Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

Imao sam prilike da provozam 500L, meni je sasvim OK. Da se razumemo, nikada ga ne bih vozio kao jedini auto u kuci. Da je praktican i funkcionalan jeste. Malo je kombi osecaj, ali za tu klasu vozila je to ocekivano. O tome da je bolje da su pravili novog ficu, pogledajte malo cene po Italiji za obican 500. Nema ga ispod 6 hiljada EUR 2008-o.

500L je nov model i bice aktuelan bar jos 5 godina, nema smisla porediti ga sa necim sto je vec bajato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na kraju ću poverovati da su uvoznici kupili par naloga na forumu da pljuju 500L pošto ništa nisu prodali od kako je krenuo Nacionale :laughing: 
Gde se baš uhvatiste za to da je ružan, super izgleda i baš sam srećan što ćemo ih sve više viđati u gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem sa tobom: citao sam jos neke forume gde pljuvaci pominju da je losiji i od Sandera :D

tapatok 2

Edited by Woodoo
ne citiraj upis iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ukusima se ne raspravlja :)

Po meni ima odličnu ponudu motora za benzince gde mi najbolje delje 1.4 95ks sa 6 brzina koji može lepo da krstari autoputem bez ulaska u visoke obrtaje, a od dizela 1.6mjet koji mi već duže deluje kao prava mera za prosečan Srpski auto koji treba nekad da povuče i opet da troši jako malo.

 

Oprema je takođe odlična. Ima stvari koje ni mnogo luksuzniji automobili nemaju i to po jako niskoj ceni u odnosu na konkurecniju.

Ali mi je baš ružan auto. Volan i menjač mi deluju kao da su igračkice neke i ceo auto izgleda kao da ga je Burago dizajnirao. Unutra mi još gore deluje i zbog toga ga nikada ne bih uzeo. Sa druge strane Fića mi je simpatičan gradski auto, ali kao što reče Coo ne bih ga uzeo da mi bude jedini auto u kući

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se o ukusima ne raspravlja. Kazem da na forumima pljuju 500l da je losijeg kvaliteta od Dacije, manje startan od Renoa 4...

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na to smo navikli kad je Fiat u pitanju... Cega sam se sve naslusao za moj vec "bajati" Stilo, pa nikada ga ne bih kupio, a evo prezadovoljan vec 6 godina. Da ne pricam koliko sam ljudi posle voznje zainteresovao za njega (daleko pre nego sto se ovde namnozio zbog pada cene).

Niko ovde ne spori funkcionalnost 500L - iskustva o performansama, kvalitetu i kako se pokazao u eksploataciji iznece buduci vlasnici. I niko nije "pljuvac", dosta ljudi koji su se oglasili su dugogodisnji forumasi i ljubitelji italijanskih vozila (koje, na moju radost, i licno poznajem). I hvala Bogu da nasem Sumadincu zelimo sto veci uspeh i prodaju.

Vec smo uglavnom dikutovali o dizajnu koji je za mene neozbiljan, narocito sto se enterijera tice. A ukusi su razliciiti, forum je tu da se pomognemo, druzimo i razmenimo misljenja, a ne da se neko oseti prozvanim.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije rec o FLCS vec o drugim forumima. Ovde su ljudi prilicno objektivni... Cekajuci moj primerak (evo uslo se u drugi mesec) cituckam diskusije o 500l i ovde (FLCS) su najobjektivnije. Btw, Stilo je, po meni, odlican auto, ima ga komsija, par puta sam ga vozio, i zaista nemam zamerke. Neka takav bude 500l...

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na kraju ću poverovati da su uvoznici kupili par naloga na forumu da pljuju 500L pošto ništa nisu prodali od kako je krenuo Nacionale :laughing: 

Gde se baš uhvatiste za to da je ružan, super izgleda i baš sam srećan što ćemo ih sve više viđati u gradu.

 

Ajde sad malo da analiziramo tvoju logiku...

Da pocnemo od cinjenica:

- ti imas na ovom forumu 20 postova, a ovaj sto se sve slaze sa tobom 25

- ljudi koji su se kriticki poneli ka izgledu 500L imaju: chikavili 3897 poruka, Ivan 2819 poruka, ivan.ik 2966 poruka, s@le 75 poruka

- pri tom sam ja (chikavili) administrator na Fiat-Lancia Club Serbia forumu!

