u dve fabrike u Evropi od kojih je jedna u Srbiji, zato što nisu primili komponente od dobavljača.

 

auto.blog.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neozbiljno, a neozbiljno što nije završen auto-put Batočina - Kragujevac kao i ostatak obilaznice itd itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam koristio GPS (iGo, preko telefona), i zbunilo me pokazivanje brzine. Brzinomer pokazuje 50-55 km/h, koliko je moguce oceniti na vrlo nepreciznoj skali, a GPS 45 km/h, mnogo velika razlika... neko laze "debelo"... Da li je jos neko primetio ovo?

 

Inace, velika zamerka 500L-u je sto nema digitalni merac brzine... pa mogli su ga staviti makar na uconect, sigurno imaju taj podatak u racunaru kad vec racunaju prosecnu brzinu, speed alarm i sl.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi imaju toleranciju. Malo zbog zakona, malo zbog potrošnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ali lazu linearno sa povecanjem brzine. Ako je GPS tacan, nije bas malo odstupanje na samo 50 km/h, koliko li je onda na vecoj brzini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se setio jednog detalja.Da li ste primetili da 1.3 u leru ima 1000 obrtaja (mozda trunku nize)? Prvo sam mislio da je malo mnogo za dizel I da nije dobro podesen ler. Nije me mrzelo pa sam jednom kad sam prolazio pored Stojanova otisao da provere. Dobio sam odgovor da je to normalno za ove nove motore jer to nisu oni stari dizeli, ali da I obrtomer malo laze. Koliko pokazuje ostalima na leru?

Citao sam na ovom forumu vec da je neko vec ispitivao potrosnju pri kocenju motorom I dokazao da na nizbrdici ne trosi nista, a ne 2 litre kako pise na bordu, tako da me ne bi cudilo ni da laze za brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam video u gradu jednog crnog zatamnjenog. i reko daj da vidim sta je uradio sa onim malim prozorcicima, iza zadnjih vrata. uzas, covek ih ostavio bez folije... ne znam jel mi gore to ili onaj drugi nacin da se spolja zalepi neprovidna folija pa ostanete bez prozorcica. u cemu je fora sa tim, ako moze neprovidna sto ne moze samo zatamnjena? jel iko propisno zatamnio 500l? pod propisno ne mislim po zakonu nego sva stakla.

 

i molio bih moderatore da ne prebacuju ovo u temu o zatamnjivanju jer ovo je specificno pitanje bas za ovaj model a ne neki univerzalni problem zatamnjivanja. pitanje da li ce tamo dosta vlasnika 500l procitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jel moze to malo staklo da se skine pa da se zatamni ... kad je postavljeno mora da moze i da se skine nekako, to da se postavi crna folija spolja mi ide u glavu, ali da se ostavi bez folije izgleda kao da obujes cipele a ne obujes carape :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moze da se zatamni. Ali....majstor skalpelom sece foliju iznutra uz ivicu a ti skontaj sta moze da se desi kad saberes skalepl i plastiku. Kapis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg, ako je to razlog uzme papir i makaze i malo po malo dok ga ne ukroji i eto mu ga šablon. Neće svet da propadne ako ga ne odradi skalperom za 30 sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam nemački, ali vidim 500L poslednji, u konkurencija sa dva nemačka modela, baš čudno :laughing:  

 

Trebalo je da izaberu za test fiatov twinair, dakle turbo benzinca, kao kod druga dva konkurenta, pa bi po ceni i karakteristikama bili sličniji.

 

A to da je po konforu najslabije ocenjen od  sva tri automobila, to ne mogu da zamislim, s obzirom da je to jedna od najboljih stvari kod ovog fiata.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi uporedni na koje sam naleteo.

Šta kažu englezi, Fiat 500 L vs Mini Countryman vs Nissan Qashqai svi 1,6 D


500_1.jpg 500_2.jpg 500_3.jpg 500_4.jpg

 

 

Prvi ozbiljniji uporedni test. Definitivno mu treba 1.6 MJ sa 105 i 120 KS. Ovaj mali više 1.2 (1248 ccm) nego 1.3 MJ je smešan i previše slabašan za auto tih gabarita (velika visina 166,5 cm i težina karoserije 1408 kg). Sa dve osobe u vozilu dobro prelazi 1,5 tona.

