Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

^ normalno... Ovo je pre svega porodican auto za uzivanje i za laganu voznju, a ne za trke!

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je koliko cu da uzivam vozeci ga 80km svaki dan kroz gradsku guzvu i Ibarskom :blink:

Siguran sam da je motor poprilicno spreman za voznju s'obzirom da je prvi servis tek posle 20000km.

Mada i ja se necu zezati sa 12000eur a pogotovu necu ludo zaletati auto sa dvoje dece pozadi...

Po meni, lagano mesec - dva, ipak je to celik koji treba da nalegne, zaptivke, instalacije... koje nije moguce instant proveriti - sve to trazi neko vreme

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ni dok sam imao auto sa jacim motorom nisam vozio brze od 140km/h, tako ce biti i sa ovim. a sad jedno pitanje za "pametnjakovica". mozes li da izracunas kolika bi steta bila ako bi svaki hiljaditi auto od tih 5 000 000 zaribao usled neispitanosti u prvih par kilometara?! o sramoti da i ne govorimo. ali ipak mi smo srbi, mi razmisljamo o par litara benzina, mi grebemo nova vozila zbog pus pauze, mi se raspravljamo tri dana da li je kamata 1,78%, ili 1.99%,... :offtopic:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto smo apsolvirali razrađivanje motora, da li je još neko primetio sem mene da evropska verzija nema kameru za vožnju u rikverc, dok USA verzija sa Lounge paketom opreme ima i tu sitnicu:

 

Selection213709_01.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajdemo u USA da kupimo kola!

Tamo sigurno ne lazu za rokove i nude, za nas ovde, naucnu fantastiku po neshvatljivo niskim cenama

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ima neka fora kao i za Juga. Plati se nekom par piva da lupne malo karoseriju, auto ne ode na brod jer je oštećen i svi srećni  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videli smo ga uživo, i neizgleda toliko neskladno kao na slikama. Čak i otpresci nisu na oko toliko duži, ko nezna ne bi ni provalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na slikama deluje malo bezveze zbog točkova koji su premaleni za ovu dužinu auta...

 

Nisam siguran da li je bila slika na ovoj temi, ali u početku je bilo priče kako je to preslikan Mini Countryman, evo čisto jedne da se uporedi

 

fiat%20500l%20mini%20countryman%20111.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše se poredilo:

 

fiat%20500l%20mini%20countryman%201.jpg

fiat%20500l%20mini%20countryman%20111.jp

fiat%20500l%20mini%20countryman%2011.jpg

 

 

 

Blizanci

500l_1.jpg 500l_11.jpg

 

Sličnost je zapanjujuća (spolja).  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to pretpostavio sam da je bilo negde, pošto mi je ovaj link izbacio na autoblogu... Ma ovaj "naš" je veći od Minija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec napisah negde. USA i Trekking verzije u kombinaciji sa odredjenim Alu felnama i BiColore bojama izgledaju najbolje. Na primer komplet beli sa blago zatamnjenim staklima, belo hromiranim felnama i sa socivima napred (kad se ubace ksenon svetla) - bombona. :) Ili komplet crni zatamnjen, kombinacija Crno-Bele felne itd.

Parking kameru isprobao i solidna je. A i sam TouchScreen koji je veci kod USA modela i ima vise opcija, od navigacije, satelitskog radia i tih kamerica, zvuk je isto bolji, tj samo ozvucenje

 

500_L_Beats_by_dr_Dre.jpg

 

i ima velike razlike u odnosu na Stock verziju, kvalitet sedista, kozni volan i enterijer, branici ojacani, dvoozonska digitalna klima i jos puno nekih sitnica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da bi prodao Fiata (ili neki drugi evropski auto) u Americi, moras stvarno mnogo da ponudis, pa cak i na svoju stetu dok ne postignes neku popularnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat planira da 04.jula na dva kontinenta predstavi nove modele 500 L. 500 L za američko tržište ( kada i kreće prodaja) i za evropu 500 L Trekking i 500 L long (XL).

Do sada je prodano u evropi oko 25 000 primeraka 500 L (2013.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da kupim 500L sledece nedelje, tj da ga porucim... Uzeo bih 1.4 benz. Voleo bih da dobijem jos iskustava sa potrosnjom... Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

predjeno 1300 km, prosecna brzina 31km/h, potrosnja 8,1l. na otvorenom trosi oko 6.5 to ti je sve po bordu, a mislim da je to i realna potrosna. moze  da se smanji, ko hoce da vodi racuna o menjanju brzina i stiskanju gasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...