 

Da vidimo kako si ti dosao do pretpostavke da su to verovatno nalozi uvoznika i sta mislis koji od nas ima najvece sanse da bude zaista to? Pretpostavljam ja, posto jedini od pomenutih nemam Fiat-a :lol: :lol: :lol:

 

 

Ajde, smirite se i manite se tih teorija zavere i shvatite da se o UKUSIMA NE RASPRAVLJA! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam promoterka Citroena  :stuart:  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, chikavili, slazem se ja i sa tobom, to sto imam 25 postova na ovom forumu ne znaci da sam pglu vec da se odnedavno ineresujem za 500l (cekam da stigne). Moj utisak, kao jos nedocekanog Fijatiste, da su price malko preterane. :lol:

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pogrešno si ga razumeo, svi smo mi nekad imali po 25 postova, niko ne misli ništa loše, nego on hoće da kaže da ne postoji teorija zavere prodavaca i uvoznika i da su oni koji su rekli da je 500L ružan i sl. ovde već godinama, još pre nego što je 500L bio u planu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

u svakom slucaju tema je otisla u losem smeru pa predlazem da se izbrisu postovi od prvog komentara tipa ruzan je, pa na dalje :)

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto?

Svako ima prava da ostavi svoje misljenje dokle god nije u sukobu sa pravilima foruma, a selektivno brisanje ne ide u prilog objektivnosti foruma.

 

Jedino besciljna rasprava o necijem misljenju ima osnova da bude obrisana kao napotrebna na ovoj temi ;)

 

 

Dodatak: Ja sam presrecan sto se umesto yuga u kragujevcu sklapaju normalni, moderni automobili poput 500L. Takodje mogu sa ponosom da kazem nekom strancu - to MI pravimo (koliko god to bilo tacno ili netacno). I uvek cu da stanem u odbranu protiv onih koji kazu da ne valja, a nisu ga nikada probali. Ali da mi se ne svidja, ne svidja mi se. Ocekivao sam vise od italijanskih dizajnera - To je cinjenica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino besciljna rasprava o necijem misljenju ima osnova da bude obrisana kao napotrebna na ovoj temi ;)

upravo zato, rasprava o tome da li je auto lep ili ruzan je upravo besciljna!

bolje onda otvoriti posebnu temu sa glasanjem, pa neka ljudi glasaju i obrazloze zasto im se svidja ili ne. Ja sam shvatio da je ovo tema gde se izbacuju novosti, karakteristike, testovi itd. o ovom modelu i komentari na iste. Sto znaci da su svi komentari drugog tipa off. Ali ajd, da se ne pravim da sam moderator (pametan)... Radite kako mislite da treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim ja da ces ti biti banovan.ja se slazem sa tobom, ali mi zajedno imamo samo 160 komentara, tako da bi bilo bolje da cutimo

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajmu sam detaljno osmotrio Ford B-Max i 500L. Dva različita dizajnerska pravca. Ford je igrao na ono što sigurno prolazi kod kupaca (moderan dizajn koji ne može da omane) dok je Fiat pomalo rizikovao karakterističnim retro stilom. Izgled može nekome da se sviđa, nekome ne. To je već pitanje ličnog ukusa. 

 

Iskreno, prvi put kad sam video 500L u jesen prošle godine na (mini) sajmu automobila u Nišu, bio mi je toliko ružan da sam ga zaobišao u širokom luku i otišao da gledam druge automobile. Međutim, na sajmu u Beogradu ovog proleća dao sam mu drugu šansu. Pogledao ga izbliza. Ušao unutra... I totalno sam promenio mišljenje. Mogu da kažem da mi je tad bio štaviše simpatičan. Možda su ga u Beogradu prezentovali u drugoj boji, ili opremi (bikolore, bele felne) pa je to razlog što sam promenio mišljenje. 