Fiat_500_L_uporedni_test_1.jpg Fiat_500_L_uporedni_test_2.jpg

Fiat_500_L_uporedni_test_3.jpg Fiat_500_L_uporedni_test_4.jpg

 

 

Prvi uporedni test, suparnik Ford B Max


500_L_vs_B_Maxx_1.jpg 500_L_vs_B_Maxx_2.jpg

 

 

Blizanci

500l_1.jpg 500l_11.jpg

 
Dodatak
500_L_1.jpg 500_L_2.jpg 500_L_4.jpg
 
500_L_5.jpg 500_L_6.jpg 500_L_7.jpg
 
 
500_L_tw.jpg

 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehehe imaju rucku iznad vozaca, koji zaj..b (na 45sec) 

nas je bolji 

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve zvanične fotke , bolje da je zadržao ime 500 XL

2014_fiat_500l_living_1_1920x1080.jpg 2014_fiat_500l_living_2_1920x1080.jpg  Fiat_500_L_Living_3.jpg

 

2014_fiat_500l_living_3_1920x1080.jpg 2014_fiat_500l_living_4_1920x1080.jpg
Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne znam da li je negde bila ova vest sa predstavljanja trekking verzije...

 

Predstavljen FIAT 500L Trekking

 

U subotu 15. juna u sportsko-rekreativnom centru "Milan Gale Muškatirović" u Beogradu održana je srpska promocija modela FIAT 500L Trekking.

 
82155866851bc92cd63707507947273_640x4438
 

FIAT 500L Trekking svečano je otkrila Ivana Maksimović, olimpijska vicešampionka u streljaštvu. Na taj način, zvanično je počelo i "Leto na Galetu". 
Do kraja ovog leta predviđeni su tematski vikendi, veliki broj raznih aktivnosti uključujući i promocije automobila FIAT grupacije.

 

166610837351bc92d002819625659631_640x480
 

Kompanija FIAT automobili Srbija (FAS) ujedno je započela i saradnju sa Olimpijskim komitetom Srbije u okviru koje će pružiti podršku našim sportistima u novom olimpijskom ciklusu. 
"Drago nam je što aktivno možemo da podržimo sportiste i da budemo deo stvaranja novih talenata i pretvaranja naših sportista u još veće šampione", rekao je Boris Čučković, marketing menadžer kompanije FAS.

166997782851bc92d2c666d598772160_640x449
 

"Leto na Galetu" trajaće do kraja avgusta, a posle FIAT-a 500L Trekking, koji je predstavljen u junu, posetioci će u julu moći da se upoznaju sa gamom vozila iz programa Jeep, dok će avgust obeležiti brend Alfa Romeo.

 

142023046151bc92d92eb2b120779409_640x436

 

Već na prvi pogled, Trekking otkriva drugačiji karakter u odnosu na klasični model 500L. Posebno dizajnirani branici imaju i dodatne zaštitne panele, a od fizičkih oštećenja zaštićeni su i ostali delovi karoserije koji se nalaze najbliže točkovima i tlu. 
Na taj način, čitav donji deo karoserije obrubljen je zaštitnom plastikom.

 

47282836651bc92df32da0523260399_640x4808
 

Kao standardni deo opreme, Trekking ima i specijalne 17 inčne alu felne. Automobil je prilagođen svim vrstama puteva zahvaljujući posebnom "Traction +" sistemu kontrole proklizavanja. 
U FIAT-u kažu da je sistem naročito pogodan za automobile poput ovog, koji ne zahtevaju posebne off-road mogućnosti, a i znatno je jeftiniji od klasičnog 4x4 pogona.

 

202517245351bc92e5f28c6500949163_640x484
 

"Traction +" pomoću algoritma kontroliše i upravlja kočionim sistemom i simulira diferencijal sa zaključavanjem. 
Sistem se uključuje pomoću dugmeta na kontrolnoj tabli, a koristi se pri brzinama manjim od 30 km/h.

 

83229312751bc92ec62829034576299_640x4808
 

U ponudi će se naći dve benzinske i dve dizel verzije. Osim 1.4 litarskog benzinca sa 95 ks na raspolaganju je i novi 0.9 litarski TwinAir Turbo sa 105 ks, dok su kod dizelaša zastupljeni 1.3 litarski MultiJet II sa 85 ks i 1.6 litarski MultiJet II sa 105 ks.

 

182094687151bc92f2d38da671225190_640x480

 

FIAT je najavio da će prodaja modela 500L Trekking u Srbiji početi tokom leta, a uskoro će biti poznato i koliko će ovaj automobil koštati na našem tržištu. 
Nezvanično smo saznali da će početna cena iznositi oko 15.000 evra.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je onaj što smo videli da ga kriju u fabrici, bolje da je ostalo 500XL... Pošteno, valjalo bi malo proširiti paletu motora, sa obzirom da će u njemu da se vozi još dve osobe više, dakle 1.4 tJet i 1.9mJet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...