Jump to content
FAS Goran
ninx77

Lybra SW - kako se montira kuka?

Recommended Posts

Pozdrav forumašima,

prije 10 dana sam postao ponosni vlasnik Lybre 1.8 SW, uradio sve što je bilo uraditi na njoj(veliki servis, displej klime, prekidače stakala i još neke sitnice).

Pošto zbog posla koji radim moram stavljati kuku(ali je nigdje nemogu origanulnu naći) interesuje me da lineko možda zna kako se kuka tačno montira i koji je razmak između ploča koje se privrću na šasiju ispod branika da pokušam iskombinovati sa Maree, Brava ili Stila?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja to, ali mi ta kuka treba bukvalno dva mjeseca, i da ne radim to što radim sigurno je ne bih ni imao čim kupiti tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji originalna kuka, ja sam je ugradio. Proizvodjac je Bosal i na njihovom sajtu imas detaljno uputstvo za montazu. Ja sam je nasao preko neta u jednoj firmi iz Horgosa, ako se ne varam. Platio sam je oko 130e sa postarinom. Lako se montira, moras biti vican alatu i elektrici. U suprotnom, bolje prepusti nekom strucnijem.

Evo link

http://www.catalogue.bosal.com/pages/tow_carspecnr_list.php?query_nr=3&make=LANCIA&model=Lybra&body=04

Isto to uputstvo dobijes prilikom kupovine nove kuke.

Moje licno misljenje je da je kvalitet proizvoda odlican,a vlasnicima vozila koji imaju potrebu cesto prenositi razne terete preporucujem ugradnju kuke i koriscenje prikolice, bez obzira bila to lybra ili golf2 (mnogo je prakticnije, bezbolnije i isplati se vremenom).

Da dodam, nemoj da te nagovore da kupujes neke dodatne plocice radi povezivanja elektrike,ako budes kupovao na nekom drugom mestu. I meni su to nudili kod raznih prodavaca ali sam se raspitivao malo vise za moj model i uopste nije potrebna. Navodno, komp ti prikazuje greske na instalaciji kad je prikolica skopcana. Od toga nema nista, bar u mom slucaju.

Treci put dopunjujem odgovor :unworthy:

Evo i broj telefona, ako nije promenjen 063/7577484 i 064/5115482 Sabo Sebastian

Pozdrav i nadam se da sam pomogao

Edited by BigGLybra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i broj telefona, ako nije promenjen 063/7577484 i 064/5115482 Sabo Sebastian

Pozdrav i nadam se da sam pomogao

Mnogo pomogao, hvala, hvala, hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi da znamo i mi sta si odradio, dobro je biti u toku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

evo da ti javim šta sam uradio!

Sve danas ću-sutra ću i dovuče se do oktobra kupovina i montaža kuke. Nazvao sam one ljude što si mi dao broj te su mi je isporučili u BG i prebacio sam je u BL.

A onda dođe na red montaža, branik bez problema ali ona ploča što ide u gepek me je dobrano namučila, morao sam bušiti rupe i na kraju nisam fizički mogao vratiti onaj lim između šasije i auspuha ali šta je tu je.

Uglavnom namontirao sam, spojio struju i dihta!

Hvala još jednom i pozdrav iz BL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...