 

Što se B-Maxa tiče, i on je sasvim korektan automobil. Ipak, nedostatak stuba između vrata ima i svojih mana. Vrata se primetno teže otvaraju (treba veća snaga mišića) tako da moja žena nije uspela iz par pokušaja da ih otvori. Takođe, na zadnjoj klupi nema predviđenog mesta gde može da se nasloni ruka (lakat) jer sama konstrukcija vrata to ne dozvoljava. Na stranu to što u vratima ima više pokretnih delova a to samo po sebi znači da ima više stvari koje mogu da se pokvare. Takođe, i kablovi (u gumenom crevu) se vuku negde ispod praga vrata pa neko eventualno može da se i saplete. 

 

Na stranu sa tim manama, porodicama sa malim bebama bi širok pristup zadnjem sedištu dosta značio. Čak toliko da sve ove mane koje sam ja nabrojao mogu da zaborave. 

 

S druge strane, 500L je za nijansu duži, širi i viši, samim tim i prostraniji unutra a naročito na zadnjim sedištima koja se u 500L klizaju i mogu da se zavale (kao u novoj Lancia Delti) da putnici odremaju :) 

 

I jedan i drugi auto imaju mana i prednosti.

 

Pričati da je jedan auto ružan je neozbiljno jer lepota nije apsolutna kategorija. To je sasvim individualno. Najviše možemo reći da je nešto "ružno meni lično" i to je to. Ne mislim ni da je 500XL "ružan" uživo. Čak i da je potencijalnim kupcima običan 500L lepši, uvek će biti onih koji cene +2 sedišta. Recimo, Libra karavan je verovatno "ružnija" od obične Libre pa je ljudi i dalje rado kupuju zbog praktičnosti. Po oglasima ima više Libry karavanki neko "običnih". 

 

To što FAS zapošljava nove radnike i uvodi treću smenu samo znači da je automobil uspeo i da ima svoje kupce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde da ga daju za 10 000 bilo bi razmišljanja, jedino neki extra kreditni uslovi.

 

Kažem lepo Neši da ljudi iz Fiat-a čitaju naš forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo bre ljudi sta vam je??? Sta ste se istripovali i digli prasinu sto se nekome ne svidja 500L?! NIKO nije rekao da je auto ruzan, vec je nas nekolio prokomentarisalo da se NAMA ne svidja. Sta vas je to toliko zabolelo i zasto jednostavno ne mozete da predjete preko toga?

Vi ste ti koji ste smorili temu kukumavkama.

Od samog pocetka sam clan i kluba i foruma i vecina zna kakvo misljenje o Fiatu imam. Ne moram sad svakome ko dodje na forum ponaosob da objasnjavam.

Sent from my Casio Scientific Calculator

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim ja da ces ti biti banovan.ja se slazem sa tobom, ali mi zajedno imamo samo 160 komentara, tako da bi bilo bolje da cutimo

Pocetak bune protiv dahija :D

Samo cu ovo da ti kazem, istripovao si :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim ja da ces ti biti banovan.ja se slazem sa tobom, ali mi zajedno imamo samo 160 komentara, tako da bi bilo bolje da cutimo

 

Nije dobro nečije tuđe navike, ponašanja neke druge administracije sa nekih drugih foruma projektovati po automatizmu i na FLCS Forum. Ovde tako stvari nikada nisu, ne funkcionišu i nikada ni neće. :thumbup:

Bez namere da širimo priču dalje, samo par stvari:

 

- svako može da kaže o 500L šta hoće.

- svako mora da obrazloži taj svoj stav ako ga neki drugi forumaš zamoli da pojasni zašto tako misli. To je normalna forumska diskusija. Ali, kad je taj stav vezan za dizajn (izgled) modela 500L, onda tu nema šta da se pojašnjava jer...o ukusima se ne raspravlja. :thumbup: Tu računamo da će sami forumaši da ograniče svoju diskusiju o tome jer smo svi odrasli ljudi, znamo da ono što je nekome lepo drugome ne mora biti i obrnuto...zato je uzaludno o tome se raspravljati. ;)

 

Priču oko broja postova ste pogrešno razumeli.

