Jump to content
FAS Goran
milos84

Fiat Stilo - demontaža tapacira

Recommended Posts

Pre par dana kupio sam Fiat Stilo 1.4ccm,70kw,2005 god. Interesuje me kako se skida tapacir na vozacevim vratima,posto moram da zamenim granicnik vrata. Pozzz i hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto i jednostavno

vrata_tapacirung.jpg

na slici ti je oznaceno gdje se nalaze imbus sarafi i na tim bi mjestima trebao imati cepove plasticne izvadis njih i odvrnes normalno :thumbup:

trebas prije toga skinuti lampu iz donjeg lijevog ugla

i ono cudo gdje stoje komande za spustanje i podizanje prozora jer je ispod jedan saraf

i imas tri krstasta sarafa skroz na dnu tapacirunga

kad to odsarafis sve sam tapacirung je pricvrcen zabicama

lagano na donjem lijevom dijelu zapnes necim(ja srafcigerom)da otkacis jednu zabicu i onda rukama lagano okolo sve da ih otkacis

kad si ih otkacio donja,lijeva i desna strana treba da je slobodna

otvoris prozor jer tapacirung sa gornje strane drzi onaj kedeg gumeni i onda sa donje strane tapacirunga po malo lupkas da iskoci taj keder sa lima

kad si to obavio tapacirung ti je u rukama :harhar:

trebas otkaciti sajlu sa unutarnje rucke i problem rijesen

ako sam koji detalj(saraf) izostavio nemoj se ljutiti samo polako nisat na silu

al ovo je sustina

lijep pozdrav

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze sve sam uradio kako si objasnio i skinuo ga. Ali sad ne mogu da ga vratim. :no Ne mogu onaj keder nikako da prebacim a i zaple mi tu kod zvucnika na retrovizoru. Sta da radim? Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

napisao sam ti u onoj temi za taj zvucnik

a vracas kako si i skinuo odozgo

samo sto prvo zavuces tapacirung ispod trokutaste platike od zvucnika :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za objasnjenje. Mene muci problem na zadnjim levim vratima posto nece da zakljucava i otkljucava na centralno...

Sve sam uradio kao sto je i objasnjeno, ali nikako nisam uspeo da skinem onaj keder sto tapacir visi na njemu.

Zanima me da li ce pomoci da skinem spoljni keder pa da na taj nacin olabavim prozor jer se na zadnjim vratima ne spusta skroz kao na prednjim??? Mnogo je napeto i strah me je da ne polomim tapacir...

Hvala unapred na pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skidao spoljni keder sa zadnjeg stakla a koliko se secam to je malo teze jer je na zabice pricvrscen. Probaj da ispod unutrasnjeg podvuces neki zatupljeni predmet u vidu sipke pa polako jednu stranu oslobadjati dok se ne oslobodi sve. Nije to tako slabasno da ce popustiti na mali pritisak. Ipak pazljivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo treba mi pomoc....

Ne rade mi zvucnici u zadnjim vratima (stilo sa 3 vrata), ustvari u autu je postojalo pojacalo koje je verovatno skinuto pre prodaje, i verovatno su zadnji zvucnici na njega bili vezani. Da bi to proverio ne znam kako da skinem zadnje tapacire sa vrata, prosto ne vidim gde su srafovi ili sta vec ima.

Pa ako je neko imao iskustva sa skidanjem tapacira molio bih da mi objasni kako da ih skinem.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto vidim da niko nikada nije skidao zadnje tapacire, odlučio sam da se sam upustim u avanturu skidanja tapacira pa šta mi bog da.

Odradio sam ono što mi je bila namera ali evo da podelim i sa vam moza nekome nekada zatreba da ih skine pa da zna šta ga očekuje.

 

Zadnji tapaciri, reč je o autu sa 3 vrata, imaju sve ukupno četri šrafa, ostalo je sve na žabice. Da bi ste skinuli tapacir morate da oborite sediše, i kod šarke na kojoj se kači sedište nalazi se jedan šraf, običan krstak. Dva šrafa kriju se ispod donje klupe i četvrti je šraf koji služi kao nosač pojasa na zadnjoj klupi. Kad se uklone svi šrafovi ostaje samo pažljivo da otkačite tapacir sa svih žabica, malo akrobacije da se izbaci napolje i to vam je to.

 

Pazite kada skidate da slučajno ne počupate i plastike u koje ulaze žabice jer biti malo muke pri vraćanju tapacira.

To je to moža nekome nekada zatreba.

Pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti sto si opiso postupak duze vrijeme planiram da skidam ali nisam probavao, reci mi jos ima li potrebe skidati zadnju klupu vani..pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema potrebe da se skida samo malo ti je zeznuto da ih izvadis cele napolje. Ja nisam sidao cele i vadio ih napolje meni je bio cilj zvucnike da skinem. Ali ako skines zadnju klupu mnogo olaksavas stvari sebi oko skidanja tapacira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li me neko nasavjetovati kako skinuti tapacir zadnjih vrata kod verzije od 5 vrata...vidim gore opis kod verzije od 3 vrata...