Broj postova je naveden samo kao odgovor na priču kako ovde ima nekih dilera koji su se juče registrovali da kažu nešto o 500L. Nekada je u profilu svakog forumaša stajao datum kad je nalog napravljen, sad to može da se vidi klikom na profil bilo kog forumaša. Poenta je da ljudi koji su na forumu mesecima, godinama sigurno nisu nikakvi novoregistrovani dileri ili šta već...a, broj postova je samo iskorišćen kao podatak koji svedoči o tome da ti nalozi nisu juče napravljeni.

Inače, broj postova ne određuje status bilo kog forumaša na FLCS Forumu. Npr. jedan od Moderatora foruma ima manje od 250 postova napisanih za više godina... :D:)

 

Dakle, opustite se, učestvujte u diskusijama na FLCS forumu i oslobodite se straha koji ste možda navukli sa nekih drugih foruma da će neko biti banovan zbog svog stava... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:clap: URAAAA!!! Ziveo 500L i dao bog da serija dogura do 500XXXL!!!  :w00t:

 

Jes da je na italijanskom, ali mozda ce nekome biti interesantno da pogleda katalog

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sada su se modeadministratori istripovali. naravno da znam da nema razloga da coveka banujete zbog misljena i broja postova, ali rasprava o lepoti :wallbash:  je otisla predaleko, pa rekoh malo da se nasalim :rofl: slobodno mi izbrisite i ovaj post, kao neki prethodni, ako nema veze sa temom :spam:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500L u SAD-u od 19.100 dolara



 

90548-fiat%20500l%208.jpg

 

Trenutak istine se približava. Naime, odgovor na pitanje kako će Amerikanci prihvatiti Fiat 500L koji se pravi u Kragujevcu dobićemo nakon početka prodaje ovog modela koji u SAD-u startuje sledećeg meseca.

 

fiat%20500l%2080.jpg

 

Fiat 500L će se Amerikancima nuditi sa 1,4 litarskim Multiair Turbo motorom sa 160KS, standardno u kombinaciji sa šestostepenim manuelnim menjačem ili sa opcionom šestostepenom automatskom transmisijom.

 

fiat%20500l%2080111.jpg

 

U ponudi će biti paketi opreme Pop, Easy i Lounge, kao i (pro)terenski model 500L Trekking.

 

fiat%20500l%208011.jpg

 

Bazni Fiat 500L Pop sa manuelnim menjačem u SAD-u ima cenu od 19.100 dolara (14.765 evra), a u opremi se između ostalog nalaze i klima uređaj, el. podizači stakala, centralno zaključavanje, tempomat, Electronic Vehicle Information Center (EVIC) sa putnim kompjuterom, Uconnect 5.0 sa 5-inčnim displejom osetljivim na dodir, sedam vazdušnih jastuka, ESC i Hill-start Assist...

 

fiat%20500l%20801.jpg

 

Fiat 500L Easy košta 20.195 dolara (15.610 evra), a pored već navedenog ima i 16-inčne alu točkove, naslon za ruke napred, kožni volan i ručicu menjača, Fiat premium audio system sa šest zvučnika...

Fiat 500L Lounge startuje po ceni od 24.195 dolara (18.700 evra), a standardno dolazi sa šestostepenom transmisijom sa dvostrukim kvačilom, kožnim sedištima, grejanjem prednjih sedišta, dvobojnim prednjim panelom, automatskim dvozonskim klima uređajem...

I na kraju i Fiat 500L Trekking koji pažnju privlači robusnijim izgledom, setom 17-inčnih alu točkova i dvobojnim enterijerom. Njegova cena u SAD-u počinje od 21.195 dolara (16.385 evra).

 

fiat%20500l%20trekking%20111.jpg

 

fiat%20500l%20trekking%201.jpg

 

Treba napomenuti da će 500L sa Easy, Loung i Trekking paketima tokom prve godine proizvodnje biti dostupan i sa besplatnim Premier Package-om koji podrazumeva i Uconnect infotainment interface sa 6,5-inčnim ekranom osetljivim na dodir, ParkSense park assist i ParkView zadnju kameru.

 

fiat%20500l%20trekking%201111.jpg

 

Za neko poređenje, najjeftiniji Mini Countryman u SAD-u startuje od 22.000 dolara za bazni Cooper model sa prednjim pogonom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...