Jučer sam pokušao, odvrnuo sve šarafe, ali me buni ručica za otvaranje vrata iznutra, ne znam kako nju otkačiti, skinuti ili šta već..je li ko radio to????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovako...

 

Danas sam hteo da ofarbam lajsne na autu spolja.

 

 

Skinuo sam napred,nazad, i na kraju sam krenuo da skidam sa vrata...

 

 

Tu je nastao problem.

 

 

Tu su neke bele zabice sa 2 sprata

 

 

cxcv1005.jpg

 

 

 

...one su pukle a tesko ih je kupiti negde...

 

 

 

Ajde da stvar bude gora, ne mogu se izvaditi iz vrata, neko mora se iznutra, mora se skidati tapacirung vrata da bi dosao do njih.

 

 

Kako se skida tapacirung vrata prednjih i zadnjih?

 

 

Radi se o FIAT Stilu sa 5 vrata, Dinamic oprema. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko kad se skine tapacir,kako se skida onaj pregradni lim da bi se doslo do unutrasnjosti vrata,zveci mi lim kad zatvaram vrata i mnogo me nervira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lim ima srafove sa strane, desetak ako ne i vise :) Iza srafova ima guma bas da ne bi zvecao. Ako ti je nesto upalo unutra onda ne umem da ti napisem sta sve treba da se skine da bi ceo lim odvojio i izvuko napolje. Cak se i staklo vadi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ RubeJTD

 

Druze nemoj da skidas tapacir vrata da bi te zabice izvadio.

Sa spoljne strane i razbusi nekom burgijom i onda ih uteraj unutra,a druge imas da kupis na bubanj potoku,mislim da je oko 15-20 dinara komad.

Pitaj clana saledelagano,mislim da je on farbao lajsne pa jurio te zabice.

A mozda mogu yabice da se iscupaju i nekim tankim klestima,spiccangle ili slicno???

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ retrovizor

 

Kada skines tapacir, nemoj te skidati onaj metalni poklopac gde je staklo, nego skinite zvucnik, podignite staklo i imate dovoljno prostora da gurnete ruku unutra i proceprkate sta vam treba... 

 

Upravo narucen znak i zabice. Cena znaka je 1560 rsd. a zabica komad je 38 rsd. + Postarina... 

Zabice se ne mogu (Po koja ispadne cela ali jako tesko....) iscupati glava ostaje a ovaj drugi deo ide napolje... raspada se, od starosti.... pa da ne zveci unutra, sve sam povadio a lajsne ofarbao sprejom za plastiku, tako da samo da stigne znak i zabice pa na posao :)

 

Hvala vam u svakom slucaju :)

Sve slike stavljam u temu stajling stilo za par dana, da vidite mojih ruku delo. Samo je potrebno da volite svog Stila i da budete decko sa STILOM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa spoljne strane i razbusi nekom burgijom i onda ih uteraj unutra

Pa da mu zveckaju u vratima, ako sam dobro razumeo savet?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze nemoj da skidas tapacir vrata da bi te zabice izvadio.

Sa spoljne strane i razbusi nekom burgijom i onda ih uteraj unutra,a druge imas da kupis na bubanj potoku,mislim da je oko 15-20 dinara komad.

Pitaj clana saledelagano,mislim da je on farbao lajsne pa jurio te zabice.

A moyda mogu yabice da se iscupaju i nekim tankim klestima,spiccangle ili slicno???

 

 

Ja sam uredno kupio zabice i pre nego sto sam poceo taj poduhvat, vecina se raspala ali bukvalno sto i nije cudno jer su stare.

 

Mogu da se cupaju oni spicanglama, ili da se uteraju unutra srafcigerom obicnim, stoji to da posle mogu da zveckaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije upalo nista,vec koliko sam video neke slike,iza tog lima ila jedna sipka koja se proteze celom duzinom vrata,a izmedju nje i spoljnog lima ima nekih 4-5 odbojnika od stiropora ili cega vec koji drze taj lim da ne vibrira kad se npr zatvaraju vrata,e sad,ja sam skidao tapacir,i video nekako kroz neku rupu da su 1-2 tih odbojnika spala skroz dole i zato vrata vibriraju pri zatvaranju..

znaci ne moze se odviti srafovi i skinuti lim a da se pre toga ne skine recimo zvucnik,el motor prozora itd,vec sve mora posebno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvucnik ne mora, samo odkacis dzek, ali mora i staklo i pinch senzor i jos po nesto. Tako je glupo napravljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...